PDA

View Full Version : Κατάρριψη φιλο-εχθρικού Blenheim (Γιάννη,για σένα αυτό...)!



fly4ever
Aug-01-2014, 05:24
Χθες το απόγευμα συνέβη η πιο αστεία,κωμική και πέραν του οτιδήποτε θ'άντεχα για να μην ξεκαρδιστώ και σχεδόν κατουρηθώ από τα γέλια φάση,από τότε που ξεκίνησα να πετώ με το CloD!!!Οταν λέμε χτυπιόμουν απ΄τα γέλια...σε σημείο να κοντεύω να πέσω κάτω απ'το γραφείο!!!Γι'αυτό κι ευχαριστώ τους 2 Γιάννηδες (BigTime και Γιάννη sw1ve) για τις κυριολεκτικά ξεκαρδιστικές στιγμές που μου χάρισαν,έστω κι άθελά τους!Για όσους (δικούς μας) δεν έζησαν την όλη φάση αλλά απλά και σαν υπενθύμηση για εμάς τους 3 που τη ζήσαμε,παραθέτω εδώ το συμβάν με όλη του τι στιχομυθία.Ετσι θα μπορεί κι ο sw1ve Γιάννης να ξέρει τί ακριβώς έγινε και γιατί ήτανε τόσο αστείο.Απλά φανταστείτε και τη φωνή του BigTime Johny για να έχετε την πλήρη εικόνα!

Εχοντας ήδη ολοκληρώσει με επιτυχία τον βομβαρδισμό και καταστροφή κατά 10% του Manston με τη χρήση Bf109E4/B (1 βόμβα 500Kg ο καθ'ένας) αλλά και των 2 οι βόμβες επάνω στο διάδρομο που απ'ό,τι φάνηκε τον κόψαμε στη μέση,επιστρέψαμε στη βάση μας στο Calai Marck (αεροδρόμιο ελαφρώς ανατολικότερα του Calai) γι'ανεφοδιασμό και νέα αποστολή με τον ίδιο αντικειμενικό σκοπό.Οπως και στην πρώτη αποστολή,αποφασίσαμε ν'ακολουθήσουμε βόρεια πορεία για ν'αποφύγουμε έτσι τυχόν "δυσάρεστες" συναντήσεις με τον εχθρό και αρκετά ψηλά επίσης μιάς και όλο το νταβαντούρι συνήθως συμβαίνει σχετικά χαμηλά και κοντά σε περισσότερο πολυσύχναστους στόχους,βάσεις κι αντικειμενικούς σκοπούς.Ετσι κι αλλιώς είχαμε επιπλέον μισό τόνο βάρος με τη βόμβα στην κοιλιά και δεν θέλαμε να την αφήσουμε λόγω κάποιας εμπλοκής με τον εχθρό προτού προλάβουμε να φτάσουμε στο Manston.
Λιγάκι μετά που αφήσαμε τα παράλια της Γαλλίας και πάντα με βόρεια πορεία και ενώ είμασταν σε οπτική επαφή τα 2 Bf109,(ο BigTime Johny βρισκόταν στα περίπου 200 μέτρα πίσω μου στις 7 η ώρα για μένα) χαθήκαμε.Από εδώ και κάτω ακολουθεί σε κείμενο η συνομιλία στον ασύρματο,έτσι κι αλλιώς μου είναι απλά αδύνατο να την ξεχάσω!!!

Περίπου 3-5 μίλια βόρεια του Calai,πάνω απ'τη θάλασσα:

