PDA

View Full Version : Νέα κατασκευή πιλοτιρίου



sw1ive
Jul-28-2014, 17:47
Νέα κατασκευή πιλοτιρίου απο ξύλο και μοκέτα

αν δεις καλύτερα τα λευκα ξύλα ειναι μικρα κοματια ρετάλια απο ντουλάπα
και το καθισμα απο πισω καναπε feroza μοντελο 1992 που δεν χρησιμοποιήθηκε ποτέ

10752 10753


το γραφείο με διαστάσεις 2.0μ Χ 0.80μ Χ 0.80μ που κόπικε στις μισες διαστάσεις

10754 10755

10756 10757

10758



και παντα οι πατεντες με τους ανεμιστίρες

10759 10760

erich
Jul-29-2014, 06:08
γιαννη εισαι φανταστικος !! πολύ ωραια κατασκευη ρε φιλε!!
καταρχήν γεια σε όλα τα παιδια γιατι εχουμε πολύ καιρο να τα πουμε.
ηρθα για 4 μερες θεσσαλονικη και σημερα επιστρεφω ορεστιαδα.δεν προλαβα καθολου να πεταξω γιατι περασα ολο το χρονο με τα παιδια.
εκει στη γκατζολια περναω καλα σε γενικες γραμμες και ο καιρος περναει γρηγορα (αλλοι 2 εμειναν).εσεις πως τα πατε με αυτους τους σουπερναυτες και τους μουσηδες ?? τους ριχνετε στα αυτια?
Big,νικο που ειστε ρε κομαντο?? τι κανετε? τα χαιρετίσματα μου σε ολους σας και μου λειψατε παρα πολύ ολοι σας...
θα τα πουμε ξανα.

fly4ever
Jul-29-2014, 10:31
Παντελή???Καλώς μας ήρθες βρε έστω και για λίγο...Αντε να περάσει ο καιρός και να πετάμε ξανά όλοι μαζί όπως και πρώτα!!!
Εγώ αν και εδώ από τις 14 που μας τελείωσε η άδεια για φέτος,έχω πετάξει από ελάχιστα έως ελαχιστότατα κι ήμουν από απαράδεκτος (επιεικώς) έως άσχετος θα έλεγα.Τελικά απ'ό,τι φαίνεται να είσαι Fighter Pilot δεν είναι το ίδιο με το να είσαι απλά Real Life Pilot.Το πρώτο - σε σχέση με το δεύτερο που είναι σαν το ποδήλατο δεν σ'αφήνει δλδ όσος καιρός κι αν περάσει - θέλει συνεχή εξάσκηση και εμπλοκή διαφορετικά σε αφήνει και γίνεσαι να σε κλαινε κι οι ρέγγες που λένε.Η αλήθεια είναι ότι τις 2 τελευταίες αυτές βδομάδες μετά που επέστρεψα απ΄τις διακοπές δεν έμπαινα γιατί αντιμετώπιζα ένα αρκετά σπαστικό θέμα με το pc μου που κάθε τόσο και λιγάκι,κάτι πήγαινε και μου άλλαζε την ημερομηνία του συστήματος σε 01-01-1900 και ό,τι εφαρμογή/πρόγραμμα κι αν έτρεχε εκείνη τη στιγμή έκλεινε αυτόματα.Τελικά κι έπειτα από άπειρο ψάξιμο κατάλαβα μόλις χθες τ'απόγευμα τί ακριβώς ήτανε,το διόρθωσα και από σήμερα είμαι και πάλι διαθέσιμος αλλά όπως με κόβω θέλω και πάλι φουλ εξάσκηση,πράγμα που προτίθεμαι φυσικά να κάνω.Διαφορετικά θα συνεχίσω να τρώω της χρονιάς μου που λένε απ'τον κάθε λογής άσχετο εδώ μέσα.
Οι γνωστοί ταρανδοκέφαλοι/σούπερναύτες και τα σχετικά εμφανίζονται που και που,βρίσκουνε το bigTime Johny και γίνεται του κουτρούλη ο γάμος (απ'ό,τι μου είπε ψιλοβριστήκανε και μιά φορά...) αλλά τους καταφέρνει καλά έστω και μόνος του!Οπως το βλέπω έχει ανοίξει κανονική βεντέτα με τα παιδάκια αυτά και πρέπει να βρεθούμε και πάλι όλοι μαζί να οργανωθοεύμε να τους δείξουμε και πάλι τι εστί βερύκοκο!
Σε περιμένουμε να έρθεις και πάλι Παντελή και Αααα...Χρόνια σου Πολλά και για προχθές ρε σύ...για τη γιορτή σου!
Να μη ξεχάσω να δώσω φυσικά και τα συγχαρητήγρια μου στο Γιάννη για το καινούργιο του cockpit που φτιάχνει...Απαιχτος είσαι ρε φίλε τελικά!!!Χαρά στο κουράγιο και τη διάθεσή σου!Και το βιντεάκι με το βομβαρδισμό του καραβιού πολύ καλό...εύγε και εις ανώτερα που λένε.

Αυτά εν ολίγοις κι από εμένα,χάρηκα που σε ξανάκουσα Παντελή και σε περιμένουμεεεεεεε....!!!!!

Byyeesssss

Nick

sw1ive
Jul-29-2014, 14:54
Παντελη μην μασας, τα πραγματα εδω περνάνε χαλαρά...

εγω εχω αφοσιοθεί στις πολλες κατασκευές μου, και εχω μετατραπει σε φοβερό βομβαρδιστή.
Και εχω αφήσει τον Γιαννη μονο του με τα (παλικάρια) (συγνώμη ρε Γιαννη δημόσια, θα επανορθώσω με την μετατροπή μου σε BF πιλότο)

ο Νικος εχει εντελώς χαθει με τις διακοπές και τα προβλήματα του στον Υ/Η (Υλεκτρονικό υπολογιστή)

η αγορά του trackIR προχοράει, και αφού ο καιρός τσουλάει γρήγορα, θα ξαναενωθούμε σε δυνατή ομάδα

Νικο αντε ρε στον ATAG εγω βομβαρδιστής με συνοδεία των τριών σας (καλό μου ακούγεται) LOL...

sw1ive
Jul-29-2014, 15:43
Νικο για το βιντεο μετατροπη Joystick σε κουμια δεν έχεις να πεις ;;;

fly4ever
Jul-30-2014, 03:48
Γιαννάκη καλημέρα,και φυσικά έχω να πω ένα Τ-Ε-Ρ-Α-Σ-Τ-Ι-Ο ΠΑΝΜΕΓΙΣΤΟ ΤΡΙΣΘΕΩΡΑΤΟ ΜΠΡΑΒΟ!!!! :thumbsup:
Μόνο εσύ απ'όλους μας θα μπορούσες να κάνεις κάτι τέτοιο!Και τώρα που το σκέφτομαι...μήπως θά'πρεπε να το δεις και σαν δουλειά?Οχι γιατί αν θελήσω να φτιάξω και για μένα cockpit σκέφτομαι να σου το αναθέσω...σκέφτομαι κάτι σαν κι αυτό εδώ: http://a2asimulations.com/forum/viewtopic.php?f=77&t=14676&start=270
...Καλό ε??? Ε κι αν χρειαστείς και καμμιά (μικρή) βοήθεια...εδώ είμαστε,πιάνει το χέρι μας κι εμάς,μη βλέπεις που δεν το λέω...ΧΑχαχαχαχααα!!!

...Και με την ευκαιρεία να σας αναφέρω πως χθες απογευματάκι στον ATAG και αφού με την αμέριστη βοήθεια του BigTime Johny κατάφερα να (ξανα)στήσω σωστά το Bf μου,είχα την πρώτη μου official κατάρριψη έστω και σαν Γερμανός.Κρίμα μόνον που από την ένταση της όλης φάσης είχα ξεχάσει να βιντεοσκοπήσω και δεν μπορούμε να το δούμε.Απλά με το Γιάννη είδαμε ότι ήτανε Spit αλλά επειδή ο τύπος εγκατέλειψε, δεν του έδωσε death απλά μου έδωσε το αεροσκάφος σαν κατάρριψη το οποίο εν προκειμένω πρέπει να το γάζωσα με ό,τι είχα - κανόνια ΚΑΙ πολυβόλα - την στιγμή που περνούσε μπροστά μου κυνηγώντας το Γιαννάκη!!!!!Ο καϋμένος,ούτε που θα κατάλαβε από που τού'ρθε...ΧΑχαχαχα!!!

Παιδάκια σας αφήνω τώρα...πρέπει να τρέξω να δουλέψω να εισπράξω να καταθέσω...να,να,να,να...Θα τα πούμε αύριο τ'απόγευμα για περισσότερες φάσεις ΚΑΙ καταρρίψεις...Αντε λέμε τώρα που πήρα φόρα...ΧΑχαχαχα!!!!!

Byeeeesssss

Nick