PDA

View Full Version : νέοπας του clod εδώ!



Woop
May-13-2014, 16:01
Καλησπέρα σε όλους,

Αγόρασα μόλις το CLOD, μετά από μεγάλη παράληψη από μεριάς μου. Είμαι παλιός των Forgotten Battles και Pacific Fighters expansions για το IL-2 Sturmovik. Καλά όχι και τόσο παλιός, είμαι 19 αλλά τα flight-sim ήταν πάντα αγάπη μου.

Με καίει όπως καταλαβαίνετε το flight-sim τσιμπούρι τελευταία, και μετά από αλλεπάλληλες προσπάθειες να το ξεφορτωθώ (δεν ξέρω γιατί) με War Thunder και Rise of Flight, υπέκυψα και πήρα το CLOD. Θα πείτε τώρα πως είναι δυνατόν να άφησα το IL-2 αλλά ναι το ArmA2 με είχε κολλήσει εκείνη την περίοδο και δεν με άφηνε να ξεφύγω.

Να μην τα πολυλογώ, χαίρομαι που βρήκα μία παρέα όπου μπορώ να επανενταχτώ στα flight-sims!

Φιλικά
Zarniwoop / Στέφανος

sw1ive
May-13-2014, 16:34
Καλός ήρθες...

πάρε καρέκλα και κάτσε

πολλά είναι αυτά που πρέπει να μάθεις
αλλά αφού έρχεσαι από το πιο παλιό IL-2
τότε είναι πολλά και αυτά που ξέρεις

τρέχεις το Cliffs of Dover, τρέχεις και το Team Speak 3

και καλές μάχες...

LOL έτσι να μεγαλώνει η παρέα

σου στέλνω και αίτημα φιλίας...

Woop
May-13-2014, 16:52
Καλώς σας βρήκα! Ευχαριστώ για το αίτημα.

Άκυρο βρήκα μια άκρη με τα controls, κατεβάζω τα mods τώρα.

Φιλικά

fly4ever
May-14-2014, 06:12
Welcome on board κι από μένα Στέφανε, :salute:

πιστεύω πως δεν θα το μετανιώσεις με το ClOD και οι αμέτρητες ώρες που θα περάσεις θα είναι από τις πιο υπέροχες στην όλη σταδιοδρομία σου σαν flight simmer!

Ετσι να μεγαλώνει λέμε και η Ελληνική παροικία εδώ!!!

Είμαι ο Νίκος από Θεσσαλονίκη και ήδη σου έστειλα friend request,πετάω το Spit μου σχεδόν καθημερινά από το μεσημέρι αργά/νωρίς τ'απογεύματα έως εκεί γύρω στις 9,όπου νά'ναι (servers) κι όπου βρω καλή παρέα.

Και πάλι καλως ήρθες στην παρέα μας!!!

Νίκος

Woop
May-14-2014, 07:20
Καλησπέρα Νίκο, καλώς σας βρήκα!

Ήδη έχω παίξει κάποιες ώρες και βλέπω τα παλιά καλά feel να επιστρέφουν!

Ξεκίνησα με ένα Bf109-E4 μιας και με είπαν ότι είναι ποιο εύκολο όσον αφορά το automatic propellor pitch. Οπότε Νίκο θα τα πούμε πάνω από το Isle of Wight!

Είμαι και εγώ από Σαλονίκη αλλά σπουδάζω Κέρκυρα οπότε δεν έχω όλα μου τα sim σύνεργα. Παίζω συνήθως βράδια μέχρι αργά ή νωρίς το πρωί.

Εσείς παίζετε Allies όλοι μαζί ή πάτε και Axis?

Φιλικά

BIG TIME KILLER
May-14-2014, 08:24
Kalωσ ηρθεσ στην παρεα φιλε .αλλα ασε τισ μακακιεσ και διαβαζε.χαχχαχαχ α θα μας εχεισ ολουσ διπλα σου

Woop
May-14-2014, 09:11
Χαχαχαχαχαχαχαχαχαα :D έρχεται και εξεταστική άστα να πάνε!

Ξανακάνω install τα πάντα αυτή τη στιγμή ελπίζω να παίξουμε καμιά φορά αρκετοί. Παίζετε όλοι allies?

Φιλικά

fly4ever
May-14-2014, 11:59
...Αντε πάλι κι άλλος μας ήρθε με τα 109...Χαράς Ευαγγέλια για όλο τον καλό τον κόσμο με τα Γερμανικά τους...!!!Αντε πάλι Γιαννάκη & Παντελή...κι άλλο σύμμαχο αποκτήσατε!!!Ποιός στη χάρη σας λέμε...ΧΑχαχαχαχα!!!
Καλά βρε Στέφανε...χαθήκανε δηλαδή τα Spit τα τόσο όμορφα?Με τις ωραίες τους μανούβρες στα χαμηλά...με τις κλειστές στροφές τους...την ευκολία στο χειρισμό τους και τα 8 πολυβολάκια τους...Εντάξει...του λείπουνε τα κανονάκια αλλά χαλάλι...!!!Και να μην ξεχνιόμαστε...στολάρουν δυσκολότερα απ'όλα...Οχι δηλαδή αν το προσπαθήσεις ότι δεν στολάρουν...αεροπλάνα είναι κι αυτά εξάλλου...Ρώτα κι εμένα...Ε Johnyyy????XAxaxaxaxa
...Πέρ'απ΄την πλάκα τώρα...ας σοβαρευτούμε και λιγάκι (λέμε τώρα)...Οι περισσότεροι όπως θα διαπιστώσεις πετάνε Axis (Blue) Στέφανε,μονάχα ο Γιάννης sw1ive κι εγώ πετάμε Allies (Red) σχεδόν αποκλειστικά.Ειδικά τώρα που ήρθες κι εσύ με το Bf σου...
...Αντε να δούμε τι θα γίνει στο τέλος...

...Και τ'όνειρο εκείνης της ομάδας που λέγαμε να πετάμε same side όλοι μαζί...όλο κι απομακρύνεται...Εκτός κι αν ενδώσω κι αρχίσω τελικά να μαθαίνω κι εγώ το 109...Αν μπορούσα τουλάχιστον να του ζωγραφίσω Εγγλέζικα διακριτικά...Χμμμμ...Γιάννη που το κατέχεις το...ζωγραφικό?Τί λες???Χαχαχαχα

Νίκος

Woop
May-14-2014, 14:25
Κοίτα Νίκο ακόμα ούτε το 109 έχω συνηθίσει οπότε δεν έχω θέμα να δοκιμάσω και τα Spit. Παίζει να είναι τα ποιο όμορφα από όλα, έχω ένα πάνω από το γραφείο μου με τον ήλιο να δύει από πίσω.

Κάπως έτσι είμαι καθε φορά που μπαίνω στο server :P
https://www.youtube.com/watch?v=1Z4DZU8aFMc

Όποτε είστε TS στείλτε ένα PM να παίξουμε, το έχω ίδιο με εδώ.

Φιλικά

erich
May-15-2014, 02:02
Καλως ηρθες και απο μενα στεφανε!
εδω εχουμε κανει ενα πολυ ωραιο τιμ και ολα τα παιδια ειναι φανταστικα.
σου υποσχομαι καλα γουστα.ειμαι ο παντελης επισης απο σαλονικη.

Woop
May-17-2014, 11:56
Καλησπέρα,


Ελπίζω να μην πειράζει που ποστάρω κάτι τέτοιο εδώ αλλά αφορά όλους τους PC gamers. Θεώρησα ότι δεν χρειαζόταν άλλο topic.
Μετά από καιρό παρουσιάζουμε το καινούριο μας site για γενικό PC Gaming, όπου υπάρχουν νέα και reviews/previews καθώς και forum!

http://alt-tab.gr/

Κριτικές και απόψεις ευπρόσδεκτες!


Φιλικά
Στέφανος