Results 1 to 3 of 3

Thread: WWII Radio Plugin for TS3

  1. #1
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    WWII Radio Plugin for TS3

    Γειά σας παληκάρια...

    ...όπως είπα και χθες στο TS3 έχω εγκαταστήσει ένα special add-on (plug-in) στο TS3 μου και σας ακούω όλους σαν μέσα από ασύρματο εκείνης της εποχής ακριβώς όπως ακούγονται οι συνομιλίες των παικτών στο 30 λεπτών βιντεάκι που ανέβασε ο Γιάννης (sw1ive) προτού λίγες ημέρες για την επέτειο της D-Day.
    Παραθέτω λοιπόν εδώ το σχετικό link που μας παραπέμπει στο αντίστοιχο post στο forum εδώ για όποιον θέλει να το διαβάσει και να το εγκαταστήσει:
    http://theairtacticalassaultgroup.co...highlight=plug
    Απλά σας λέω εν ολίγοις ότι για να δουλέψει το Plug-in πρέπει να κάνουμε τα εξής,επειδή δεν θα λειτουργήσει με την νέα έκδοση του TS3 που είναι η 3.0.14.Η τελευταία έκδοση με την οποία δουλεύει σωστά είναι η 3.0.11.1:

    1:Ελέγχουμε ποιά είναι η έκδοση του TS3 που έχουμε πατόντας στο κεντρικό μενού του TS3 επάνω δεξιά που λέει "Help" και επιλέγουμε "About Team Speak 3" κάτω κάτω στο drop down menu που μας ανοίγει.Αν είναι η απαιτούμενη 3.0.11.1 προχωράμε κανονικά,κι αν όχι, βρίσκουμε την έκδοση αυτή στο post του οποίου το link έδωσα πιο πάνω και την εγκαθιστούμε κανονικά σα να κάναμε για πρώτη φορά εγκατάσταση του TS3.Απλά για να μην πάει και το εγκαταστήσει επάνω στο παλιό και μας το σβήσει,επιλέγουμε κατά την εγκατάσταση να εγκατασταθεί όχι στο προτεινόμενο από το πρόγραμμα εγκατάστασης φάκελλο αλλά τον ονομάζουμε κάπως διαφορετικά,εγώ τον ονόμασα ας πούμε Team Speak 3 WWII Radio.Ετσι θα κρατήσουμε και την original παλιά μας εγκατάσταση του TS3 που είχαμε αν σε κάποια στιγμή κάτι δεν μας κάθεται καλά και θέλουμε να επανέλθουμε σε εκείνη αλλά θα έχουμε και το TS3 με την εκδοχή του WWII Radio.
    Για να μην ψάχνεστε υπερβολικά ορίστε εδώ τα links για την απαιτούμενη έκδοση 3.0.11.1 του TS3 ανάλογα με το λειτουργικό σύστημα του καθ'ενός,για 32 bit ή για 64 bit κομπιούτερς.
    Για 32 bit: http://teamspeak.gameserver.gamed.de...2-3.0.11.1.exe
    Για 64 bit: http://teamspeak.gameserver.gamed.de...4-3.0.11.1.exe

    2:Αφού έχουμε εγκαταστήσει σωστά το καινούργιο μας TS3 στην δική του ξεχωριστή θέση και κάνουμε όλες τις απαραίτητες ρυθμίσεις όπως κάναμε όταν εγκαταστήσαμε το TS3 για πρώτη-πρώτη φορά,πάμε και κατεβάζουμε απ'την πρώτη σελίδα πρώτο post του link που έδωσα στην αρχή το τελευταίο αρχείο: 3.0.11.1 WWII Radio Plugins.zip (81.3 KB) και το ξεζιπάρουμε.Μέσα εκεί θα βρούμε 2 αρχεία .dll,το ένα για 32bita συστήματα και το άλλο για 64bita.Επιλέγουμε εκείνο που ταιριάζει στο σύστημά μας και το κρατάμε στην άκρη,επιφάνεια εργασίας.Οτιδήποτε άλλο το κλείνουμε,δεν θα μας χρειαστεί περαιτέρω.

    3:Ανοίγουμε το αρχείο (όχι το πρόγραμμα) TS3 WWII Radio που μόλις εγκαταστήσαμε και κανονικά θα πρέπει να βρίσκεται στο Computer/C/Program Files/TeamSpeak 3 Client WWII Radio και πάμε στον υποφάκελο "plugins".Μέσα στον υποφάκελο αυτό τοποθετούμε το .dll αρχείο που κρατήσαμε στην επιφάνεια εργασίας στο προηγούμενο βήμα.Το αρχείο αυτό ονομάζεται": "radio64.dll" (ή radio32.dll για τους 32bitous υπολογιστές)

    4: Κλείνουμε τα πάντα και ανοίγουμε κανονικά το TS3 πρόγραμμά μας με το συνήθη γνωστό τρόπο και πάμε επάνω στο menu,settings/plugins.Στη λίστα τον plugins που μας εμφανίζει πρέπει να πάμε και να τικάρουμε το "WWII Plane Radio Effect" που βλέπουμε ατικάριστο για να ενεργοποιήσουμε το πρόσθετό μας (plugin).Επειτα πάμε κάτω από τη λίστα των Plugins που λέει settings και το πατάμε.Μας ανοίγει τις ρυθμίσεις του WWII Plane Radio Effect.Στις μπάρες που βλέπουμε κάνουμε τις εξής ρυθμίσεις: 1st Noise = 5 , 2nd Noise = 4 , Feedback = 4 και Main Volume κάπου ανάμεσα στο 20 και το 50.Αφήνουμε τικαρισμένα το "Incoming Sound" όπως είναι και από κάτω τικάρουμε μόνον το Static Noise αν θέλουμε να ακούμε και τον ήχο να έρχεται ελαφρώς παραμορφωμένος σαν με παράσιτα κρτσ κρτσσσ σσσκρτσ.Πατάμε ΟΚ και τελειώσαμε.
    Εδώ να πω ότι το Main Volume είναι θέμα κλασικά του καθενός πόσο δυνατά θέλει να ακούει τον ασύρματο και επειρεάζει μόνον τον εισερχόμενο ήχο, όχι το μικρόφωνό μας.

    Αν τα κάνετε αυτά, ό,τι υπόλοιπο από μικρορυθμίσεις κλπ θεωρήσετε πως απομένει για ακόμη πιο τέλειο αποτέλεσμα μπορούμε να τα πούμε κι από TS3,μέσω αληθινής ασύρματης συνομιλίας από ασύρματο του WWII!!!

    Ααα και να μην ξεχάσω...το εκπληκτικό κομμάτι που έλεγα χθες για μουσικές επενδύσεις στα όποια μελλοντικά βιντεάκια μας:
    http://www.youtube.com/watch?v=USW5adqt5Oo
    Είναι από ένα Πραγματικά Απίστευτο συγκρότημα,τους Two Steps From Hell και ειδικεύεται σ'ένα είδος μουσικής που λέγεται "Epic"!Ομολογώ πως πρώτη φορά άκουσα και αγνούσα πλήρως αυτό το είδος της μουσικής,όσο κι αν θέλω να το παίζω ψαγμένος στο θέμα αυτό!!!
    Απολαύστε...και φανταστήτε σκηνές αερομαχιών και άλλων φάσεων υπό τους ήχους των Two Steps From Hell!!!

    Τα λέμε κι από κοντά το απόγευμα σήμερα...

    Nick
    Last edited by fly4ever; Jun-20-2014 at 05:15.
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  2. #2
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: WWII Radio Plugin for TS3

    λες να το επαναφέρουμε, να γίνει η ακρόαση των φωνών στο ts3 λιγο πιο, σαν ασυρμάτου ???
    Last edited by sw1ive; Jan-15-2017 at 19:10.

  3. #3
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: WWII Radio Plugin for TS3

    ...Χρόνια Πολλά,καλά κι όσο το δυνατόν περισσότερο για τον καθ'ένα Ευτυχισμένα σε όσους δεν ευχήθηκα μέσω sms ανήμερα Χριστούγεννα!Παντελή μου σ'ευχαριστώ για τις δικές σου ευχές απάντηση στις δικές μου,Γιάννη & Γιάννη το ξέρω πως επίσης μου ευχηθήκατε άσχετα αν δεν μου τις στείλατε.Ετσι κι αλλιώς πάντοτε μπορούμε να υποθέσουμε ότι αυτό γίνεται και μέσ'από εδώ.

    ...Τώρα,σχετικά με το WWII Radio Plugin for TS3,το είχα στην παλιότερη έκδοση TS3 που είχα αλλά μετά τις άπειρες απεγκαταστάσεις και αλλαγές στο PC μου η τωρινή έκδοση που έχω τώρα δεν το έχει και δεν ξέρω κι αν το υποστηρίζει.Αν θυμάμαι καλά δεν έχουν όλες οι εκδόσεις αυτήν τη δυνατότητα εκτός κι αν άλλαξε κάτι επ'αυτού.Αν όντως γίνεται θα μου άρεσε η ιδέα αν και για να πω την αλήθεια όσο καιρό το χρησιμοποιούσα,μιά κάποια δυσκολία να καταλαβαίνω τι λεγότανε στη συχνότητα την είχα.Από την άλλη όμως ήταν αφάνταστα ρεαλιστικό.Θα μου άρεσε η ιδέα,ειδικά στις βιντεοσκοπήσεις/μαγνητοσκοπήσεις είναι όλα τα λεφτά!

    ...Αυτά,για όσο μετράει η γνώμη μου (ακόμη)!

    Cya...
    Νίκος.
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •