PDA

View Full Version : Wspólne Latanie



Shooter
Mar-18-2015, 10:45
Panowie, nie ma co ukrywać, że rodaków na ATAGU zastać trudno. Między innymi dlatego gram tak rzadko. Może w tym miejscu umawialibyśmy się na wspólne Polskie Latanie i ewentualne strącania BF'ów:) Zawsze można utworzyć kanał na TS i porozmawiać w mowie ojczystej.
Czasem dysponuje głównie wieczorami, więc jeżeli byłby ktoś chętny wspólnie polatać dajcie znać.
Możemy zrobić cykliczne treningi aby móc rozwijać swoje umiejętności.

ATAG_Lolsav
Mar-18-2015, 10:55
Tłumacz Google

W razie potrzeby można utworzyć kanał TS języku polskim

b0czek
Mar-18-2015, 16:40
No ale kiedy ja w zasadzie głównie Bfami... :D

cina
Mar-18-2015, 19:45
Cześć,
No ja chętnie. Też mam czas wieczorami. Na ATAG'u jeszcze nie latałem (ping wysoki), ale czemu nie. Też preferuję samoloty RAF'u.
Napisałem PM'a do kolegi Lolsav czy nie można by było zrobić dwóch kanałów, skoro b0czek lubi Bf'ami. Zobaczymy co odpisze.
Pozdrawiam,

cina
Mar-18-2015, 20:45
No to chyba mamy polskie kanały na serwerze. Nie sprawdzałem, ale Lolsav pisał, że są.
Jeszcze raz wielkie dzięki Lolsav.
Pozdrawiam,

Shooter
Mar-19-2015, 03:46
Dzięki Lolsav:)
b0czek nie mam nic przeciwko aby zestrzelić twojego BF'a:)
Albo na odwrót... abyś Ty podziurawił mojego spita:salute:
Chodzi o wspólną grę. Co więcej, myślę, że fajnie byłoby przeprowadzać pojedynki powietrzne między sobą. Na Atagu czasem ciężko się znaleźć, więc moglibyśmy się umawiać i organizować pojedynki np. 3v3.
Może umówimy się z 27-28.03.2015 na pierwsze loty zapoznawcze? Powiedzmy godzina 20.

b0czek
Mar-19-2015, 16:07
Ja zazwyczaj próbuję przy piątku, po 21:30 - jak dziatwa śpi. Wcześniej istnieje problem dzieciaków komentujących kolejne genialne starty... ;)
Inne dni weekendu - zależy od ogólnego wyrobienia się. :)

Mogę też popróbować brytyjskimi - jeszcze nie miałem okazji.

cina
Mar-20-2015, 09:31
Ja też zazwyczaj jestem około 21:30 z tych samych powodów. W tygodniu bywam od czasu do czasu, w weekendy w sobotę, niedziela rzadko.

Bezar
Mar-21-2015, 11:19
wpadnę :thumbsup:

Beowulf
Apr-01-2015, 06:09
Czas wyjść z szafy ;)

Czasem latam ze znajomymi, może w końcu uda się większą grupą, jeśli są chętni.
Zajrzę w sobotę na TS.

eagle1944
May-08-2015, 02:27
Hej Panowie, tez chętnie się przyłącze. Latam już trochę na ATG choć ostatni miałem kilka mięsięcy przerwy.

MACHETTTTTE
May-31-2015, 09:11
Witajcie Panowie :)

Po wstępnym zapoznaniu się z techniką latania i obsługi joysticka (wcześniej grałem w symulatory tylko na klawiaturze :D) myślę, że jestem gotów z Wami polatać trochę. Latam na samolotach RAF-u. Dajcie znać, kiedy będziecie dostępni :) Fajnie by było stworzyć polską grupę lotniczą, by przypomnieć Angolom (a tym bardziej Niemcom), jak się powinno latać :D
pozdrawiam
MACHETTTTTE

DUZY_PL81
Jun-07-2015, 18:02
A ja mam takie pytanie. Czy ma ktoś ustawienia ( preset ) do joja Thrustmaster T16000M ? Nigdzie w sieci nie mogę znaleźć ( albo źle szukam albo faktycznie nie ma ) Jak by jakaś dobra dusza posiadająca ten sprzęt mogła się podzielić swoimi ustawieniami byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam DUZY_PL81

Chaffee PL
Jun-08-2015, 11:18
Kolego widzę, że to samo pytanie zadajesz na następnym forum. Czy nie łatwiej ustawić samemu pod swoje wymagania?

