View Full Version : Problem wydajności
Shooter
Mar-18-2015, 10:48
Panowie macie jakieś sprawdzone sposoby na zwiększenie wydajności w grze ale bez zbytniego uszczerbku na jakości?
Generalnie u mnie nie ma tragedii ale przy celowaniu ze zbliżeniem gra zalicza duży spadek fps. To samo tyczy się przelotów nad obszarem mocno zaludnionym. Mój config to GTS 250, 3 GB RAM, Athlona X3.
Piszcie o swoich doświadczeniach z wydajnością.
W zasadzie:
http://forum.1cpublishing.eu/showthread.php?t=29004
i
http://forum.1cpublishing.eu/showpost.php?p=254014&postcount=13
Poszperaj jeszcze tutaj po forum.
Na większych rozdziałkach Anti-Aliasing niekoniecznie jest potrzebny.
Detale modelu - praktycznie poza lotniskiem nie ogląda ze zbyt bliska innych.
Modele budynków - no niby jakieś miasta są, ale zazwyczaj akcja jest na tyle szybka, że nie zwraca się uwagi. ;)
No i chyba warto się łączyć po kablu zamiast wifi.
Shooter
Mar-19-2015, 03:50
Dzięki za info. Poczytam i zobaczę co mogę zastosować u siebie.
MACHETTTTTE
Jun-09-2015, 15:18
Panowie macie jakieś sprawdzone sposoby na zwiększenie wydajności w grze ale bez zbytniego uszczerbku na jakości?
Generalnie u mnie nie ma tragedii ale przy celowaniu ze zbliżeniem gra zalicza duży spadek fps. To samo tyczy się przelotów nad obszarem mocno zaludnionym. Mój config to GTS 250, 3 GB RAM, Athlona X3.
Piszcie o swoich doświadczeniach z wydajnością.
Polecam zainstalować SweetFX, albo jeszcze lepiej FlightFX, żeby poprawić grafikę w grze. Jeśli miałbyś problemy z ustawieniami, to daj znać.
A tak poza tym, to może jednak skusisz się na zakup karty i RAM-u? Przyda się nie tylko do gier ;)
Przy okazji warto oczyścić sobie kompa (również z kurzu :D), zainstalować najnowsze sterowniki (Driver Booster) i tym podobne.
Jak miałem słabszego kompa, to wyłączałem wszystkie niepotrzebne programy i aplikacje.
JG300_Macras
Feb-07-2017, 16:19
albo jeszcze lepiej FlightFX, żeby poprawić grafikę w grze. Jeśli miałbyś problemy z ustawieniami, to daj znać.
Witam,
Możesz więcej o tych ustawieniach F..FX ?
pozdr
mac
MACHETTTTTE
Mar-22-2017, 18:30
Witam,
Możesz więcej o tych ustawieniach F..FX ?
pozdr
mac
Hej, pewnie. Poniżej moje ustawienia do SweetFx (nazwadysku:\FlightFX\FX\SweetFX\Presets). W razie pytań pisz na PRIV, bo ostatnimi czasy niezbyt często odwiedzam forum. Po zastosowaniu tych ustawień kolory są żywsze i możesz łatwiej rozpoznawać samoloty. Możesz później bawić się ustawieniami (zmieniać wartości ręcznie w notatniku).
Co do procesu instalacji samego flightfx i sweetfx (możliwe, że oba programy połączono już w jeden):
http://www.lockonfiles.com/files/file/2982-sweetfx-flightfx-manager/
a tu masz szersze objaśnienie:
https://riseofflight.com/forum/topic/34103-introducing-flightfx-rof/
Ja instalowałem te programy jakoś 2 lata temu, więc od tego czasu mogło się coś pozmieniać, ale myślę, że warto pokombinować i cieszyć się fajniejszym obrazem w grze. Powodzenia!
#define USE_SMAA_ANTIALIASING 1
#define SMAA_THRESHOLD 0.20
#define SMAA_MAX_SEARCH_STEPS 98
#define SMAA_MAX_SEARCH_STEPS_DIAG 16
#define SMAA_CORNER_ROUNDING 100
#define COLOR_EDGE_DETECTION 1
#define SMAA_DIRECTX9_LINEAR_BLEND 0
#define USE_LUMASHARPEN 0
#define sharp_strength 0.60
#define sharp_clamp 0.04
#define pattern 2
#define offset_bias 1.00
#define show_sharpen 0
#define USE_BLOOM 0
#define BloomThreshold 20.25
#define BloomPower 1.45
#define BloomWidth 0.01
#define USE_HDR 0
#define HDRPower 1.30
#define radius2 0.87
#define USE_TECHNICOLOR 1
#define TechniAmount 0.20
#define TechniPower 8.00
#define redNegativeAmount 0.71
#define greenNegativeAmount 0.79
#define blueNegativeAmount 0.71
#define USE_DPX 0
#define Red 8.00
#define Green 8.00
#define Blue 8.00
#define ColorGamma 2.50
#define DPXSaturation 3.00
#define RedC 0.36
#define GreenC 0.36
#define BlueC 0.34
#define Blend 0.10
#define USE_LIFTGAMMAGAIN 1
#define RGB_Lift float3(0.95,0.95,0.95)
#define RGB_Gamma float3(0.90,0.90,0.90)
#define RGB_Gain float3(1.00,1.00,1.01)
#define USE_TONEMAP 1
#define Gamma 1.15
#define Exposure 0.01
#define Saturation 0.00
#define Bleach 0.25
#define Defog 0.05
#define FogColor float3(0.03,0.03,0.40)
#define USE_VIBRANCE 1
#define Vibrance 0.30
#define USE_CURVES 0
#define Curves_contrast 0.30
#define Curves_formula 7
#define USE_SEPIA 0
#define ColorTone float3(1.00,1.00,0.90)
#define GreyPower 0.11
#define SepiaPower 0.58
#define USE_VIGNETTE 0
#define VignetteRadius 1.00
#define VignetteAmount -1.00
#define VignetteSlope 8
#define VignetteCenter float2(0.50,0.50)
#define USE_DITHER 0
#define USE_SPLITSCREEN 0
#define splitscreen_mode 3
Powered by vBulletin® Version 4.2.5 Copyright © 2026 vBulletin Solutions Inc. All rights reserved.