Που είσαι ρε Γιάννη?Πάλι χαθήκαμε?
Εσύ που είσαι?Είμουνα πίσω σου αλλά σ'έχασα...κάτι είδα εκεί στ'αριστερά...
Εγώ κρατώ την ίδια πορεία που είχαμε,βόρεια προς Manston.Τι είδες?Μπορείς ν'αναγνωρίσεις?
...Εεε...δεν ξέρω γμτ...είναι μακριά ακόμα ο ......μπππιιπππ...Πάω να ελέγξω.
Θέλεις να έρθω?Να πετάξουμε τις βόμβες?Αν είναι να εμπλακούμε δηλαδή...
Οχι, όχι...μην την πετάς...Πάω να δω κι αν είναι έρχεσαι κι εσύ.
Ο.κ.
(Μερικά δευτερόλεπτα αργότερα):
(Φωνάζοντας)...Οχτρός είναι...Ουχτρός!!!!!!!
Ερχομαι κι εγώ τότε αν είναι...Μπορείς ν'αναγνωρίσεις αεροσκάφος?
...Εεεε....χμμμμ...ΑΑΑ...Βομβαρ ιστικό είναι...Blenheim!!!
...Γουστάάάρωω...easy target!!!...Ερχομαι...!!!!!!...Ο παλιο...μπιπ...πάει να βομβαρδίσει τη βάση μας...!!!!Πού είστε Γιάννη??Σας έχασα...!!!
...Χαμηλά είμαστε...πάνω απ'τη θάλασσα ακόμα...με κατεύθυνση προς τις ακτές...πλησιάζουμε στην πόλη...
...Που είστε γμτ...Αααα...σας είδαα...είσαι πίσω του,σωστά Γιαννάκη?
...Τον καταδιώκω...θα τον σκίσω με ό,τι έχω...κανόνια, τα πάντα...!!!
...Ασε και σε μένα κάνα κομματάκι ρε μάστορα...να πάρουμε κι εμείς τα πτωχά κάνα πόντο...
...ΤΟΝ ΔΙΕΛΥΣΑΑΑΑ...ΠΕΦΤΕΙ...!!!
...ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ...ΠΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ...ΠΕΦΤΕΙ Ο ΚΕΡΑΤΑΣ...Γιάννη τον πέρασες?
...Τον πέρασα ναι...πάει!!!!
...Εσκασε πάνω στο νερό...Πάει αυτός...Γιααα να δούμε ποιός ήταν...
.............................................
...ΡΕΕΕ????Ο ΓΙΑΝΝΗΣ ΗΤΑΝΕ....ΡΕ ΓΜΤ....ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧ ΧΑΧΧΑΧΧΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
...Καλά ρε γμτ...απ'όλο το server επάνω μας βρήκε να πέσει κι αυτός????ΧΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ ΧΑΧΑΧΧΑΧΑΧΑ
...Καλά δεν το πιστεύω αυτό που συνέβη...Ρε τον χαμένο...Τώρα?
...Ε τι τώρα...το ξέραμε?
...Εεεε...όχι...από πού να το ξέραμε...
...Και πάνω που τον κουβεντιάζαμε ρε συ Johny...Πού νά'ναι ο Γιάννης και γιατί δεν μπαίνει και γιατί χάθηκε...Κι αυτός ο άμοιρος ήταν εδώ με τα βομβαρδιστικά του...ΧΑχαχαχχαχαχχααχχααχ α
...Πάει τώρα...τί κάνουμε?Συνεχίζουμε η γυρνάμε στη βάση?
...Ξέρω κι εγώ...?Τι κάνουμε τώρα που γυρνάμε πάνω εδώ που έπεσε?Θα του κάνουμε και την κηδεία???ΧΑχαχαχχαχαχχαχαχ χαχΧΑΧΑΧΑΧα...
...Τον κλαίμε μάλλον....ΧΑχαχαχχαχαχαχαχα χχαχ
Απ'το σημείο αυτό και μετά εγώ έχω αρχίσει να χτυπιέμαι απ'τα γέλια και δεν έχω δει τίποτα απ΄την όλη φάση που είχε ήδη αρχίσει να εκτυλίσεται με 1 Hurri και άλλο 1 Spit επάνω απ'το αεροδρόμιό μας.Το ένα τους με χτυπάει,αλλά καταφέρνω να προσγειωθώ crash land στο αεροδρόμιό μας αλλά ενώ σέρνομαι στο διάδρομο πέφτω επάνω σε άλλο απογειούμενο 109 και μένουμε σαν συντρίμια πάνω στο διάδρομο αλλά ζωντανοί ο άλλος κι εγώ και συνεχίζω να παρατηρώ απ'το έδαφος αυτή τη φορά τα τεκτενόμενα επάνω απ'το αεροδρόμιο και να δίνω οδηγίες στο Γιάννη που καταφέρνει να χτυπήσει και να ρίξει το Hurri ενώ το Spit έπεσε για άλλο λόγο.Σε λίγη ώρα έκανε αναγκαστική κι ο Γιάννης και αποχαιρετιστήκαμε γελώντας και ευχαριστημένοι όσο δε λέει.

Ηθικό δίδαγμα:Οποτε είναι να συμβεί κάτι σαν κι αυτό...δηλαδή να πετάξει κάποιος σε αντίπαλο στρατόπεδο ταυτόχρονα με τους υπόλοιπους,ας το πει με κάποιο τρόπο να ξέρουν κι οι άλλοι (εμείς δηλαδή) ότι ας πούμε θα πετάξω με blenheim και θα παω να χτυπήσω το τάδε μέρος,θα είμαι μόνος δίχως συνοδεία κλπ...παρακαλώ προσέξτε λιγάκι...
Για να μην ξανάχουμε τα ίδια.Πέρα απ'τα γέλια και την πλάκα της όλης φάσης,κάπου ψιλοστεναχωρέθηκα στο βάθος γιατί ήξερα πόσο το σχεδίασε ο Γιάννης...να ετοιμάσει το βομβαρδιστικό του,να το στήσει να το φορτώσει...να προσπαθήσει να γλυτώσει απ τα 109 και στο τέλος λίγο προτού την ολοκλήρωση του σκοπού να χαθούν όλα από 2 φίλους που έτυχε να συναντήσει ως εχθρούς.

Νίκος

sw1ive
Aug-02-2014, 18:09
θα γελασεις πολύ περισότερο οταν σου πω οτι
εγω το κατάλαβα ότι ο γιαννης μίλαγε για μένα...
μετά απο δύο ώρες σε τηλεφωνική μας επικοινωνια,
αφου εγώ νόμιζα οτι μίλαγε σε εσένα
για μια κατάριψη σε εσένα lol lol lol