opelele
Aug-02-2015, 15:55
Witam panowie !
W CoD'a latam od niedawna ale z przyjemnościom polatam z Rodakami.
Czy wspolne latanie jest jeszcze aktualne?
Widzialem na TS polskie kanaly ale puste!
Do uslyszenia

M_Klimek
Aug-11-2015, 11:42
Przyjemnie by bylo polatac z rodakami ale ja jestem bardzo nowy I nie latam za dobrze. Mieszkam w UK, zwykle jestem wolny po 19.00 czasu Angielskiego

opelele
Aug-12-2015, 16:27
Przyjemnie by bylo polatac z rodakami ale ja jestem bardzo nowy I nie latam za dobrze. Mieszkam w UK, zwykle jestem wolny po 19.00 czasu Angielskiego

Nic sie niemartw tez nie jestem Asem !!!! Mieszkam po drugiej stronie kanalu tj. Francja
A wiec poze polatamy razem ? Bede "wolny" po wakacjach gdzies na poczatku wrzesnia teraz to niezabardzo......zawsze po 21.00 "czasu francuskiego" wczesniej raczej nieda rady rodzina,dzieci itp.
No to do uslyszenia

opelele
Aug-12-2015, 16:29
Sorki za ort. ale niemam polskiej klawiatury

M_Klimek
Aug-12-2015, 18:35
Super, jake bedziesz na TeamSpeak to wiadomosc mi rzuc jak ja bede tez. Ja zawsze latam 303 ;-).

MACHETTTTTE
Aug-16-2015, 14:49
Witam panowie !
W CoD'a latam od niedawna ale z przyjemnościom polatam z Rodakami.
Czy wspolne latanie jest jeszcze aktualne?
Widzialem na TS polskie kanaly ale puste!
Do uslyszenia

Hej, są często puste, bo siedzimy na angielskim kanale TS, przynajmniej ja ;)
O wiele łatwiej tam o wskazówki dot. pozycji przeciwnika itp.

silentn
Aug-19-2015, 15:32
Witam wszystkich,

czuję się lekko zawstydzony, ponieważ - na razie - głównie zależy mi na sekcji download. W niedalekiej przyszłości planuję w pełni zaangażować się w latanie online, oczywiście jak przestanę palić spitfire'a w co drugim locie ;)
"Latam" z Polski i mam pytanie, czy nie przeszkadza Wam dość wysoki ping na ATAGu?

Pozdrawiam!

opelele
Aug-22-2015, 14:22
Hej, są często puste, bo siedzimy na angielskim kanale TS, przynajmniej ja ;)
O wiele łatwiej tam o wskazówki dot. pozycji przeciwnika itp.

Witam Mache.......rozumie ze rozmawiacie po angielsku,moj ang. jest na poziomie "0" z francuskim dom rady dlatego wole ploski kanal , no chyba ze rozmawiacie tam po polsku?
Pozdro.

MACHETTTTTE
Aug-26-2015, 18:48
Witam Mache.......rozumie ze rozmawiacie po angielsku,moj ang. jest na poziomie "0" z francuskim dom rady dlatego wole ploski kanal , no chyba ze rozmawiacie tam po polsku?
Pozdro.

Zgadza się, rozmawiamy po angielsku. Ja częściej się wsłuchuję, bo chłopaki podają dokładnie gdzie są przeciwnicy. Ale nie widzę przeszkód, żeby być na angielskim TS i podawać np. Tobie przetłumaczone info. Tylko nie rozkminiłem jeszcze jak wybrać 1 osobę z grupy na TS, do której mówisz. Powęszę ;) do zobaczenia na niebie

opelele
Aug-27-2015, 13:27
Zgadza się, rozmawiamy po angielsku. Ja częściej się wsłuchuję, bo chłopaki podają dokładnie gdzie są przeciwnicy. Ale nie widzę przeszkód, żeby być na angielskim TS i podawać np. Tobie przetłumaczone info. Tylko nie rozkminiłem jeszcze jak wybrać 1 osobę z grupy na TS, do której mówisz. Powęszę ;) do zobaczenia na niebie

Witam i dzieki za zainteresowanie Machet....... ,mysla ze nie bedzie tak zle i wyweszysz cos tam!!!!!!! A wiec do zobaszenia z tym ze ja latam po "ciemnej stronie mocy" tj niebieskiej , a Ty?

b0czek
Aug-28-2015, 04:40
Witam i dzieki za zainteresowanie Machet....... ,mysla ze nie bedzie tak zle i wyweszysz cos tam!!!!!!! A wiec do zobaszenia z tym ze ja latam po "ciemnej stronie mocy" tj niebieskiej , a Ty?

O wreszcie również ktoś niebieski. :)
Ale ja chwilowo dorwałem Assetto Corsa co skutecznie powstrzymuje mnie od CLoD. ;)

MACHETTTTTE
Aug-29-2015, 10:42
Witam wszystkich,

czuję się lekko zawstydzony, ponieważ - na razie - głównie zależy mi na sekcji download. W niedalekiej przyszłości planuję w pełni zaangażować się w latanie online, oczywiście jak przestanę palić spitfire'a w co drugim locie ;)
"Latam" z Polski i mam pytanie, czy nie przeszkadza Wam dość wysoki ping na ATAGu?

Pozdrawiam!

Dołącz do nas online, bo zabawa jest przednia. Jakbyś potrzebował instr. dot. latania spitem, to napisz, możemy się umówić na krótkie omówienie procedur :) Nie jest to wcale takie trudne

303Max
Oct-10-2015, 18:38
~S

Dołacz do Grupy "IL-2 Sturmovik:Cliffs of Dover "Server-dedicated HOME-ATAG"

http://steamcommunity.com/groups/IL2CoD-HA/announcements/detail/1424571927302131043

303Max
Oct-10-2015, 18:40
~S

Dołacz do "Steam" i Grupy Polaków "IL-2 Sturmovik:Cliffs of Dover "Server-dedicated HOME-ATAG"

http://steamcommunity.com/groups/IL2CoD-HA/announcements/detail/1424571927302131043

opelele
Dec-15-2015, 13:46
Witam . Panowie czy rzeczywiscie nikt z Polski nie lata po niebieskiej stronie,przez ostatni czas totalna CISZA jestem kompletnie sam !!!!!!!

b0czek
Dec-16-2015, 14:11
No jak nikt jak ja :)
Ale w zasadzie tylko w piątki wieczorem i zazwyczaj siedzę na kanale ogólnym. Ostatnio zażywam Ju88.

AdiJager
Dec-16-2015, 14:55
latają, latają - ale fakt, że zazwyczaj po czerwonej stronie

opelele
Dec-16-2015, 16:26
No jak nikt jak ja :)
Ale w zasadzie tylko w piątki wieczorem i zazwyczaj siedzę na kanale ogólnym. Ostatnio zażywam Ju88.

Witam .Ja siedze zawsze na polskim kanale. Smigam na Ju87 lub Bf109 ,a wiec do uslyszenia i zapraszam wszystkich na drugą stronę kanalu La Manche !!!!!!!

m61
Dec-27-2015, 15:51
http://www.polishairforce.pl/pftlotnicy.html

Name Sorties Air Kills Air Ratio Land Kills Land Ratio Air Abandons Landings Deaths
PFT_Jerry_pl 367 106 0.29 32 0.09 248 26 96
PFT_Sum 167 71 0.43 10 0.06 111 33 55
PFT_Pomidor 24 11 0.46 3 0.13 20 2 10
PFT_mici69_(308) 13 4 0.31 0 0.00 11 0 8
PFT_Marek_pl 8 0 0.00 0 0.00 2 2 3
PFT_Orph3us 2 2 1.00 0 0.00 2 0 1

gottie
Mar-12-2016, 03:38
Latam w czerwonych. Na TS wbijam ale chyba nie tego angielskiego się uczyłem bo ze zrozumieniem różnie. Jestem pełen podziwu dla ludzi jak latają i walczą, ja rozwalam silnik podczas manewrów raz za razem.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

b0czek
Mar-12-2016, 14:57
Latam w czerwonych. Na TS wbijam ale chyba nie tego angielskiego się uczyłem bo ze zrozumieniem różnie. Jestem pełen podziwu dla ludzi jak latają i walczą, ja rozwalam silnik podczas manewrów raz za razem.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

To przejdź na niebieskich - niemiecki-angielski jest łatwiejszy :D
Chociaż problem jest taki, że u niebieskich zazwyczaj pusto.

Dennes
Mar-13-2016, 09:13
Na ts ATAG jest kanał PFT tam kogoś złapiesz.Latają po czerwonej.

Mamen
Mar-17-2016, 07:15
Witam,

generalnie chętnie się podłącze jak złapie kogoś z naszych. Słabo latam, mam problem z dobrym strzelaniem ale trenuje na botach jak tylko znajdę chwilę. Mogę latać na Bf109 i na spitfire'ach. Chociaż spit z racji słabego "cela" wygodniejszy (te spadanie i uciekanie w bfie słabiutko mi wychodzi). Ale klimacik luftwaffe też mi odpowiada :devilish:. Pykam poza tym w dcsa na fw-190 i K4 ale z gorszym skutkiem bo po prostu nie widzę nic w tej grze. No lecę, bije się z mustangiem i pach no nie ma gościa wodzę wzrokiem...nic... ten model enlargment gówno daje. No ale Clod bardzo fajnie, cienko narazie idzie ale z postępem.

StG77_Ripgrunwald
Mar-28-2017, 15:38
Trzeba latać w h... Mało nas widzę na ATAG-u. Póki co ranking sortie:

Dadi - 211
StG77_Ripgrunwald - 125
PFT_Sum - 96
Tomek_71 - 72
Pointer - 48

Pozdrawiam stałą szajkę i trzymam kciuki za wasze sukcesy. Jednak poza tymi co wymieniłem potrzeba nas zdecydowanie więcej w powietrzu. Stała aktywność zdobywanie doświadczenia i ogranie przede wszystkim to wszystko czego trzeba. Wspólne latanie wtedy będzie tylko kwestią czasu.

MACHETTTTTE
Mar-29-2017, 06:10
Ja niedługo powrócę do latania, bo musiałem postawić system od nowa. Ale najpierw poczekam na 1 batcha na steamie, żeby nie ściągać wszystkiego od nowa, bo to czasochłonne...

StG77_Ripgrunwald
Mar-29-2017, 08:36
Ja już zainstalowałem nowego patcha przedwczoraj. Trzeba ustawić pobieranie bety na steamie.

MACHETTTTTE
Mar-29-2017, 16:44
Właśnie spojrzałem i już chłopaki wypuścili :) Więcej info tu:

http://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=24728

drunken_sailor
May-16-2017, 12:21
jako nowy na wstępie się przywitam, więc witam kolegów i koleżanki( jeśli jakoweś są tutaj ) lotników
właściwie to zabrakło mi tematu by się powitać, forum przejrzałem z grubsza, anglojęzycznych poradników obsługi zebrałem już wcześniej trochę
miło by było na początek z kimś po prostu pogadać, bo z moim lataniem średnio ( choć pewnie bardziej ze sprzętem ale próbuję )i trochę więcej teorii przełożyć na praktykę czy też poznać nową którą mogłem pominąć. przyznam że TS nie ogarniam, jest zbyt rozbudowany dla mnie, albo ja już za stary dla niego

MACHETTTTTE
May-26-2017, 09:31
jako nowy na wstępie się przywitam, więc witam kolegów i koleżanki( jeśli jakoweś są tutaj ) lotników
właściwie to zabrakło mi tematu by się powitać, forum przejrzałem z grubsza, anglojęzycznych poradników obsługi zebrałem już wcześniej trochę
miło by było na początek z kimś po prostu pogadać, bo z moim lataniem średnio ( choć pewnie bardziej ze sprzętem ale próbuję )i trochę więcej teorii przełożyć na praktykę czy też poznać nową którą mogłem pominąć. przyznam że TS nie ogarniam, jest zbyt rozbudowany dla mnie, albo ja już za stary dla niego

Witamy :)

Ja przez jakiś czas jeszcze latać nie będę, ze względu na brak czasu, ale jak znowu poczuję głód latania, to chętnie pomogę. Mam niecałe 400 h na koncie, głównie na Spitfire Ia 100 oct i ten model polecam na początek. W razie pytań pisz na priv. w sprawie ustawień + doboru amunicji.
Nie jestem asem, ale już coś tam wiem.

Pozdrawiam

LO7HRIC
Sep-22-2017, 16:10
Witam wszystkich serdecznie :)

Jestem nową osoba w środowisku ATAG znajdzie się ktoś do wspólnego latania/nauki/treningu ?

Pozdrawiam

drunken_sailor
Oct-01-2017, 09:39
witam ponownie kolegów i koleżanki

tak sie jakos poskładało że w końcu wymieniłem sprzęt ( wciaż zostało jeszcze wymienić kontrolery ) ale w miedzy czasie zanim wymieniłem, z powodu ubolewania nad lataniem przesiadłem sie z cloda na bosa i tak jakoś tam teraz próbuje swoich sił

Pomidor
Oct-04-2017, 11:27
Czołem piloci!!

Dawno tu nie zaglądałem, cieszę się że jest w końcu polskie forum.


Pozdrawiam;
PFT_Pomidor.

Sgt. Robik
Jun-27-2019, 09:22
Witam,
Jestem nowy, choć starszy wiekiem.
Chciałbym się dołączyć, ale nie wiem dokładnie, jak mam to zrobić (te wszystkie serwery, stamy, itp) Muszę mieć to wytłumaczone w prostym żołnierskim języku.
Latam sobie w domu Hurricanem i już trochę znudziło mnie to samotne latanie. W zasadzie cały czas poznaję maszynę (rzadko kiedy wpadam już w płaski korkociąg). Ze startem nie ma problemów, z lądowaniem (bez presji) też większych problemów nie mam. Czasem uda się posłać do diabła jakiegoś wirtualnego Szkopa z jego maszyną.
Byłbym wdzięczny za wskazówki.

Sgt. Robik

MACHETTTTTE
Jul-10-2019, 18:25
Cześć!

Nie chcę Cię martwić, ale ta gra ma czasy świetności za sobą. Jeszcze 2-3 lata temu serwery były pełne, a teraz świecą pustkami.

Ostatni raz grałem z 2 lata temu, ale po tym, jak mi padł dysk, nie chciało mi się instalować i ustawiać wszystkiego na nowo.

Co do dołączania się do serwera, np. ATAG-u, to sprawa jest prosta. Wybierasz serwer, a następnie klikasz flagę UK lub Niemiec i wybierasz na mapie określone lotnisko. Tu masz dobry poradnik, niewiele się pewnie zmieniło:

https://www.youtube.com/watch?v=4CpdfaJkV3U

Może jeszcze kiedyś powrócę do latania, bo muszę przyznać, że takich emocji nie dawała mi żadna inna gra :)

Powodzenia!

Sgt. Robik
Apr-29-2020, 13:27
Chodzi o to, że kupiłem w sklepie il2sturmovik.com wersję IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover BLITZ. W panelu użytkownika mam klucz aktywacyjny.

Myślałem, że będę mógł sobie pobrać grę, wkleić klucz i grać. Tak było dawnymi czasy, ale widocznie wypadłem z obiegu gier i nie za bardzo sobie teraz radzę.

Możesz mi wytłumaczyć co po kolei muszę zrobić, aby zagrać w trybie multpleyer na serwerze?
Skąd pobrać najnowszą wersję gry razem z tymi ostatnimi łatkami?
Czy najlepiej zarejestrować się na Steam i pobierać jakieś dodatkowe oprogramowanie?
Jeżeli tak to jakie?
Czy muszę jakoś specjalnie skonfigurować sobie komputer?
Jak się za to zabrać po kolei?
Byłbym wdzięczy za wszelką pomoc.
Chodzi mi o aktualne informacje, bo wątek ma już parę lat i wiele się zmieniło.

MACHETTTTTE
May-07-2020, 19:22
Cześć,

a czy masz konto na Steamie? Jeśli nie, to musisz je sobie założyć. Później pobrać grę (w zakładce Gry), wpisując klucz.
Jeśli dobrze pamiętam, to pobierasz już zaktualizowaną wersję hurtem (kiedyś trzeba było ściągać osobne aktualizacje w odpowiedniej kolejności).


Tu masz podane wymagania PC:
https://store.steampowered.com/app/754530/IL2_Sturmovik_Cliffs_of_Dover_Blitz_Edition/

Gra jest stara, więc większość komputerów powinna sobie poradzić. Ja już niestety w to nie gram, ale pisz w razie problemów, może pomogę.

Podsumowując, zainstaluj Steama i stamtąd zainstaluj grę (nie kupuj, tylko wpisz kod).

Pzdr

Orph3us1
Aug-08-2020, 02:36
Panie i Panowie,

Jako, iż Team Fusion wydało bardzo udane DLC Tobruk, po wielu latach kilku Polaków powróciło do latania w Cloda.

Gdyby ktoś chciał z nami polatać na TS ATAGA jest kanał PFT lub nasz discord https://discord.gg/8Gv3Bfe . Również znaleść nas można na discordzie Dywizjonu 303 https://discord.gg/BN4krbcXEx (tutaj głównie zbiera się Polska scena symulatorów lotniczych).

dziki
Oct-07-2023, 18:48
Cześć

Jakby ktoś chciał polatać wspólnie to zapraszam na nasz kanał na dc
https://discord.gg/YCxm8Zje

:salute: