PDA

View Full Version : Σας (ξ)έχασα



Woop
Feb-22-2016, 12:58
Καλησπέρα φίλοι,

μάλλον δεν με θυμάστε αλλά εμφανίστηκα μαζί σας μερικές φορές στα τέλη του '14 αλλά μετά εξαφανίστηκα από προσώπου γης. Με συγχωρείτε για αυτό, πραγματικά. Είχα πάει Γερμανία για Erasmus και ξέχασα τι εστί gaming εκεί. Γύρισα στο IL-2 CloD κατά τον περασμένο Νοέμβρη, και μπήκα στους ACG όπου πετάω και τώρα.

Θα χαρώ να πετάξουμε κάποια στιγμή παρέα. :)

sw1ive
Feb-22-2016, 16:59
Γιατί να σε ξεχάσουμε Στέφανε...

την σχολή την τελείωσες ???

Δες ένα βιντεάκι από εκείνη την εποχή...



https://www.youtube.com/watch?v=PRFJDh956_8

LOL, ο (αχ) τότε μας φαινότανε κάτι σπουδαίο.

Σε παρακαλώ βρες με κάποια Παρασκευή βράδυ ή Σαββάτο βράδυ

στο TS3 (δεν χρειάζεται να μπεις στο παιχνίδι) για να μας καθοδηγήσεις στον ACG.

BIG TIME KILLER
Feb-23-2016, 02:52
που το θυμηθηκεσ ρε θηριο χαχαχαχζ

Woop
Feb-23-2016, 04:48
Εννοείται θα περάσω! Αν είσαι Steam και με βλέπεις να παίζω είμαι συνήθως στον DangerDogz, οπότε στείλε μου!

Χαιρετισμούς
Στέφανος

fly4ever
Mar-22-2016, 13:49
...Χαιρετώ την παλιά (κι όχι "παλιο-") παρέα!!!

...Ασφαλώς και θα νομίζετε (οι περισσότεροι αν όχι όλοι) ότι σας ξέχασα!Και πάλι ασφαλώς και φυσικά κάτι τέτοιο δεν ισχύει,πώς θα μπορούσε άλλωστε...Το αίμα νερό δε γίνεται λέει ο σοφός λαός και δε λαθεύει...!Μη μπορώντας λοιπόν να βρω καταλληλότερο θέμα να postάρω αυτό που θά'θελα να πω,σκέφτηκα να χρησιμοποιήσω το thread αυτό του παλιού και καλού φίλου Στέφανου μιάς και εγώ σας έχασα...με χάσατε...χαθήκαμε γενικώς!

...Μη νομίζετε...σας παρακολουθώ καθημερινά σχεδόν μέσ'από 'δώ...τι λέτε,τι γράφετε και γενικώς τι κάνετε,αν πετάτε και σε ποιούς servers...όσο μπορώ.Το γεγονός - ή τα γεγονότα - που αρχικά φαινομενικά με απομάκρυναν από εσάς, δυστυχώς δε λένε να τελειώσουν αν και με μιά πιο αισιόδοξη ματιά θα μου επέτρεπαν να πω έχουνε μπει (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ) στην τελική ευθεία βαίνοντας προς το τέλος τους.Ακόμα προσπαθώ να κάνω το SX-AKG πλόιμο βάζοντας όλο και περισσότερο το χέρι στην τσέπη εγώ κι ό ένας πλέον απομείνας συναιτέρος μου στο Piper.Αλλά δε βαριέσαι - όπως και πάλι λέει ο σοφός λαός μας που ουδόλως λέει να βαρεθεί κι αυτός - μιά ζωή την έχουμε,κι αν δεν κάνουμε ό,τι καλύτερο μπορούμε για να περνάμε καλά,απλά τη βάψαμε.

...Η αλήθεια είναι πως μού΄χουνε λήψει πολλά πράγματα ένα εκ των οποίων και η παρέα μας κι ό,τι μαζί περνούσαμε καθημερινά σχεδόν μονοπολώντας τ'απογεύματά μας.Θα μου πείτε τώρα "και γιατί δεν εμφανίζεσαι" κι εν μέρει με το δίκιο σας...Και λέω "εν μέρει" απλά γιατί υπάρχουνε κάποια πράγματα που μού'χουν λήψει περισσότερο.Και το λέω αυτό δίχως την παραμικρή πρόθεση να μειώσω τη σημασία του χρόνου μου μαζί σας κι ό,τι άλλο σχετικό.Δε θα ευχόμουν σε κανένα - πιστέψτε με - να αναγκαστεί (άσχετα από τους λόγους) να βάλει στην άκρη...να παραμερίσει αν θέλετε ή και να ξεχάσει ακόμα, κάτι που νιώθει ότι τον ορίζει στη ζωή του.Κι όσο περισσότερο νιώθει κάποιος ότι αυτό το "κάτι" διαφεντεύει και χαρακτηρίζει τη ζωή του,τόσο το χειρότερο όταν αναγκάζεται να το αφήσει πίσω.Αυτό για μένα δεν είν' άλλο - και ουδέποτε ήταν από τότε που θυμάμαι τον εαυτό μου - η Πτήση.Ολοι μας γεννιόμαστε με κάτι μέσα μας...με "κάτι".Για κάποιους είναι να φτιάχνουν πράγματα θαυμαστά (Γιάννη sw1ive για σένα αυτό - απ'όσο ξέρω...) για κάποιους άλλους ν'αντιμετωπίζουν μυριάδες αντιξοότητες στη ζωή τους και παρ'όλ'αυτά το χαμόγελο και η ευχάριστη διάθεση να μη τους λείπει στιγμή και μάλιστα να καταφέρνουν να το περνούν και στους γύρω τους αυτό...για άλλους νά'ναι ταλέντα πραγματικά σε τομείς που για τους περισσότερους φαντάζουνε βουνό...και πάει λέγοντας.Για μένα είν' απλά (αν και το "απλά" εδώ θα μπορούσε να σηκώσει πάρα πολύ σηζήτηση...) η Πτήση.Και λέγοντας αυτό, εσωκλείω στην έννοια αυτή όλα όσα αυτό για μένα συνεπάγεται.Απ'την μοναδική ικανότητα που πρέπει κάποιος νά'χει για να το ζει και να το κάνει αυτό μέρος της πραγματικότητάς του μέχρι και την πλήρη επίγνωση που απαιτείται έτσι ώστε να κάνω ό,τι είναι ανθρωπίνως δυνατό ώστε να μην αφαιρέσω από τη ζωή μου αυτό το συναίσθημα της ολοκληρωμένης χαράς κι ευτυχίας που μου δόθηκε και που νιώθω όταν μία ακόμη Πτήση ξεκινά.Δεν έχω την απαίτηση να καταλάβει κανείς κάτι το οποίο δεν το έχει ζήσει Αληθινά,αλλά είμαι σίγουρος ότι κάπου και σε κάποιο βαθμό μπορείτε όλοι σας να καταλάβετε τι εννοώ μιάς κι αναμφισβήτητα είστε όλοι αυτό που αποκαλώ - άσχετα αν ακούγεται κάπως "αυθαίρετη" και δικής μου κατασκευής η έκφραση - Αεροπλανάνθρωποι,αλλιώς δεν θα είσασταν εδώ.Η αλήθεια,άδικα ή δίκαια και καλώς ή κακώς είναι ότι όλη μου η ιστορία και σταδιοδρομία σαν Πιλότος αυτήν την τελευταία 20ετία της ζωής μου κινδυνεύει να τερματιστεί άδοξα κατά τη γνώμη μου, άσχετα απ'ό,τι και όσα έζησα χάρη σ'αυτό και εξ αιτίας αυτού.Αυτό το "κινδυνεύει" λοιπόν είναι που τόσο επίμονα κι έντονα προσπαθώ μ'όλες μου τις δυνάμεις να μετατρέψω σε "κινδύνεψε".Εχοντας πάρει κάποιες αποφάσεις σχετικά μ'αυτό και αποκλείωντας το ενδεχόμενο εναλλακτικών που μου έχουν προταθεί όπως αν δεν καταφέρω να κάνω πλόϊμο το δικό μου αεροπλάνο να πετώ με νοικιάρικα της Λέσχης κι άλλα τέτοια κατά τη γνώμη μου φαιδρά,είμαι πεπεισμένος ότι αν δεν τα καταφέρω τελικά, το θέμα Πτήση λήγει ολοκληρωτικά και αμετάκλειτα για μένα.Ετσι κι αλλιώς ήδη τα Πτυχία μου έχουνε όλα λήξει κι αν ακόμα δεν τά έχω χάσει ολοσχερώς κι εξακολουθώ να έχω τη δυνατότητα να τα ανανεώσω θα χαθεί κι αυτό σε 1μησι χρόνο οριστικά και τελειωτικά.Οπως καταλαβαίνετε αυτό που δίνω τώρα είναι η μητέρα όλων των μαχών όπως λένε,τώρα είναι η κρίσιμη καμπή κι αναφέρομαι στο τελευταίο χρονικό διάστημα,άντε και λιγάκι ακόμα. Επειτ'απ'αυτό θέλω να ελπίζω ότι θα μπορώ να πω resume normal operation.Σαν Αεροπλανάνθρωποι κι εσείς που είστε φανταστείτε το εξής σενάριο:Πετάτε το αεροσκάφος σας με βλάβες στα όργανα,δίχως επικοινωνίες και πιθανά προβλήματα στον κινητήρα.Σα να μη φτάναν όλ'αυτά οι δείκτες των δεξαμενών φλερτάρουν με το "Ε" ("Empty") καθώς δε συμβουλευτήκαμε το γνωστό ρητό "το πιο χρήσιμο πράγμα σε μιά πτήση είναι τα καύσιμα που αποφασίσαμε να μην πάρουμε" (BigTime Johny γελάς τώρα το ξέρω...).Ο καιρός σούπα,δε βλέπουμε τη μύτη μας και ξέρουμε ότι μπροστά το terrain ανυψώνεται επικίνδυνα για το ύψος μας...περνάμε δεν περνάμε.Ξέρουμε όμως ότι πίσω απ΄τα βουνά ο καιρός στρώνει και το terrain γίνεται flatαδούρα και σχεδόν σίγουρα ένας ωραίος μεγάλος διάδρομος μας περιμένει να προσγειωθούμε με άπνοια.Για πίσω/δεξιά/αριστερά ούτε κουβέντα καθώς ο καιρός έχει κλείσει για τα καλά.Μονάχα εμπρός.Περνάμε την κορυφογραμμή στα 100 πόδια!Και τώρα...κατηφόρα!!!Ο καιρός CAVOK (Ceiling And Visibility O.K.),runway in sight!Εχω δει πως την περνώ τη ρημάδα την κορυφογραμμή...ξέρω πώς θά'ναι από πίσω.Σχεδόν τα κατάφερα...κουράγιο...λιγάκι ακόμη.Και θα το διηγούμαι έπειτα όλο αυτό εν μέσω ατελείωτων hangar talking (κουβέντες στο υπόστεγο,παρεμπιπτόντως και ομολογουμένως η πλέον ασφαλής μορφή απόκτησης εμπειριών Πτήσης!)Και πείτε μου τώρα...θα εγκατέλειπε κανείς την προσπάθεια?Κι αν ακόμη τό 'κανε πόσο ισχυρή θά'πρεπε νάναι η δικαιολογία του προς τη ζωή του όταν εκείνη αναμφισβήτητα κάποτε θα τού'θετε το ερώτημα: "Εκανες ό,τι καλύτερο και περισσότερο μπορούσες για να μη χάσεις αυτό που σου χάρισα και με τόσο κόπο και θυσίες απόκτησες?" Δεν μπορώ να γνωρίζω για κανένα παρά μονάχα για τον εαυτό μου την απάντηση.Γι'αυτό προσπαθώ,για αυτό τόσο επίμονα πασχίζω.Εστω κι αν η απάντηση αυτή έχει σαν τίμημα την συνεχιζόμενη απουσία μου απ'την συντροφιά μας.Ποτέ να μην πιστέψετε,ούτε καν να σκεφτείτε πως η απουσία μου αυτή τάχα δε μου στοιχίζει.Αλλά να είστε σίγουροι πως κάτι που ήδη γνωρίζετε από τη ζωή σας ισχύει επίσης κι εδώ:Οσο μεγαλύτερο και σπουδαιότερο
το διακύβευμα τόσο μεγαλύτερη αξία έχουνε εκείνα που θυσιάζουμε για να το πετύχουμε.

...Χάρηκα πολύ γι'αυτή τη νέα μας επαφή μέσω αυτού μου του μηνύματος.Θέλω να πιστεύω πως σύντομα θά'μαστε και πάλι μαζί,ας πούμε όπως παλιά όπως ακόμη πιο δυνατά θέλω να πιστεύω πως η στιγμή εκείνη δε θ'αργήσει να φανεί.Ελπίζοντας πως με περιμένετε δίχως ούτε και μένα να μ'έχετε ξεχάσει όπως υπέθεσε ο φίλος μας ο Στέφανος για τον εαυτό του...συνεχίζω την προσπάθεια.

Ο παλιός καλός σας φίλος και wingman
Νίκος.

BIG TIME KILLER
Mar-25-2016, 13:04
Καταρχην σε αγαπαμε ολοι (ποιοι ολοι εγω και ο γιαννησ μειναμε..και ο παντελακοσ ενιοτε) μασ λειπεισ οσο δε παει (καλα οχι οτι θα μας παρουν και τα ζουμια ...(δεν θελει και πολυ)).Ρε αγαπημενε μου φιλε τελειωσε τον αγωνα σου και εμεισ ειμαστε εδω ...επειμενω μασ λειπεισ και ειδικοτερα μου λειπεισ εμενα .........αντε γαμησου φτανει ωσ εδω.....

taztaz
Apr-03-2016, 16:22
ολ