PDA

View Full Version : Ηellenic-Virtual-Squadron



El_Capitano
Nov-10-2014, 12:54
Σας χαιρετώ,

μετά από τις κουβέντες που είχαμε και σας είχα πει ότ σκέφτομαι να φτιάξω σελίδα, τελικά προχώρησα και η σελίδα φτιάχτηκε

http://www.hellenic-virtual-squadron.net/

Η σελίδα είναι σε αρχικό στάδιο, δεν θα είναι αυτή η τελική μορφή, αφού θα στηθεί σε CMS...ψάχνω να βρω ένα καλό και βολικό CMS...και επίσης ένα καλό forum..
Επίσης υπάρχει και TS3 Server.

Όποιος ενδιαφέρεται μου λέει και του δίνω τους κωδικούς για το TS3 ή τα λέμε στο γνωστό TS3

fly4ever
Nov-11-2014, 06:32
:thumbsup::bravo: Θεόφιλε!!!!

Εγκρίνω κι επαυξάνω!!!

Νίκος:thumbsup:

erich
Nov-11-2014, 10:17
Πολυ καλη ιδεα θεοφιλε
επιτελους θα εχουμε το δικο μας σπιτι!!!!

BIG TIME KILLER
Nov-11-2014, 11:42
ΣΥΓΝΩΜΗ ρε παιδια δεν καταλαβα καλα.Αν αυτη η σελιδα δεν ειναι δικο μασ σπιτι τοτε ποιο ειναι ????Για να γραφουμε ολοι εδω καποιοι παιδευτηκαν ιδρωσαν και εκαναν κοπο για μαζευτουμε ολοι μασ στο φιναλε, οταν ολοι μασ ειμασταν απο δω και απο εκει.Τωρα τι μπαρμπουτσακλα μου λετε.
ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΑΤΕ ΛΕΤΕ ΜΠΡΑΒΟ για μια αγγλοφωνη σελιδα.Στο κατω κατω εγω μονο ελληνικα μιλω καλα.
Δεν σασ καταλαβαινω.Και στο κατω κατω ουτε μια συζητηση μεταξυ μας δεν εγινε.Φυσικα ολοι ειναι ελευθεροι να πανε οπου και με οποιον θελουν,αλλα απο το πουθενα δημιουργουνται καινουριεσ καταστασεισ.Τι να σας πω.
Επιμενω να βρεθουμε ολοι στο ΤΣ και να μιλησουμε για το θεμα μηπωσ και οι αποψεισ γινουν ποιο κατανοητεσ.

sw1ive
Nov-11-2014, 12:12
Συγουρα κάποιον με τις γνώσεις του Θεοφιλου, η καθε παρεα θα το ζήλευε και θα τον ήθελε να τον έχει μαζί της...

Την σελίδα Θα μπορούσαμε να την έχουμε μόνιμα στα ελληνικά και να την ονομάσουμε του σμήνους που λέμε οτι έχουμε.

(την οποία ομόφωνα την βαπτίσαμε στο Team speak μετά απο πρόταση δική μου προς τιμή του Παντελή
για να μην αλλάζει καθε φορά το διακριτικό του στο Stream) οι παλιότεροι ξέρουνε τις λεπτομέριες

τόρα για τον λόγο (το δικό μας σπίτι) θέλω να πώ την γνώμη μου οτι το forum του ATAG και το forum (Ελληνική Σηζητηση)
εγώ το θεωρώ σπίτι μου, και αφήνω ανοιχτή την πόρτα και για άλλα σπίτια αν και εφόσον πληρούν τα δικά μου θέλω...

αφού έχουμε αλλάξει και τηλέφωνα, μπορούμε να κλείσουμε μια Team Speak συνάντηση για να έχουμε μια σηζήτηση εφόλης της ύλης

επειδή διακρίνω μια εκρηκτική ατμόσφαιρα παρακαλώ ήρεμη συζήτηση
γιατί έχω ευερέθιστα αυτιά και μικρά καρύδια που δεν έχουνε περιθώριο για μεγάλο πρήξημο. (Χο Χο Χο)

Ο καθε ένας τραβαει τον δρόμο που του ορίζει η καρδια του, αφου δεν εχει υπογράψει κανένα συμβόλαιο...(χο χο χο)

El_Capitano
Nov-12-2014, 09:34
Η σελίδα θα είναι στα ελληνικά, θα διαμορφωθεί με τις ιδέες όλων.
Επίσης στην σελίδα θα υπάρει και forum.

Υπάρχει ήδη TS3 Server με pass.

Δεν είναι η τελική μορφή τώρα η σελίδα. Απλά δεν ήθελα να είναι άδεια !!!

Στην σελίδα λείπει το σήμα. Μια ιδέα είναι ο Ερμής να γίνει κύκλος ή ασπίδα και μετά να βάλουμε το όνομα της εικονικής μοίρας.

Την σελίδα την έκανα για εμάς τους έλληνες εικονικούς πιλότους τους προπελάκηδες !!!

Υπάρχουν και άλλες εικονικές μοίρες αλλά εμείς είμαστε special !!!
:-P :-P :-P

El_Capitano
Nov-23-2014, 15:59
Αν μπορείτε χρειάζομαι photo και videos δικά μας για την σελίδα.
Επίσης θα ήταν καλό από μια αποστολή να είχαμε και video και μια μικρή αναφορά για το τι έγινε στην αποστολή.

Ακόμη ότι άλλο έχει να κάνει με την ελληνική κοινότητα (photo, ιστορικές αναφορές για τα αεροπλάνα κ.α.)

:D :D :D