PDA

View Full Version : Χαιρετισμος



manfrombenaki
Aug-23-2015, 13:16
Γεια χαρά, αν και κάποιο καιρο τώρα παιζώ περιστασιακά Clod και συχναζώ και λιγο στο φορουμ, δεν εχώ συστηθεί ακομα στην ελληνική μεριά, οποτέ: ειμαί ο Κυριάκος, 35 χρονών, ζω στο Βερολίνο και ασχολουμε με τους εξωμοιοτές τους τελευταίους 5-6 μήνες. Εκτώς απο CLOD σχολούμαι αρκετά με το DCS, κυρίως τα προπελοκίνητα και το υπέροχο Mig-15bis. (παιζώ και shitthunder για τα ματιά της Doras αλλα νομιζώ οτι εδω το λέμε ψιθυρηστα :-P ). Στον σερβερ μέχρι τώρα εβγαίνα βόλτα με το spitfire, αλλα εδω και μια εβδομαδα δοκιμάζω το 109 και νομίζω οτι θα συνεχίσω για λίγο καιρό.

Αυτά τα λίγα, ελπίζω να βρεθούμε κάποια στιγμή στον σερβερ και στο teamspeak, οπώς βρεθηκα τις προάλες με τον sw1ive αλλα ειμασταν σε αντιπαλές ομάδες και εγώ επρεπε να φυγω αμέσως, η σε κάποιον αλλο εξομοιωτή για οποίον ενδιαφέρετε :)

edit γιατι ξέχασα να ρώτησω αν υπάρχει κάποια προκαθορισμένη μέρα που πετάτε εδω για να βρεθούμε

sw1ive
Aug-23-2015, 14:14
Την καλησπέρα μου και από εμένα Κυριάκο. sw1ive εδώ και το όνομα μου Γιάννης

Ο κάθε παίχτης εδώ έχει τις δικές του ώρες. Κάποιος πιο νωρίς το απόγευμα και κάποιος πιο μετά το βράδυ

Κοινές ώρες είναι όλες τις ημέρες από 18.00 μέχρι 21.00

Έλληνας που ζει Βερολίνο, ακούω και DCS, και πολύ λίγο Cliffs of Dover.
Βλέπω ότι έχεις τέσσερα βασικά κοινά με τον Θεόφιλο (El_Capitano)

Βρες τον εδώ στο forum και στείλε του P.M.

Τους υπόλοιπους θα μας βρεις εδώ στον ATAG Server.

περιμένω να σε δω στο ουρανό του ATAG, και άμα χρειαστεί πετάω και με spitfire.

ErichHartmann352
Aug-23-2015, 14:44
Βρε μικρός που ειναι ο βελτ..ε εεε κόσμος θέλαμε να πουμε.
Εδώ zwillingbruder... διδυμοι αδελφοί...Νικος και Βασιλης...και πετάμε με το 109...τουλάχιστον έχουμε την χοφνουνγκ... ε..ε.. ελπίδα ότι κάποτε θα γίνουμε ένα με το φλουγκτσοιγκ...ε ε... αεροσκάφος.
Και εμείς μπάινουμε η απόγευμα σπάνια...αλλά συνήθως βράδυ, ναχτ που το λέτε σεις οι εκει...της ξενιτιάς...
Α ολα και ολα θες να σε πουμε και την ηλικία μας...πρίτς....να σε πούμε καλύτερα τα κιλά μας που δεν ντρεπόμεθα....
Εδώ κυριος..αρχων...ο τσιρίμπασης...η ψυχη του παρτυ... ο γκεσβάντερ σβαρμ ροτεν φυρερ είναι ο Γιάννης....οπότε πρώτα με αυτόν θα κάνεις νταλαβέρι...και μετά με όλους τους άλλους...
Σε βιλκόμεν και εμεις, και τα λέμε στον λουφτ..εεε..ε.. αηρ ή και στο μποντεν η γκρουντ...ε ε ε... εδαφος αμα λάχει.

erich
Aug-23-2015, 16:43
γεια σου και από μενα κυριακο,είμαι ο παντελης (erich) και σε καλοσωριζω!

