PDA

View Full Version : Προβλημα.



BIG TIME KILLER
May-11-2014, 10:15
Αγαπητοι μου φιλοι αντιμετωπιζω προβλημα με τον σερβερ προπονησησ,καταλαβαινεται ποιον εννοω εκεινο με τα 2 γραμματα.Ενω μπαινω κανονικα με βγαζει ενα conunication error time out και με πεταει εξω.Το λοιπον δοκιμασα οτι μου κατεβηκε στο μυαλο αλλα τιποτα ,παλι τα ιδια.
Μηπωσ ξερει κανεισ τι νακανω???Αν οχι ο συγκεκριμενοσ σερβερ θα κανει να με δει πολυ καιρο αφου δεν μπορω να λυσω το προβλημα.

sw1ive
May-11-2014, 15:41
το πρόβλημα σου έχει σχέση με το τοίχος ασφαλείας

ο υπολογιστής βλαίπει τις πληροφορίες από αυτόν τον server ως ένα κακόβουλο πρόγραμμα (ιός)
και δεν επιτρέπει την πρόσβαση

πρέπει να ενημερώσεις στο πρόγραμμα αντιβιοτικού του υπολογιστή σου να επιτρέπεται η πρόσβαση
Ή να κάνεις μια επαναφορά συστήματος σε προηγούμενη ημερομηνία, από τότε που συνάντησες το πρόβλημα

δείξε αυτό το post στον Βασίλη και είμαι σίγουρος ότι θα σου το φτιάξει...

Αν δεν... τότε γράψε μας εδώ ακριβώς το τι σου γράφει,
γιατί αν μας γράψεις περίπου τι γράφει, θα πάρεις και απάντηση στο περίπου

όσο για τις ονομασίες μην μασάς... έχω παίξει και με διαχειριστές του ATAG στο AX server
από κοντά μπορώ να σου πω και ποιος γράφει Ελληνικά και ελένγχει την Ελληνική Σηζήτηση
μόνο με τα γκρικλισ δεν μπορούνε να ελένξουν,
γιατί το γράμμα θήτα (Θ) το γράφεις με το (8) (οκτώ) ή με (th) ή με (U) κτλ κτλ

περιμένω νέα από τον υπολογιστή σου και το BF-109 το ετοιμάζω με κίτρινη μούρη

22mdGR_Birdflu
May-12-2014, 15:28
προσοχή μην τυχον κάνουν χρήση μεταφραστή.
Πάντως παιδες ενδιαφέρομαι για ομαδα. :)

BIG TIME KILLER
May-13-2014, 05:21
ok thnks για ολα.Κατα μυστηριο τροπο το θεμα μου εληξε απο μονο του.Ετσι ολα καλα κανενα προβλημα προσ το παρον.
Τωρα οσο για το παιδι που ενδιαφερεται για ομαδα να ξερει οτι ολοι ειναι καλοδεχουμενοι μονο να κυταξει(σημειωσει) τα Nick name μας kai να επικοινωνησει ητε μεσα στο παιχνιδι ητε στο Team speak ολα τα αλλα θα ειναι ευκολα.
Τζονι που ησουν την παρασκευη και εχασα τον παρτενερ μου?????????(gost):):):):):salute:

sw1ive
May-13-2014, 15:03
Τι έχω χάσει; ποιος ενδιαφέρεται για ομάδα;

χάθηκα γιατί δούλευα μέχρι βράδυ...

μια ολόκλιρη εβδομάδα να σχολάς από τις 14.00 αφού δεν έχει δουλειά

και την παρασκευή που θες να σχολάσεις κανονικά στις 17.00 να σε απαφτώνουνε

αλλα το κανόνισα οποιός γουστάρει από δευτέρα

παρασκευές απογεύματα μόνο παιχνίδι...

sw1ive
May-13-2014, 17:35
προσοχή μην τυχον κάνουν χρήση μεταφραστή.
Πάντως παιδες ενδιαφέρομαι για ομαδα. :)

Την καλησπέρα μου...

το Οκτώβριος του 2012 να σου πω, πως είναι ψαροτικό...

είσαι το πιο παλιό ATAG μέλος στο Ελληνικό sub-forum

πες μας όνομα, πόλη και αεροπλάνο που πετάς...

προτείνω να γράψουμε ενα σχετικό πίνακα με τα παρακάτω στοιχεία...
ψευδόνυμο-όνομα-πόλη-αεροπλάνο

χμ... άστο κατάλαβα... θα το αναλάβω εγώ...

.

fly4ever
May-14-2014, 06:03
...Αυτή την ομάδα καιρό την ακούω να δημιουργείται αλλ'ακόμη να τη δω...!!!!Τόσο δύσκολο λέτε νά'ναι τελικά?Εμ για να μην έχει γίνει ακόμα θα μου πεις...!!!

...Κι άντε τώρα πείτε μου πώς θα μπορούσε να γίνει όταν διαφέρουν τόσο και οι ώρες μας αλλά και τα Planes μας και μιλώ για τα "αντίπαλα στρατόπεδα" εδώ.Θεορώ ότι η σωστή ομάδα,η ολοκληρωμένη,που παίρνει μέρος σε αποστολές και είναι αποτελεσματική πρέπει να αποτελείται από τουλάχιστον 4 planes σίγουρα της ίδιας παράταξης έστω και διαφορετικά μεταξύ τους.Θα μπορούσε για παράδειγμα ν'αποτελείται από 2 καταδιωκτικά & 2 βομβαρδιστικά ή 4 καταδιωκτικά,4 βομβαρδιστικά ή και κάθε δυνατό συνδιασμό.Μόνον έτσι θα μπορέσουμε να πάρουμε μέρος και να σταθούμε αξιοπρεπώς στα καταπληκτικά πράγματα που γίνονται μεσα στον ATAG server κυριολεκτικά καθημερινά και τόσο τα ζηλεύουμε που δεν συμμετέχουμε κι εμείς σαν μία ομάδα.Διαφορετικά το μόνο που θα μπορούμε πάντα να κάνουμε είναι να μπαίνουμε στον ΑΧ - που δε λέω,ο.κ. καλά είναι για προπόνηση και διάφορα άλλα - αλλά ώς εκεί.Ασε που δε σου δίνει πιστεύω ούτε κατά προσέγγιση το feeling κάτι πιο πραγματικού όπως είναι στον ATAG αλλά ούτε και της στρατηγικής και του σχεδιασμού μιάς πιο "αληθινής" κατάστασης εκείνης της εποχής.Για να μην πούμε για τα εκπληκτικά και σούπερ υπέροχα πραγματικά περιβάλλοντα/scenery που σε συνδιασμό με τις αλλαγές στο φώς της μέρας/νύχτας είναι πραγματικά ό,τι καλύτερο.Και να σας πω και την αλήθεια,ναι μεν καλή η φάση στον ΑΧ αλλά εμένα προσωπικά με κουράζει αρκετά (ιδίως τώρα που αρχίζουνε κι οι ζέστες...άστα να πάνε!) που πρέπει να σκίζεσαι κάθε δευτερόλεπτο για τόσες ώρες.Ας μη ξεχνάμε πως σε πραγματικές συνθήκες αερομαχίας η όποια εμπλοκή/επιχείρηση δεν κρατούσε με τις ώρες...Μερικά λεπτά ήτανε κι αυτό ήταν όλο...Ή (επι)ζούσες κι επέστρεφες σπίτι νικητής είτε τα κατάφερνε ο αντίπαλος.

...Γι'αυτό αλλά και για το όλο fun της φάσης με την ομάδα,στα σίγουρα είμαι μέσα όταν επιτέλους γίνει με το καλό.And just for the records αν και ήδη είναι γνωστό,πετάω σχεδόν αποκλειστικά το Spit και σπανίως Hurri, το αληθινό μου όνομα είναι Νίκος,από Θεσσαλονίκη και το όνομα με το οποίο εμφανίζομαι στους servers είναι fly4evergr.Διευκρίνηση για το nicname μου: Το "gr" στο τέλος πέραν του ότι υποδηλώνει το GReece, τελευταίως θα μπορούσε να πει κανείς ότι επίσης υποδηλώνει το "grrrrrrrrr" που κάνω συνήθως όταν κάτι στραβώνει...Κι απ'ό,τι έχω ακούσει στο TS3 δεν είμαι ο μόνος....ΧΑχαχαχαχαχα!!!!!

Νίκος

sw1ive
May-14-2014, 19:06
Εγώ το εχω πει πολλές φορές στο Team Speak 3. Ο ΑΧ είναι πολύ καλός για προπόνηση
Ο ATAG ομως είναι ο ρεαλιστικός.

Πιλότος δεν σημαίνει μόνο αερομαχία,
πρέπει να ξέρεις να κάνεις πλοήγηση,
να διαβάζεις χάρτη,
να βρίσκει το wingman σου στον χώρο που σου μιλάει αλλά δεν τον βλέπεις,
να χαρακτηρίζεις μια κουκίδα στο ορίζοντα ως φιλικό ή εχθρικό αεροσκάφος,
να μετράς τα καύσιμά σου,
να ξέρεις πότε είσαι αρκετά χτυπημένος ώστε να αποχωρίσεις,
να βρίσκει τον δρόμο της επιστροφή,
να ξέρεις να κάνεις μια σωστή προσγείωση έστω και χτυπημένος

όλο αυτό είναι μια ικανοποίηση.

δηλαδή έχεις πετάξει 60 λεπτά και έχεις κάνει αερομαχία των 2 λεπτών

ΓΙΑ ΝΑ ΕΊΣΑΙ ΈΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΆ ΤΑ ΔΎΟ ΛΕΠΤΆ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΈΧΕΙΣ ΠΕΤΆΞΕΙ ΣΤΟΝ ΑΧ ΔΕΚΆΔΕΣ ΏΡΕΣ...


.

fly4ever
May-15-2014, 03:43
Εγώ το εχω πει πολλές φορές στο Team Speak 3. Ο ΑΧ είναι πολύ καλός για προπόνηση
Ο ATAG ομως είναι ο ρεαλιστικός.

Πιλότος δεν σημαίνει μόνο αερομαχία,
πρέπει να ξέρεις να κάνεις πλοήγηση,
να διαβάζεις χάρτη,
να βρίσκει το wingman σου στον χώρο που σου μιλάει αλλά δεν τον βλέπεις,
να χαρακτηρίζεις μια κουκίδα στο ορίζοντα ως φιλικό ή εχθρικό αεροσκάφος,
να μετράς τα καύσιμά σου,
να ξέρεις πότε είσαι αρκετά χτυπημένος ώστε να αποχωρίσεις,
να βρίσκει τον δρόμο της επιστροφή,
να ξέρεις να κάνεις μια σωστή προσγείωση έστω και χτυπημένος

όλο αυτό είναι μια ικανοποίηση.

δηλαδή έχεις πετάξει 60 λεπτά και έχεις κάνει αερομαχία των 2 λεπτών

ΓΙΑ ΝΑ ΕΊΣΑΙ ΈΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΆ ΤΑ ΔΎΟ ΛΕΠΤΆ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΈΧΕΙΣ ΠΕΤΆΞΕΙ ΣΤΟΝ ΑΧ ΔΕΚΆΔΕΣ ΏΡΕΣ...


.

:thumbsup:

BIG TIME KILLER
May-16-2014, 11:10
Εγώ το εχω πει πολλές φορές στο Team Speak 3. Ο ΑΧ είναι πολύ καλός για προπόνηση
Ο ATAG ομως είναι ο ρεαλιστικός.

Πιλότος δεν σημαίνει μόνο αερομαχία,
πρέπει να ξέρεις να κάνεις πλοήγηση,
να διαβάζεις χάρτη,
να βρίσκει το wingman σου στον χώρο που σου μιλάει αλλά δεν τον βλέπεις,
να χαρακτηρίζεις μια κουκίδα στο ορίζοντα ως φιλικό ή εχθρικό αεροσκάφος,
να μετράς τα καύσιμά σου,
να ξέρεις πότε είσαι αρκετά χτυπημένος ώστε να αποχωρίσεις,
να βρίσκει τον δρόμο της επιστροφή,
να ξέρεις να κάνεις μια σωστή προσγείωση έστω και χτυπημένος

όλο αυτό είναι μια ικανοποίηση.

δηλαδή έχεις πετάξει 60 λεπτά και έχεις κάνει αερομαχία των 2 λεπτών

ΓΙΑ ΝΑ ΕΊΣΑΙ ΈΤΟΙΜΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΆ ΤΑ ΔΎΟ ΛΕΠΤΆ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΈΧΕΙΣ ΠΕΤΆΞΕΙ ΣΤΟΝ ΑΧ ΔΕΚΆΔΕΣ ΏΡΕΣ...


.



:thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup: :thumbsup::thumbsup::thumbsup:μεγαλε........ ...,πολυ σωστα τα λεσ.
μονο που υπαρχει και το


https://www.youtube.com/watch?v=HklClJIFNuU

fly4ever
May-17-2014, 04:30
...Δε μου λες Γιαννάκο?Αυτό το τραγούδι λες να ακούγανε χθες ο τσεγκεβάρα,ο καραπάτας και η παρέα του με αυτά που τους κάναμε?Αλλά θα μου πεις κι αν δεν το ακούγανε,σίγουρα θα έπρεπε να το ακούνε γιατί όντως δεν προλαβαίνανε να βγαίνουνε και τους παίρναμε στο κυνήγι!!!!ΧΑχαχαχαχα... Πρέπει να πούμε στο Γιάννη sw1ive να βάλει αυτό ακριβώς το τραγούδι για μουσική υπόκρουση στα βίντεο που τραβούσε χθες...Θά'χει και πολύ φάση μιλάμε...ΧΑχαχαχαχαχαχχα!!!

...Αντε και εις ανώτερα λέμεεεε....!!!

Νίκος