Results 1 to 16 of 16

Thread: Signing off

  1. #1
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Signing off

    ...Χαιρετώ την ωραία παρέα...Κι όπως θα διαπιστώσετε αυτός μου ο χαιρετισμός έχει (αυτή τη φορά) διτή έννοια,θα καταλάβετε ώς το τέλος αυτής μου της ανάρτησης την διπλή του έννοια.

    ...Η χθεσινοβραδυνή εμπειρία μου στο server στάθηκε αφορμή γι'αυτή μου την απόφαση την οποία όπως τώρα πια καταλαβαίνω προσπαθούσα ν'αποφύγω σαν το διάολο το λιβάνι όλον αυτόν τον τελευταίο μήνα.Παρ'όλ'αυτά όμως αυτή ήταν εκεί,στο πίσω μέρος του μυαλού μου κάθε φορά να προσπαθεί επίμονα κι ενοχλητικά να θέλει να κάνει φανερή την παρουσία της, κάνοντάς με να την ακολουθήσω τελικά αργά ή γρήγορα.

    ...Αλήθεια είναι και παραμένει το γεγονός ότι σ'ένα simulator μάχης σαν κι αυτό απαιτείται πραγματικά αφάνταστο ποσό εμπειρίας για να μπορείς να πεις "είμαι καλός,τό'χω" και φυσικά να υποστηρίζεται αυτό κι απ' τα στατιστικά σου.Και παράλληλα μ'αυτό έρχεται και μιά άλλη αλήθεια ίσως ακόμα σημαντικότερη που θέλει την εμπειρία και τις επιτυχίες νά'ρχονται με την όλο και περισσότερη συμμετοχή κάποιου στη μάχη.Κι αυτό φυσικά με τη σειρά του απαιτεί ν'αφιερώνει κανείς όλο και περισσότερες μάχιμες ώρες πτήσης.Οταν δε συμβαίνει αυτό το τελευταίο, αναγκαστικά και τελεσίδικα δε μπορεί να συμβεί ούτε και το προηγούμενο, ή εμπειρία δηλαδή και κατ'επέκταση οι επιτυχίες.Ταυτόχρονα όμως, μετά λύπης μου τον τελευταίο καιρό διαπίστωσα το γεγονός ότι όση εμπειρία και νά'χει κανείς αποκτήσει και σ'όποιο ικανοποιητικό επίπεδο κι αν έχει κατορθώσει να φτάσει με τους χίλιους μύριους κόπους, βάσανα άγχη και στεναχώριες στο παρελθόν κατά την προσπάθεια απόκτησης αυτής του της εμπειρίας,δεν παίζει κανένα απολύτως ρόλο όταν κάποια στιγμή για τους χ - ψ λόγους σταματήσει να υπάρχει η καθημερινή ενασχόληση με τη μάχη.Οσο μεγαλύτερο το χρονικό διάστημα της...αθέλητα ηθελημένης αυτής "αποχής",τόσο πιο ολέθρια θά'ναι τ'αποτελέσματα όταν κάποια στιγμή αποφασίσει να ξαναπετάξει σ'ένα τέτοιο περιβάλλον.Και τότε είναι που αρχίζουν όλα τα ερωτηματικά να γιγαντόνονται μέσα μας του τύπου:"Εγώ είμ'αυτός,τι μαλακίες κάνω,πώς πετάω έτσι,προτού ένα μήνα ξέσκιζα τι στα κομμάτια είν'αυτά που κάνω τώρα κι είμ'εγώ εκείνος που τον σκίζουν προτού καν προλάβει να πατήσει τη σκανδάλη έστω και μιά φορά..." κι άλλα τέτοια.Και φυσικά τα ερωτήματα του είδους αυτού καθώς δεν επιδέχονται τη μουγγαμάρα ως απάντηση αλλ' απαιτούν ν'απαντηθούν και μάλιστα αμέσως κι επί τόπου,έχουνε σα φυσικό επακόλουθο: "Δεν αξίζω μία,πάει τό'χασα(τό'χα αλλά τό'χασα που λένε),είμαι απλά άχρηστος στην πτήση και τη μάχη,έρχεται ο εύκολος στόχος,το easy target,το dead meat..." κ.λ.π. - κ.λ.π.

    ...Όλ'αυτά λοιπόν βγάζουν μιά γκρίνια, μιά πικρία αν θέλετε, που κανονικά δεν θά΄πρεπε να υπάρχει εδώ μέσα γιατί στο κάτω-κάτω βρε αδερφέ ένα παιχνίδι είναι (λέμε τώρα) και ανεξάρτητα απ'το πόσο δύσκολο είναι να έχει κανείς (πολλές) επιτυχίες ή να περιορίζει και στην καλύτερη περίπτωση να εκμηδενίζει τις αποτυχίες του, θά'πρεπε να μας χαρίζει ώρες ξεγνιασιάς, ξεκούρασης, χαράς ευχαρίστησης και γέλιου και γενικά να μας ανεβάζει ζώντας στιγμές που όταν τις σκέφτεσαι μετά να νιώθεις καλά.Καλά κι όχι άσχημα.Οταν κλείνεις καληνυχτίζοντας κι αποχαιρετώντας την παρέα να το κάνεις αν όχι με την τέλεια διάθεση, τουλάχιστον με καλύτερη από 'κείνη που είχες όταν κάποιες ώρες προτύτερα έλεγες την καλησπέρα σου στη συχνότητα.Αν είναι να βρεθείς σε ακόμη χειρότερη κατάσταση απ'ό,τι είχες όταν μπήκες,βράστα κι άστα που λένε (χέστα και φάτα λέν στο χωριό μου αλλά anyway).Αρκετά προβλήματα έχουμε όλοι μας άλλος λιγότερο κι άλλος περισότερο, ο καθ'ένας ξέρει για τον εαυτό του καλύτερα απ'τον οποιοδήποτε άλλο,αυτό είν'η αλήθεια κι αν είναι να προσθέσουμε κι ακόμη ένα μ' όλο αυτό το σκηνικό,δε λέει.Ειλικρινά καλοί μου φίλοι,αν είναι να χαλιέμαι έτσι δε λέει!

    ...Γι'αυτό λοιπόν,και πολύ σας τα ζάλισα με τον πρόλογο εδώ που τα λέμε,δεν μπορώ παρά να σας (απο)χαιρετίσω κάπου εδώ.Και κανείς μη πιστέψει ότι το κάνω μ'ελαφριά καρδιά ή δίχως να στεναχωριέμαι.Κάθε άλλο.Αλλά το προτιμώ απ'το να συνεχίσω κατ'εξακολούθηση να στεναχωριέμαι κάθε φορά,την κάθε φορά,που προσπαθώ συμμετέχοντας στη μάχη μαζί σας να μου θυμίζω πώς είμουν,ποιός ήμουν και τι κατόρθωνα.Γιατί πιστέψτε με αυτό μ'ενοχλεί και με σταναχωρεί ακόμη περισσότερο.Και δεν φταίνε ούτε τα καλύτερα κομπιούτερ πού΄χουν οι άλλοι ούτε τίποτε σαν κι αυτά που λέγαμε χθες βράδυ.Γιατί απλά δεν έχουν,ειδικά στο θέμα της απόδοσης του κομπιούτερ δεν έχω καμμιά απολύτως δικαιολογία,έχω ένα απ'τα πιο θανατερά μηχανήματα που θα μπορούσαν να υπάρξουν.Μακάρι οι όλο και χειρότερες επιδόσεις μου να οφείλονταν σε κάτι σαν κι αυτό,θα τό'θελα ειλικρινά πάρα πολύ αλλά δυστυχώς δεν οφείλεται σ'αυτό.Οφείλεται καθαρά στην όλο και περισσότερη δόση άγχους που διακατέχομαι το τελευταίο διάστημα η οποία είν'άγνωστο πόσο θα διαρκέσει και τι κατάληξη θά'χουν τα θέματα που μου προξενούν το άγχος και την ένταση αυτή.Και μαζί μ'αυτό έρχεται η έλειψη θέλησης να μπω να πετάξω μαζί σας κι έπειτ'απ'αυτό όλα τα παρελκόμενα που έλεγα πιο πριν καθώς το ένα φέρνει τ'άλλο στην περίπτωση αυτή.Μακάρι να υπήρχαν εύκολες δικαιολογίες και λύσεις κι εξηγήσεις,δυστυχώς δεν υπάρχουν πέρ'απ'αυτή που εξήγησα κι εν πάσει περιπτώσει ειλικρινά κουράστηκα να προσπαθώ να βρίσκω φθηνές δικαιολογίες κι εξηγήσεις πέραν της μιάς και μόνης λογικής κι αληθινής.