είναι χαρα κάθε φορα που κάθε νέο μελος ερχεται στην ομαδα γιατι η ομαδα μεγαλωνει και ετσι γινόμαστε και πιο δυνατοι!

εγω θα σου προτεινα να πετάξουμε μια μερα ολοι μαζι για να παρεις μια γευση της ομαδικης δουλειας και είμαι σιγουρος ότι θα σου αρεσει! γιατι το παν είναι η διασκεδαση!

λοιπον τα λοιπα στο τιμσπικ του ΑΤΑΓΚ, σε περιμενουμε........:salute:

fly4ever
Aug-24-2015, 03:15
...Το καλωσόρισμα κι από'μένα Κυριάκο,είμαι ο Νίκος ή κατά (Internetικό) κόσμο Fly4ever,από Θεσ/νίκη.Το χαρακτηριστικό μου εδώ 6./JG53_Fly4ever και το 109 μου πάντα με το κίτρινο 4 ή κατά τη φυσική προς το αερ/φος διάλεκτο "Gelb 4".
Η αλήθεια είναι ότι το name σου εδώ το είδα την προγούμενη βδομάδα και μού'κανε αρκετή εντύπωση,"δεν μπορεί,τούτος εδώ μάλλον δικός μας είναι..." σκέφτηκα και να που δε λάθεψα...!!!Οπως και να το κάνεις "man-from-benaki" έχει έν' άρωμα από Ελλάδα...
Anyway,μπαίνω σηνήθως στον Lead Farm εκεί κάπου γύρω μετά τις 3μιση με 4 τ'απόγευμα κυρίως για ρυθυμίσεις-δοκιμές στα όπλα και προπόνηση,μετά ξαναβγαίνω για λίγο (λόγω δουλειάς μιάς και πετάω απ'το γραφείο μου σε αντίθεση μ'όλους τους υπόλοιπους που πετάν απ'τα σπίτια τους) αλλά μετά τις 6-7 τ'απογεύματα της Δευτέρας,Τρίτης,Πέμπτης & Παρασκευής όπου έρχονται κι οι υπόλοιποι...στον ATAG απίκο.
Θα χαρώ πολύ να τα πούμε και στη συχνότητα "TS3"...!

6./JG53_Fly4ever :salute:

Νίκος.

manfrombenaki
Aug-25-2015, 14:40
Ευχαριστώ ολους για το καλωσορισμα, αυριο τετάρτη κατα τις 9 ωρα Ελλαδάς θα προσπαθώ να απογειώσω το 109, αν κάποιος είναι διαθέσιμος (και υπομονετικός :) ) τα λεμε στο TS. Γιαννη δεν το είδα το thread στο οποίο συστηνόμαστε, sorry. Αν έχεις administrative rights μπορεις να το μεταφέρεις; δεν θέλω να ξαναγραψω την ηλικια μου σε δύο threads, θα νευριάσει ο Erich :P.

fly4ever
Aug-26-2015, 06:38
Κυριάκο,

προσωπικά εγώ την ώρα εκείνη δε θα μπορώ να είμαι να σου προσφέρω την όποια βοήθεια αλλά όλο και κάποιος θα βρεθεί να το κάνει.Σου εύχομαι λοιπόν κάθε δυνατή επιτυχία στην εκμάθηση του αερ/φους κι αργότερα στις αποστολές και τις αερομαχίες μ'αυτό.
Αν χρειαστείς κάποια βοήθεια και τυχαίνει να βρίσκομαι στη συχνότητα θα χαρώ να βοηθήσω όπως κι όλα τα παιδιά όσο καλύτερα μπορώ.

6./JG53_Fly4ever:salute:
Νίκος.

BIG TIME KILLER
Sep-06-2015, 04:15
Χαιρετω ολα τα παλληκαρια τα καινουρια .Οσοι περισσοτεροι τοσο ποιο δυνατοι.Καλωσ ηρθατε παιδια ,λιγοτερεσ τρυπεσ στα φτερα σας και περισσοτερεσ νικεσ στην ομαδα.:snoopy::skydive::skydive::flying: