PDA

View Full Version : προσοχη - προβλημα με το καινουριο putch



sw1ive
Aug-23-2016, 18:55
Βίντεο για να ξαναπεράσει τα Putch.


https://www.youtube.com/watch?v=xewfAma7GJA


Έχει δημιουργηθεί ένα μεγάλο πρόβλημα με το καινούριο Mod - Putch που κυκλοφορεί από εχθές 23 Αυγούστου.
Το καινούριο Mod - Putch αντί να σε πάει ένα βήμα μπροστά, σε πάει έξι βήματα πίσω στο Mod - Putch 1.1

Προσοχή μην κάνετε καμιά λάθος κίνηση γιατί μετά θα πρέπει να κατεβάσετε και να τρέξετε τα έξι Mod - Putch (ένα προς ένα)
χρόνος της εργασίας αυτής τέσσερις ώρες.

Η σωστή κίνιση είναι να κατεβάσεις το καινούριο Mod - Putch, να κάνεις επανεκίνιση τον υπολογιστή, και μετά να τρέξεις το Cliffs of Dover

Ο Νίκος και ο Παντελής την πάθανε. Εγώ, γλίτωσα, εντελώς από κωλοφαρδία έκανα επανεκκίνηση τον υπολογιστή (για λόγους που θα σας αναφέρω μόνο μέσο του TS3)


Τα Team Fution Mods - Putch είναι τα εξής:
1)Mod 1.1 (η πρώτη version που είναι στο Instalation CD)
2) Mod 3.0
3) Mod 3.01
4) Mod 4.0
5) Mod 4.3
6) Mod 4.312 (η τελευταία version που έτρεχε μέχρι σήμερα)
7) το καινούριο Mod - Putch





Link 1 (από εδώ μπορείς να κατεβάσετε ένα ένα όλα τα Team Fution Mods - Putch)
http://teamfusion.theairtacticalassaultgroup.com/


Link 2 (Σχετικές Πληροφορίες)
http://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=23154&p=240375#post240375


Link 3 (Σχετικές Πληροφορίες)
http://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=23150&p=240325#post240325




Τα σωστά βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις.


1) Back up your game folder in the STEAM folder on your hard drive...Keep it somewhere else on your PC until you know you have configured this update successfully..
2) Copy your 'confUser' and your 'user' files from your game folder in '1C Softclub'....paste them somewhere for safe keeping again until you know this update has been configured successfully..
3) Start STEAM
4) STEAM will download the update....At the bottom you should see a downloading bar filling....Its is a 155MB update
5) Once it has downloaded.....Click on LIBRARY....then..Click on GAMES
6) Right click 'IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover'
7) Click Properties
8) You now have a new tab at the end of the tabs called 'BETAS'...Click on BETAS
9) Select the beta you would like to opt into:....SELECT......NONE-Opt out of all beta programs
10) Click Close
11) Close STEAM (and reboot PC)
12) Start your game to test that the update has not been installed....Game should run as usual

I did this and Started my game from the icon on my desktop as per usual....The game launched as usual...





Παρακαλώ κρατήστε με ενήμερο για τις δικές σας κινήσεις...

Woop
Aug-23-2016, 19:04
Μετά από ένα απλό backup των αρχείων του παιχνιδιού (καλού κακού) και νορμάλ εγκατάσταση του "patch", το παιχνίδι μου έτρεξε κανονικά όπως λες.

Αν και αρκετοί χρήστες Win7 έχουν πει ότι ακόμα έχουν πρόβλημα... Για να δούμε...:grrr:

BIG TIME KILLER
Aug-24-2016, 11:06
την πατησα και εγω καλα που ηταν ο billy .

BIG TIME KILLER
Aug-24-2016, 11:14
ερωτηση :::::::::ΑΝ δεν το κατεβασεισ αυτο το patch trexei o atag????egω νομιζω οτι δεν το κατεβασα π;αρο ολεσ τισ μαλακιεσ που εκανε και ολα ειναι οκ.Δεν το σκαλιζω παραπανω μην λανω καμμια πατατια

sw1ive
Aug-24-2016, 11:58
Αν ο υπολογιστής σου δεν τρέχει ακριβώς το ίδιο putch με τον ATAG server δεν μπορείς να μπεις !!!

fly4ever
Aug-24-2016, 12:15
...Λοιπόν,επειδή την πάτησα (για τα καλά) με αυτή την αηδία της φίλτατης Steam όπως και πάρα πολλοί άλλοι,αναφέρω εδώ αυτά που έκανα και είμαι και πάλι πλόϊμος σύμφωνα πάντα με τις πολύτιμες οδηγίες των guru της κοινότητάς μας.

1(και σπουδαιότερο): έκανα ένα πλήρες backup όλων των φακέλων που είχα σχετικά με το ClOD στην επιφάνεια εργασίας.ΠΡΟΣΟΧΗ:Αν κρατήσετε backup μόνον τα γνωστά user.ini και conf.ini (τα σχετικά με όλες μας τις ρυθμίσεις αρχεία δηλ. ρυθμίσεις όπλων/πυρομαχικών και ρυθμίσεις joystick/mouse/trackIr) θα χάσετε ό,τι άλλο υπήρχε από την πριν του εν λόγω Steam patch εγκατάσταση δηλ.φωτογραφίες,βίντεο,φωτ γραφίες στο ταμπλό του αερ/φους όπως επίσης και τα ιδιαίτερα skins/βαφές είχατε για οποιοδήποτε αερ/φος.Κρατάμε λοιπόν ΟΛΑ τα αρχεία που έχουνε σχέση με το ClOD.Το ένα είναι στα "Documents/Τα έγγραφά μου" με την ένδειξη "MOD" και το άλλο στη γνωστή θέση "Program filesX86/Steam/SteamAps/Common.
2: Μέσα από την Steam πάμε Libraries/Games/Properties και επαναφέρουμε το ClOD στην αρχική του μορφή (vanilla version).
3: Αν δεν τα έχουμε,ξανακατεβάζουμε όλα τα TF Patches που κυκλοφόρησαν και ένα-ένα τα εγκαθιστούμε φροντίζοντας ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ έπειτα από την κάθε μία εγκατάσταση να τρέχουμε το ClOD για μερικά δευτερόλεπτα μιά μικρή και απλή πτήση.Ενα free flight από οποιοδήποτε αερ/φος είναι ο.κ.Μετά προχωρούμε με την επόμενη εγκατάσταση.Μόλις κάνουμε και την τελευταία εγκατάσταση του TF Patch 4.312 είμαστε ο.κ.
4: Συγκρίνοντας την καινούργια μας και πρόσφατα δημιουργημένη εγκατάσταση που κάναμε και τροποποιήσαμε με όλα τα TF updates/patches με τα backup που κρατήσαμε αρχικά (βήμα 1ο), πάμε και αντιγράφουμε τους παλιούς φακέλους "Missions","DashPics","Paintsheems","Photos" από την παλιά στην καινούργια μας εγκατάσταση.Φυσικά αντιγράφουμε και τα απαραίτητα γα τις ρυθμίσεις μας αρχεία user.ini & conf.ini από το backup μας στην σωστή τους θέση.

Αυτό ήταν όλο...Η όλη ιστορία δεν μού'φαγε πάνω από 20-25 λεπτά κι όλα γίνανε όπως πριν.

Αν κάποιος χρειάζεται και περαιτέρω οδηγίες πώς να το κάνει σωστά αν έχει μπλέξει ας μου τηλεφωνήσει,μόλις βρεθώ μπροστά στο pc μου θα είμαι σε θέση με ευχαρίστηση να βοηθήσω.

Καλό απόγευμα και θα τα πούμε

Νίκος.

fly4ever
Aug-24-2016, 12:19
...πιστεύω ότι ο BigTimeJohny εννοεί το patch της Steam για το οποίο έγινε όλο αυτός ο χαμός Γιάννη κι όχι ότι αναφερότανε σε κάποιο από τα TF updates/patches.

Γιαννάκη αν δεν το κατεβάσεις ή δεν το κατέβασες ποτέ ή με κάποιον τέλος πάντων τρόπο απέφυγες ή γλύτωσες να το κατεβάσεις είσαι καθ'όλα ο.κ. πλόιμος.Ετσι κι αλλιώς ήδη το κατάργησαν από την ίδια τη Steam και αν κάποιος που χθες δεν προσπάθησε καθόλου να συνδεθεί σήμερα είναι σα να μην έγινε ποτέ τίποτα.

Νίκος.

BIG TIME KILLER
Aug-25-2016, 01:59
...πιστεύω ότι ο bigtimejohny εννοεί το patch της steam για το οποίο έγινε όλο αυτός ο χαμός γιάννη κι όχι ότι αναφερότανε σε κάποιο από τα tf updates/patches.

γιαννάκη αν δεν το κατεβάσεις ή δεν το κατέβασες ποτέ ή με κάποιον τέλος πάντων τρόπο απέφυγες ή γλύτωσες να το κατεβάσεις είσαι καθ'όλα ο.κ. πλόιμος.ετσι κι αλλιώς ήδη το κατάργησαν από την ίδια τη steam και αν κάποιος που χθες δεν προσπάθησε καθόλου να συνδεθεί σήμερα είναι σα να μην έγινε ποτέ τίποτα.

νίκος.



kαταργηθηκε λοιπον νικολα??????αρα επειδη δεν το κατεβασα και ειμαι πλοιμοσ ολα οκ?????μη καθομαι να το κατεβαζω δηλαδη.

fly4ever
Aug-25-2016, 03:01
Ναι Γιαννάκη,το απέσυραν αφού κατάλαβαν τι πατάτα κάνανε με τις μα#&#@ίες τους.Οσοι δεν το κατέβασαν ή δεν έτυχε ν'ανοίξουνε το παιχνίδι προχθές είναι σα να μη συνέβει τίποτε γι'αυτούς.Οσοι (σαν κι εμένα κι απ'ό,τι άκουσα τον Παντελή) ανοίξανε την Τρίτη,τους εγκαταστάθηκε με το έτσι θέλω.Στην περίπτωση αυτή, μόνον με πλήρη επαναφορά του παιχνιδιού στην αρχική του μορφή και στη συνέχεια επανεγκατάσταση όλων των TF updates/patches απ'την αρχή φτου ξανά-μανά επιστρέφεις στην πρώτερη του προβλήματος πλόιμη κατάσταση.

Εσύ λοιπόν κι όσοι δεν εγκατέστησαν καθόλου το προβληματικό "update" της Steam,δεν έχετε πλέον κανένα πρόβλημα.

Νίκος.

BIG TIME KILLER
Aug-25-2016, 09:54
Ναι Γιαννάκη,το απέσυραν αφού κατάλαβαν τι πατάτα κάνανε με τις μα#&#@ίες τους.Οσοι δεν το κατέβασαν ή δεν έτυχε ν'ανοίξουνε το παιχνίδι προχθές είναι σα να μη συνέβει τίποτε γι'αυτούς.Οσοι (σαν κι εμένα κι απ'ό,τι άκουσα τον Παντελή) ανοίξανε την Τρίτη,τους εγκαταστάθηκε με το έτσι θέλω.Στην περίπτωση αυτή, μόνον με πλήρη επαναφορά του παιχνιδιού στην αρχική του μορφή και στη συνέχεια επανεγκατάσταση όλων των TF updates/patches απ'την αρχή φτου ξανά-μανά επιστρέφεις στην πρώτερη του προβλήματος πλόιμη κατάσταση.

Εσύ λοιπόν κι όσοι δεν εγκατέστησαν καθόλου το προβληματικό "update" της Steam,δεν έχετε πλέον κανένα πρόβλημα.

Νίκος.



thnks νικολα ολα καλα

Harris_7
Aug-31-2016, 10:16
Εσύ λοιπόν κι όσοι δεν εγκατέστησαν καθόλου το προβληματικό "update" της Steam,δεν έχετε πλέον κανένα πρόβλημα.

Πάλι καλά που ήμουν διακοπές και δεν πήρα χαμπάρι τίποτα! ;-)

Έρχεται νέο ΤF patch;

Επίσης, παρατήρησε κανείς υπερβολικό roll στα αεροσκάφη, ή το joystick μου είναι έτοιμο για παρόπλιση;

sw1ive
Sep-01-2016, 10:56
Εγω δεν εχω παρατηρισει καμιά αλλαγή.

Ούτε υπερβολικό roll στα αεροσκάφη.

Harris_7
Sep-02-2016, 06:52
Εγω δεν εχω παρατηρισει καμιά αλλαγή.

Ούτε υπερβολικό roll στα αεροσκάφη.

Τελικά φταίει το joystick μου. Μάλλον θα πρέπει να κάνω ολικό hardware upgrade.