    ...Τ'ότι σας στεναχωρεί η απόφασή μου αυτή είναι κάτι το οποίο το θεωρώ βέβαιο,ειδικά για 2-3 από εσάς το θεωρώ πάνω κι από βέβαιο καθώς είχα την ευκαιρία και την τιμή να σας συναντήσω και στην πραγματική ζωή εκεί έξω, αλλά πέρ'απ'αυτό που για κάποιους άλλους ίσως και να θεωρούνταν λεπτομέρεια μα για μένα έχει εξαιρετικά τεράστια σημασία,είσασταν οι πρώτοι που συνάντησα όταν προτού 1μιση ακριβώς χρόνο εφοδιασμένοι με τόση προϋπάρχουσα γνώση αλλά και δόσεις απαράμιλης υπομονής, μάθατε στο στραβάδι καινούργιο σας φίλο και wingman τα πρώτα του βήματα στο χώρο αυτόν, που επειδή και καλά είχε την ευκαιρία στη ζωή του ν'αποκτήσει την ικανότητα να πετάει πραγματικά αεροπλάνα είχε ταυτόχρονα και την εντύπωση ότι τα πράγματα δεν θά'ταν τόσο δύσκολα τελικά,κάτι που δεν ισχύει και τόσο όσο πίστευα στην αρχή. Και σαν τα θυμάμαι όλ'αυτά που περάσαμε μαζί,το βάρος μιάς τέτοιας απόφασης με πονά ακόμα πιο πολύ,ακόμα πιο βαθιά.Τα γέλια μας...θυμάσαι BigTimeJohny?Ποτέ δε θα ξεχάσω (πώς θα μπορούσα άλλωστε...) το κυνηγητό και την κατάριψη του Γιάννη που πετούσε με Blenheim...!!!Τα σχέδια κι οι προσπάθειές μας να εφαρμόσουμε τακτικές,να δοκιμάσουμε κάτι νέο...Το θάρρος και το κουράγιο που προσπαθούσε ο ένας στον άλλο να μεταδώσει...Τι να πω,τι να πρωτοθυμηθώ καλέ μου φίλε...1μισης χρόνος εδώ μέσα είναι τόσο πολύ περισσότερος χρόνος απ'το νά'μασταν απλοί φίλοι εδώ κι 1μιση χρόνο εκεί έξω,έχω φίλους για πολύ μεγαλύτερο διάστημα και δεν έχουμε πει ή κάνει ή χαρεί και γελάσει ούτε στο 1 δέκατο απ'ό,τι κι απ΄όσα έχουμε μαζί κάνει ή πει.
    Παντελή μου,είσαι και το πρώτο παιδί ρε φίλε,περισσότερο κι από Eιλικρινά τη χάρηκα τόσο - μα τόσο - τη γνωριμία μας και δεν το θέλω να μου στεναχωριέσαι όπως άφησες να εννοηθεί στο τηλεφώνημά μας προτού λίγο καιρό.Κι εσύ,όπως κι ο Γιάννης μας εδώ,το ξέρω πως στεναχωριέστε απλά το εκφράζετε διαφορετικά,εσύ ποτέ σου δεν θα μού΄λεγες ας πούμε "πρόσεχε Νικόλα θά'ρθω εκεί να σε ταράξω στα τσίπουρα να σε συννετήσω" ξεχνώντας πως εκείνος ήτανε που τά'παιξε απ'το πιόμα!!!
    Και τέλος Γιάννη της πρωτεύουσας,πολυτεχνίτη και κατσαβιδάκια (είχα έναν τέτοιο φίλο και τον λέγαμε Mcgiver) το λιγότερο που μπορώ να πω αυτή τη στιγμή είναι ένα μεγάλο ευχαριστώ - όσο λίγο και μικρό κι αν ακούγεται - για όλα όσα έκανες για μένα και μην ανησυχείς αυτή μου η απόφαση σε τίποτε δεν επηρεάζει την οφειλή μου για τα χειριστήρια κι ό,τι άλλο μού'φτιαξες,τα χρήματα θα στα στείλω κανονικά όπως κανονικά θα μου στείλεις με την πρώτη ευκαιρία τη βάση του trackball, πού ξέρεις ίσως και να τη χρειαστώ και πάλι κάποια στιγμή στο μέλλον...!Κι αν φάνηκε πως είχαμε και κάποιες διαφωνίες σε κάποια θέματα δε χάθηκε κι ο κόσμος βρε αδερφέ,καλή καρδιά να υπάρχει κι υγεία.Εξ'άλλου αν πάντα συμφωνούσανε οι άνθρωποι στα πάντα θα καταντούσε αν μη τί άλλο ανιαρό στο τέλος...!
    Σε όλα τα υπόλοιπα παιδιά,στον Πάνο,τον Ακη,το Βασίλη,τον Κυριάκο και το Θεόφιλο,το Στέφανο,τους δίδυμους το Νίκο και το Μπίλλη, (αν κάποιον ξέχασα συγχωρήστε τό μου,οφείλεται στην ένταση της στιγμής) πραγματικά χάρηκα για τη γνωριμία μαζί σας και το λιγοστό χρόνο που πετάξαμε μαζί ειλικρινά τον χάρηκα. Κάπου βαθεία μέσα μου ελπίζω να μου (ξανα)δοθεί η ευκαιρία να ξανασυναντηθούμε,σύντομα. Ισως και νά'ναι σ'άλλους (virtual) ουρανούς - βλ. TF5.0 - κάτω απ'άλλες συνθήκες μα θέλω να εξακολουθώ να ελπίζω πως κάποια στιγμή θα ξαναβρεθούμε.Δεν μπορώ να πω πως στεναχωριέμαι λιγότερο που θα σας αποχωριστώ μιάς και δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να γνωριστούμε περισσότερο όπως με τ'άλλα παιδιά γιατί κατά τη γνώμη μου αυτό είναι που μετράει περισσότερο, αλλά ποτέ δεν ξέρεις...!Μακάρι νά'χαμε την ευκαιρία νά'μαστε μαζί για περισσότερο καιρό αλλά ο ετεροχρονισμός μας έπαιξε παιχνίδι αυτή τη φορά...δεν πειράζει,εύχομαι κι ελπίζω να υπάρξει σύντομα κι ακόμα μία ευκαιρία.

    ...Σ'όλους λοιπόν Εύχομαι μέσ'απ'την καρδιά μου ό,τι καλύτερο σ' ό,τι κι αν κάνετε,στις μάχες σας εδώ κι ένας λόγος περισσότερο στις μάχες σας εκεί έξω,την πραγματική ζωή, που είν' απείρως πιο άγρια τα πράγματα.Σας αφήνω σε καλά χέρια που δεν είν'άλλα από 'κείνα που έχει ο ένας για τον άλλο σε όλη την ομάδα, δηλαδή τα καλύτερα.Γιατί μόνος του μπορεί κανείς νά'ναι καλός αλλά δεν μπορεί ποτέ να γίνει ο καλύτερος,μονάχα σαν ομάδα μπορεί να συμβεί αυτό.Κι αυτό είναι κάτι που τό 'μαθα καλά εδώ με τη βοήθεια όλων σας ανεξαρτήτως χρονικού διαστήματος που είμασταν μαζί.Οταν και αν τα ξαναπούμε κάποια στιγμή όλοι μαζί εύχομαι Ειλικρινά όχι μονάχα να είστε όλοι σας ακόμη εδώ αλλά να δώ κι άλλα παιδιά,καινούργια. Κάνω ένα flash-forward στο μέλλον και βλέπω ονόματα...κι άλλα πολλά χαρακτηριστικά...και την ομάδα μας ν'απασχολεί και τα 3 διθέσιμα κανάλια στη συχνότητα.Αυτό θά'θελα.Νά'στε όλοι μαζί,αγαπημένοι σα μιά γροθιά στο μούτρο του εχθρού, του οχτρού κατά BigTimeJohny.Μ'όλων σας τα χαρακτηριστικά στα στατιστικά στις πρώτες θέσεις πάνω-πάνω στην πρώτη σελίδα.Για να μην πρήζω ξανά τους ίδιους Γιάννηδες και τον Παντελή μας όποτε ξανασυναντηθούμε να μου ξαναμάθουνe τα πάντα απ'το μηδέν.Μα το κυριότερο και σπουδαιότερο απ΄όλα νά'σαστε πάντοτε χαρούμενοι και να γελάτε παιδιά...να γελάτε ακόμα και με τα χάλια που ενδεχομένως πιστεύετε πως έχετε.Ελπίζω μ'όλη μου τη δύναμη να τα καταφέρετε.Γιατί εγώ δεν τα κατάφερα.

    Καλή αντάμωση...

    {53rd}_Fly4ever
    6./JG53_Fly4ever
    HEL_Fly4ever signing off

    Νίκος
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  2. #2
    ATAG_Colander's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bir Tawil
    Posts
    11,128
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    255.73 MB

    Re: Signing off


  3. #3
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: Signing off

    My dear Collander,

    I only wish you knew our language to be fully aware of what it's going on and what exactly I'm saying...And I'm afraid Google translator wont be able to give you the exact point of my post...!

    I wish I may see you again in the near future!

    Nick
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  4. #4
    ATAG_Colander's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Bir Tawil
    Posts
    11,128
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    255.73 MB

    Re: Signing off

    Quote Originally Posted by fly4ever View Post
    My dear Collander,

    I only wish you knew our language to be fully aware of what it's going on and what exactly I'm saying...And I'm afraid Google translator wont be able to give you the exact point of my post...!

    I wish I may see you again in the near future!

    Nick
    I kind of got the idea. Anyway, you are welcome to visit the forum any time.

  5. Likes fly4ever liked this post
  6. #5
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: Signing off

    Thanks Collander,I will!

    How couldn't I anyway,this is the greatest community I've ever involved with!And I've involved with so many already...!!!
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  7. Likes ATAG_Septic, badjano, sw1ive liked this post
  8. #6
    Ace
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Duchy of Grand Fenwick
    Posts
    2,515
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    463.16 MB

    Re: Signing off

    Hi Fly4ever,

    You're right, Google Translate was little help but I think gathered that you'll not be flying for a while.

    Blue Skies old chap,

    Septic.
    [CENTER][CENTER] [SIGPIC][/SIGPIC]

    [/CENTER]
    [/CENTER]

  9. Likes fly4ever liked this post
  10. #7
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: Signing off

    That's right Septic,I must take care of some quite serious business over here which unfortunately and definitely will keep me off flying the way I would like!Under this situation I'm acting like a complete newbie and this is not what I am neither what I wanted to be while flying.

    Thanks mate and hopefully I see you again in the near future!

    Nick
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  11. #8
    Public Relations ATAG_Lewis's Avatar
    Join Date
    Jan 2012
    Location
    Sheffield UK
    Posts
    7,253
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    506.15 MB

    Re: Signing off

    I hope to see you back in the cockpit soon when your real life issues have resolved themselves....Good Luck buddy...See you soon....~S~
    "The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.'' - Bertrand Russell
    1.618 - You know this number?
    My Turing machine :CPU: Intel Core i7 2700K 3.50GHz Sandybridge, Motherboard: Asus Maximus IV Extreme -Z Intel Z68 (Socket 1155) PCI-Express DDR3,
    RAM: 8GB (2x4GB) DDR3 Dual Channel Kit, Graphics Card: Nvidia GeForce GTX 970 4096MB GDDR5, OS:Windows 10
    Joystick: Microsoft Sidewinder II ForceFeedback Joystick, Throttle: CH Products Pro Throttle
    ATAG_Lewis Youtube Channel

  12. Likes fly4ever liked this post
  13. #9
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: Signing off

    Thanks Lewis,hope to see you realy soon too!Many thanks for you thoughtfull wishes also!

    Nick.
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  14. #10
    Combat pilot BIG TIME KILLER's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    207
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Signing off

    ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ???????Ασε τισ μαλακιες και εχω κατι ψηλα στην ακρη για τον ψυχιατρο.Διαβασε ξανα τι γραφεισ το παραπανω ανερουν τα παρακατω .Επαναλαμβανω κοψε τα χαζα (οκ μπορει να εισαι δυσκολη στιγμη αλλα αυτη περνα) αλλα ολοι σε θελουμε κατα αρχην σαν μελοσ τησ παρεασ και μετα ολα τα αλλα.Ολεσ οι παραπανω οι χαζομαρεσ ειναι σαν μου λεσ οτι επειδη καποιοσ σε μια παρεα δε λεει καλυτερα ανεκδοτα απο καποιον αλλο αυτοματοσ βγαζει τον εαυτο του εκτοσ.Στα μπαμπαλα μου αν κανεισ kill η οχι εγω θελω τον νικο κανει δε κανει Kill.Τι μαλακιεσ μου τσαμπουνασ αντε αρχισα και τα παιρνω τα υπολοιπα στο τηλ.ΑΑΑΑ και κανονισε μην τυχον την Δευτερα το απογευμα δεν εισαι μεσα γιατι την τριτη το μεσημερι θα ειμαι στο γραφειο σου η επιλογη δικη σου.Να μαςσ τα πεισ και καταφατσα ρε αδελφε οχι πισω απο ενα κειμενο σε περιμενω την δευτερα αλλοιωσ περιμενε με την τριτη

  15. Likes fly4ever liked this post
  16. #11
    Student Pilot badjano's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Piraeus,Greece
    Posts
    25
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    23.27 MB

    Re: Signing off

    Ελπίζω να ξανασυναντηθούμε Νίκο, και να ξαλαφρώσεις από ό,τι σε βαραίνει..Χάρηκα -το λίγο - που πετάξαμε και γνωριστήκαμε.
    ~S!

  17. Likes fly4ever liked this post
  18. #12
    Student Pilot AETORAS's Avatar
    Join Date
    Aug 2015
    Location
    Greece/athens
    Posts
    4
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Signing off

    ase tis paparies niko ki ela mesa na petaxoume egw peftw synexeia kai xestika exoume to pareaki mas ki afto eine to vasiko (xekola reeeee)

  19. #13
    Novice Pilot
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    greece thessaloniki
    Posts
    93
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    88.71 MB

    Re: Signing off

    Νικολα μου, αυτά που διάβασα πριν από λιγο με έχουν στενοχωρήσει περισσότερο από οσο φαντάζεσαι, και θα ήθελα απλα και ταπεινά και σεβόμενος την απόφασή σου να πω και ενώ τη γνωμη μου!
    Κατ αρχήν πιστεύω ότι χρειάζεσαι ένα διάλειμμα για να ξεφύγεις εντελως από το παιχνιδι και να ξεμπλοκάρεις. Ηρέμησε πρώτα και μετα αν εξακολουθείς να θέλεις να φυγεις καντο!
    Παλιότερα και εγω πολλες φορες αναρωτιόμουν γιατί δεν γινομαι καλυτερος,τι κάνουν αυτοί περισσότερο από εμας,τσατιζομουν,εσπαγα το κεφαλι μου και απαντηση καμμια.Και δεν θελω πλεον ουτε την απαντηση να μαθω,ειλικρινα,απλα δεν με ενδιαφερει.
    Όταν πλέον μπαινω να παίξω προσπαθω απλα να παίξω χωρις να θελω να αποδείξω τιποτα.Παντως καταλαβαινω απολυτα πως νοιωθεις φιλαρακι αλλα σκεψου ότι η ελληνικη ομαδα μας σε σχεση με αυτους σε ότι αφορα την εμπειρια είναι μερα με τη νυχτα.Ασχολουνται απλα πολλα χρονια περισσοτερα από εμας,εμεις τωρα φτιαχνουμε τις βασεις(ουτε το προπελορ πιτσ δεν ηξερα τι ηταν,πλακα μου κανεις?)
    Επισης και εγω λογω υποχρεώσεων δεν παιζω με τα παιδια συχνα γιατι δεν εχω ελευθερο χρονο πολύ τα απογεύματα.

    Σε παρακαλω δωσε λιγο χρονο διαλλειματος στον εαυτο σου,και όταν ηρεμησεις θα δεις τι θα κανεις τοτε.

    θα στα πω και απ το τηλεφωνο

  20. Likes fly4ever liked this post
  21. #14
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Signing off

    ΜΕΓΆΛΗ ΦΩΤΙΆ ΜΑΣ ΑΝΑΨΕΣ ΚΑΡΝΤΑΣΗ ΜΟΥ...

    Με στεναχωρείς, άλλα συγχρόνως με βάζεις σε σκέψεις. Αυτό το Σαββατοκύριακο κατάφερα να κάνω την μετακόμιση του γραφείου και χρόνος δεν υπάρχει.

    ετοιμάζω όμως ένα post μεγάλο όχι όσο το δικό σου που ελπίζω να πάρει το (like) σου κουμπί όπως πάτησε στου Παντελή (και όχι στου Γιάννη)

    Σε προετοιμάζω όμως, ότι πραγματικός φίλος δεν είναι αυτός που λέει λέει τα πράγματα 'όπως θέλεις να τα ακούσει και να σου χαϊδέψει τα αυτιά.
    Πραγματικός φίλος είναι αυτός που σου λέει την αλήθεια. Μερικές φορές η αλήθεια σου χαϊδεύει τα αυτιά, άλλες φορές δύστυχος όχι.
    Ελπίζω εμένα να με βάζεις στην κατηγορία των πραγματικών φίλων.(όπως και τους υπόλοιπους Γιάννη και Παντελή)

    Η επικεφαλίδα που γράφει (sing off) δηλώνει τελεσίγραφο σε Forum - Εξομοιωτή -TeamSpeak3. Συγνώμη αλλά εγώ το εκλαμβάνω ως φτύσιμο.

    Να περιμένεις και από εμένα τηλ. για προσπάθεια να σε μεταπείσω και επιφυλάσσουμε για ακόμα ένα post...

    Η τελική απόφαση είναι πάντα η δική σου...

  22. Likes fly4ever liked this post
  23. #15
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: Signing off

    Quote Originally Posted by sw1ive View Post
    Η επικεφαλίδα που γράφει (sing off) δηλώνει τελεσίγραφο σε Forum - Εξομοιωτή -TeamSpeak3. Συγνώμη αλλά εγώ το εκλαμβάνω ως φτύσιμο.
    ...Ποτέ να μη κρίνεις ένα βιβλίο απ'το εξώφυλλο καλέ μου φίλε και συνπολεμιστή ή από την επικεφαλίδα του σε άλλες περιπτώσεις.Το πιθανότερο,είτε θα χάσεις εξ ολοκλήρου το πραγματικό νόημα είτε απλά θα προσπεράσεις.Απλή συμβουλή από κάποιον που είναι - έστω - μεγαλύτερος.

    Νίκος.
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  24. #16
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: Signing off

    Quote Originally Posted by sw1ive View Post
    που ελπίζω να πάρει το (like) σου κουμπί όπως πάτησε στου Παντελή (και όχι στου Γιάννη)
    Σε προετοιμάζω όμως, ότι πραγματικός φίλος δεν είναι αυτός που λέει λέει τα πράγματα 'όπως θέλεις να τα ακούσει και να σου χαϊδέψει τα αυτιά.
    Πραγματικός φίλος είναι αυτός που σου λέει την αλήθεια.
    ...Ακριβώς αυτό πιστεύω και λέω κι εγώ Γιάννη.Ποτέ δεν είπα κάτι διαφορετικό όπως επίσης ποτέ δεν το σκέφτηκα.Αλλά έχουμε μία διαφορά στα λεγόμενά μας εδώ (και λέω "στα λεγόμενα" γιατί είμαι σίγουρος πως κι εσύ όταν σκεφτείς αυτό που θα πω θα συμφωνήσεις...) και δεν είν'άλλο απ'το γεγονός ότι ο Πραγματικός κι Αληθινός Φίλος (με όλα κεφαλαία) δεν έχει ανάγκη από "likes" κι ούτε χρειάζεται να τα δει για να καταλάβει ποιός και κατά πόσο είναι Φίλος του.Μην ανησυχείς και ξέρω πολύ καλά ποιοί αλλά και πόσο καλοί μου φίλοι είναι.Οπως το ίδιο θέλω να πιστεύω γνωρίζουνε κι εκείνοι για μένα.Αυτό όμως σε τίποτα δεν έχει να κάνει με την αλήθεια που λες ότι πρέπει να σου λέει ο φίλος σου.Γιατί την πλήρη Αλήθεια του καθ'ένα δεν την ξέρει παρά μονάχα ο καθ'ένας για τον εαυτό του.Κι όπως λέει κι η Χαρούλα όταν μας τραγουδά για "Την Αλήθεια του Καθ'ένα"...:"Η αλήθεια του καθένα είναι η ίδια του η ζωή η μεγάλη μοναξιά του είναι η βασίλισσα του κι ό,τι του προστάζει αυτή".

    ...Τα υπόλοιπα στο τηλέφωνο ή και στη συχνότητα,θα χαρώ να μιλήσω με όλους σας γιατί όσο κι αν μου καταλογίστηκε "φτύσιμο" - φίλτατε Γιαννάκη - εγώ ποτέ μου δεν είπα ότι κόβω παρτίδες μαζί σας και δεν ξέρω γιατί ορισμένοι το εξέλαβαν έτσι - απλά είπα ότι δεν ξαναπετάω στη μάχη τουλάχιστον μέχρι νεοτέρας.Anyway,θα τα πούμε και real time σύντομα.Όποιος θέλει τηλέφωνο ευπρόσδεκτος.

    Νίκος.
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •