PDA

View Full Version : ΛΗΞΗ ΜΗΝΟΣ.



BIG TIME KILLER
Nov-01-2016, 05:35
κΑΙ ΕΠΕΙΔΗ αγαπημενε μου φιλε swive moy ta eixes zalisei olo το καλοκαιρι παρε να χεισ για τον οκτωβριο.....χαχαχχαχαχαχαχ χα




Name Sorties Air Kills Air Ratio Land Kills Land Ratio Air Abandons Landings Deaths
Name Sorties Air Kills Air Ratio Land Kills Land Ratio Air Abandons Landings Deaths
{53rd} Harris_07 96 30 0.31 0 0.00 53 18 21
{53rd} sw1ive 188 52 0.28 4 0.02 89 33 55
{53rd}_erich2 189 73 0.39 0 0.00 101 40 54
{53rd}big time_ killer 206 88 0.43 4 0.02 137 32 71

© Copyright, 2016. The Air Tactical Assault Group.
About Roster .



ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΤΥΧΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΜΗΝΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.:salute::salute:

fly4ever
Nov-01-2016, 06:13
...Μπράβο Γιαννάκη...!!!!!! :thumbsup: :bravo:

Εύγε,έχεις ανέβει όχι μία αλλά πολλές βαθμίδες...Μόλις τσεκάρισα,ρε μπαγάσα?Τέλος μήνα και στην αρχή της 2ης σελίδας στο Air ratio? ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗς 1ης ΣΤΑ KILLS??????
Μου φαίνεται θα πρέπει να το σκεφτώ πολύύύύ σοβαρότατα για την αλλαγή στρατοπέδου που σχεδίαζα (λόγω Spit με κανόνια) όταν μετατεθούν οι μονάδες στο νέο μέτωπο στη Βόρεια Αφρική...!!!
Εκτός κι αν καταφέρω να σε πείσω μαζί με οποιονδήποτε άλλο ενδιαφερόμενο να λιποτακτήσει κατά RAF μεριά...!!!

Νικός :salute:

BIG TIME KILLER
Nov-01-2016, 13:23
...Μπράβο Γιαννάκη...!!!!!! :thumbsup: :bravo:

Εύγε,έχεις ανέβει όχι μία αλλά πολλές βαθμίδες...Μόλις τσεκάρισα,ρε μπαγάσα?Τέλος μήνα και στην αρχή της 2ης σελίδας στο Air ratio? ΚΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗς 1ης ΣΤΑ KILLS??????
Μου φαίνεται θα πρέπει να το σκεφτώ πολύύύύ σοβαρότατα για την αλλαγή στρατοπέδου που σχεδίαζα (λόγω Spit με κανόνια) όταν μετατεθούν οι μονάδες στο νέο μέτωπο στη Βόρεια Αφρική...!!!
Εκτός κι αν καταφέρω να σε πείσω μαζί με οποιονδήποτε άλλο ενδιαφερόμενο να λιποτακτήσει κατά RAF μεριά...!!!

Νικός :salute:




NAIN NAIN NAIN MONO LYTWAFE GIABOL CAMARAD???????XAXAXXAXAXAXAXAXXAXAXAXAX kai μαλλον τα βφ θαχουν 30μμ αντι για 20μμ που εχουν σημερα οποτε ξανασκεψου τι εχει να γινει με τα 30 αχαχχαχχα

Harris_7
Nov-01-2016, 16:51
NAIN NAIN NAIN MONO LYTWAFE GIABOL CAMARAD???????XAXAXXAXAXAXAXAXXAXAXAXAX kai μαλλον τα βφ θαχουν 30μμ αντι για 20μμ που εχουν σημερα οποτε ξανασκεψου τι εχει να γινει με τα 30 αχαχχαχχα

Τα νέα Bf θα είναι τα F2 και F4. To F2 έχει ένα κανόνι 15mm στο ρύγχος, αλλά με 200 σφαίρες. Το F4 έχει ένα κανόνι 20mm στο ρύγχος με επίσης 200 σφαίρες, αλλά μπορείς να βάλεις και άλλα δύο κανόνια 15mm στα πτερά με 250 σφαίρες συνολικά. Τo κανόνι 30mm μπήκε πρώτη φορά στο K4.

sw1ive
Nov-01-2016, 18:06
Ήτανε λάθος να ανοίξεις ένα post σαν και αυτό, αλλά σε συγχωρώ αφού θα σου γυρίσει μπούμερανγκ (επιθετικά) επάνω σου.

Να σου θυμίσω τα 108 kill που έκανα τον προηγούμενο μήνα, και την φράση σου ότι δεν έχεις κάνει τόσα kill σε ένα μήνα.
Παλικάρι... δεν φτάνεις τα kill μου, σε ένα μήνα, ούτε αν προσθέσεις τα δικά σου kill με τα kill του Νίκου... LOL LOL LOL LOL LOL

Σε προσκαλώ σε μια μάχη μεταξύ μας, αλλά να με ενημερώσεις σε τι διαγωνιζόμαστε. Γιατί όταν κάνω περισσότερα kill από εσένα,
εσύ μιλάς για kill / Ration και όταν έχω καλύτερο Kill / Ration από εσένα, εσύ μου μιλάς για kills.

Ερώτηση σε όλους.
Ποιος είναι καλύτερος Fighter ???
Αυτός που έχει κάνει 108 kill σε 400 αποστολές ;;; (ένα kill κάθε τέσσερις αποστολές)
Ή αυτός που έχει κάνει 50 kill σε 50 αποστολές ;;; (ένα kill σε κάθε αποστολή)

Νικόλα όταν βλέπεις τα στατιστικά στους πιλότους (Cliffs of Dover) παγκοσμίως μην κλικάρεις τα kill γιατί εκεί βλέπεις ποιος είχε χρόνο
για να προλάβει να κάνει πολλές αποστολές και 450 kills
Καλύτερα να κλικάρεις το kill / Ration, και εκεί θα δεις μια άλλη κλάση πιλότων που δεν είχανε πολύ χρόνο για πολλές αποστολές,
αλλά έχουνε 25 kill σε 12 αποστολές με kill / Ration 2.25 (ναι έχει γίνει)

Αχ ρε μπαγάσα Big... έχεις χάρη που σ' αγαπάω και αυτόν το μήνα θα πετάω wingman σου με BF-110
Θα πέσει πολύς βομβαρδισμός αυτόν τον μήνα, και τα kill μου θα είναι κάτω από 15 για όλο τον μήνα

sw1ive
Nov-01-2016, 18:43
Link 1 (10 πρωτοι πιλότοι παγκοσμίως σε kill για τον μήνα Οκτώβριο)
http://i1312.photobucket.com/albums/t529/sw1ive/Stats_1/KMPlayer%202016-11-02%2000-24-00-61_zps4lailsml.jpg



Link 2 (Οι 10 πρωτοι πιλότοι σε Kill / Ration για τον μήνα Οκτώβριο)
http://i1312.photobucket.com/albums/t529/sw1ive/Stats_1/KMPlayer%202016-11-02%2000-18-10-34_zps3djxrbgw.jpg


Ο ένας, με σύνολο 261 kills συνολικά, κάθε φορά που προσγειωνότανε είχε κάνει 1.40 kills
ο άλλος, με σύνολο 64 kills συνολικά, κάθε φορά που προσγειωνοτανε είχε κάνει 3.64 kills


Κάποιον απο τους δύο τον έχω σε περισώτερα απο δεκα βίντεο να τον κάνω σουροτίρι είτε με την βοήθεια της {53rd} είτε σε μάχη ένας προ ένα. Εσύ ποιος λες να είναι ;;;



Big διάλεξε επιτέλους σε τι κοντραριζόμαστε, και ενημέρωσε με... για να ξέρω πότε και τι να προσέχω...

Harris_7
Nov-02-2016, 03:23
Ά ρε Μoose!

BIG TIME KILLER
Nov-02-2016, 03:31
Me λενε ριζο και οπωσ θελω τα γυριζω χαχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ χχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ χχααααααααααααααααααααααα αααααααααααααααχχχχχχαααα ααααααααααααααααα οπου καθεται η μπιλια μεγαλεχαχχαχαχαχαχαχαχ

BIG TIME KILLER
Nov-02-2016, 03:34
Τα νέα Bf θα είναι τα F2 και F4. To F2 έχει ένα κανόνι 15mm στο ρύγχος, αλλά με 200 σφαίρες. Το F4 έχει ένα κανόνι 20mm στο ρύγχος με επίσης 200 σφαίρες, αλλά μπορείς να βάλεις και άλλα δύο κανόνια 15mm στα πτερά με 250 σφαίρες συνολικά. Τo κανόνι 30mm μπήκε πρώτη φορά στο K4.








ama einai etsi μονο η προοπτικη +2 απο 15 μμ μου φαινεται ελκυστικη και παλι δεν ειναι καλα .Θα φαμε μεγαλη.........μπανανα χαχχαχαχχαχα

erich
Nov-02-2016, 07:25
οσο αφορα τα κιλσ μια παρατηρηση......ολοι αυτοι παιζουν ενώ είναι συνεχως στο γενικο καναλι του ts ALLIED οπου είναι συνεχως
πολλοι παιχτες με συνεπεια παντα να εχουν υποστηριξη και να είναι ολοι μαζι, ενώ εμεις πολλες φορες ειμαστε μονοι ...αντε δυο τρεις το πολύ.
ενταξει σιγουρα είναι καλοι παιχτες δεν αμφιβαλλω αλλα και εμεις δεν υστερούμε και πολύ,ειδικα τον τελευταιο καιρο βλεπω τεραστια αλματα προοδου
στην ομαδα οσο αφορα τακτικες ,ομαδικη δουλεια, formation συγκριτικα με παλιοτερα .Ειδικα σε μια από τις τελευταιες αποστολες οπου πετουσαμε εγω ,χαρις και οι δυο γιαννηδες
με κανονικη απογειωση (θεσεις στην αρχη του διαδρομου κανονικα) ,σχηματισμο στον αερα αψογο,ωραιες εντολες κλπ... επιασα τον εαυτο μου να είμαι σε μια νευρικοτητα για να μην τα σκατωσω και τα χαλασω
όλα.Αυτο δειχνει υψηλο επιπεδο και όχι απεραντο χαβαλέ..!

γιατι εκτος από τα κακα πρεπει να τονιζουμε και τα καλα
για μενα πιο επιτυχημένος είναι αυτος που γυριζει στη βαση του ΖΩΝΤΑΝΟΣ και χωρις κανενα κιλ και πινει τη μπυριτσα του το βραδυ στο μπαρ της μοιρας με τον BIG

BIG TIME KILLER
Nov-02-2016, 11:42
οσο αφορα τα κιλσ μια παρατηρηση......ολοι αυτοι παιζουν ενώ είναι συνεχως στο γενικο καναλι του ts ALLIED οπου είναι συνεχως
πολλοι παιχτες με συνεπεια παντα να εχουν υποστηριξη και να είναι ολοι μαζι, ενώ εμεις πολλες φορες ειμαστε μονοι ...αντε δυο τρεις το πολύ.
ενταξει σιγουρα είναι καλοι παιχτες δεν αμφιβαλλω αλλα και εμεις δεν υστερούμε και πολύ,ειδικα τον τελευταιο καιρο βλεπω τεραστια αλματα προοδου
στην ομαδα οσο αφορα τακτικες ,ομαδικη δουλεια, formation συγκριτικα με παλιοτερα .Ειδικα σε μια από τις τελευταιες αποστολες οπου πετουσαμε εγω ,χαρις και οι δυο γιαννηδες
με κανονικη απογειωση (θεσεις στην αρχη του διαδρομου κανονικα) ,σχηματισμο στον αερα αψογο,ωραιες εντολες κλπ... επιασα τον εαυτο μου να είμαι σε μια νευρικοτητα για να μην τα σκατωσω και τα χαλασω
όλα.Αυτο δειχνει υψηλο επιπεδο και όχι απεραντο χαβαλέ..!

γιατι εκτος από τα κακα πρεπει να τονιζουμε και τα καλα
για μενα πιο επιτυχημένος είναι αυτος που γυριζει στη βαση του ΖΩΝΤΑΝΟΣ και χωρις κανενα κιλ και πινει τη μπυριτσα του το βραδυ στο μπαρ της μοιρας με τον BIG






Ωραιεσ παρατηρησεις ειδικα η τελευταια κορυφαια χιχιχιχι

sw1ive
Nov-29-2016, 15:20
Λήξη μηνός λέει η επικεφαλίδα, και εδώ δίνω ένα μπράβο στον Χάρη που τερμάτισε πρώτος αυτό τον μήνα.
25608

Ένα μπράβο και σε μένα που μέσα σε ένα μήνα έκανα μόνο 8 kills χωρίς να έχω πατήσει καμιά φορά την σκανδάλη. Τα 8 kills είναι του gunner μου.

erich
Nov-29-2016, 15:33
Big προλαβαινεις,μια μερα εμεινε!!
Συγχαρητηρια και απο μενα φυσικα!

fly4ever
Nov-30-2016, 06:14
...Δε θα μπορούσα παρά να συγχαρώ κι εγώ με τη σειρά μου τις επιτυχίες σας που - όσο κι αν πιστεύετε το αντίθετο - παρακολουθώ συχνά στους πίνακες εδώ.

Ωστόσο έχω μιά απορία και είναι η εξής:Γιατί όσες φορές κοιτάζω εδώ στους servers ή στο TS3 δεν υπάρχει κανείς μέχρι τις 8-9 τις περισσότερες φορές?Πότε επιτέλους μαζεύεστε?Νωρίτερα απ'τις 3-4?Αργότερα απ'τις 8-9?Και μέχρι τί ώρα?Γιατί δεν είναι λίγες οι φορές που αφού επιστρέψω σπίτι,φάω, την πέσω κ.λ.π. ρίχνω και πάλι μιά ματιά (μέσω κινητού) κάπου γύρω στις 10μιση-11 το βράδυ αλλά δεν βλέπω κανένα πουθενά, άσχετα που γίνεται ο κακός χαμός από κόσμο στους servers,καμμιά φορά και 40-50 άτομα.Το θέμα είναι ότι επειδή δεν ξέρω τι ώρα θα καταφέρω να μπω και πότε θα μου τη βαρέσει αργά τα μεσημέρια-νωρίς/αργά τ'απογεύματα-νωρίς τα βράδυα,ρίχνω ματιές μπας και δω κανένα κι αν δε δω τ'αφήνω γι'αργότερα μετά από κάνα 2ωρο όπου και πάλι δε βρίσκω κανένα και πάει λέγοντας.

Και για όσους αναρωτιούνται (και ξέρω πως δεν είναι λίγοι...!) τι κάνω στα ενδιάμεσα και μένω τόσο απασχολημένος που δε μου μένει χρόνος (ή απλά είμαι πτώμα απ'την κούραση) ανεβάζω 2-3 φωτό εδώ με τις σχετικές τους εξηγήσεις από κάτω:

25611
...πετάω (τι άλλο θα μπορούσα να κάνω...!!!) το Piper μου,το πραγματικό αερ/φος εννοώ (όσοι έχουνε δει φωτό ξέρουνε πως είναι το ίδιο ακριβώς) το οποίο έχω "κατασκευάσει" και μεταφέρει για το FSX (ή αλλιώς για όσους δε γνωρίζουν Flight Simulator X ) σε αληθινές (real time) συνθήκες καιρού,κυκλοφορίας,επικοιν ωνίας με τους κατά τόπους ελεγκτές εναέριας κυκλοφορίας και το σημαντικότερο πάνω από πραγματικό scenery ή χάρτες όπως το λέμε εδώ.Η συγκεκριμένη φωτό τραβήχτηκε καμμιά 25αριά NM βόρεια-βορειοδυτικά του Στρασβούργου στη Γαλλία.

...Κι επειδή το Piper όσο καλό,γρήγορο και ικανό κι αν είναι δεν μπορεί σε λογικούς χρόνους να φτάσει ώς εκεί,οι επόμενες φωτό είναι τραβηγμένες με αυτό που χρησιμοποιώ για να φτάσω ως εκεί:

25612
...τι άλλο από ένα Α320 (Airbus 320-214)...!!!Της Airberlin το συγκεκριμένο που εδώ με πηγαίνει/το πηγαίνω από LGTS (Θεσσαλονίκη) για EDDS (Στουτγάρδη).Οι καιρικές συνθήκες καθώς επίσης κι όλα τα υπόλοιπα που ανέφερα πιο πριν ισχύουνε το ίδιο.

25613
...Η θέα από το παράθυρο καθ'οδόν για Στουτγάρδη λίγο μετά που έχουμε αρχίσει την κάθοδο για προσγείωση...

...Κι επειδή υπήρχαν κενές θέσεις είπα να βγάλω μιά φωτό κι από την άλλη πλευρά...
25614

...Οσο λοιπόν δε βρίσκω κανένα εδώ, έτσι περνώ τις ώρες μου...πιο...ειρηνικά θα τό'λεγα!!! Σιγά μην έμενα grounded!!!!

Εις ανώτερα Πάντα...!!!Με όλη τη σημασία της λέξης "Ανώτερα"...Όλοι οι Αεροπλανάνθρωποι καταλαβαίνουνε τι ακριβώς εννοώ!

Νίκος.:salute:

erich
Nov-30-2016, 07:37
Οριστε ο κυριος νικολας,εμεις πολεμαμε και ο νικος παει βολτα στη Γαλλια.
Φανταστικες φωτο!!σαν πραγματικες!
Τον τελευταιο καιρο ψιλοχοντροχαθηκαμε αλλα οι ωρες δεν ειναι στανταρ αλλα κυριως το βραδυ μετα τις 8

Το Microsoft flight sim ειναι απ τα αγαπημενα μου και σκεφτομαι να το παρω ,το χει σε εκπτωση το steam

sw1ive
Nov-30-2016, 15:41
Άντε ρε Παντέλο... Μεγάλο μπράβο και για σένα !!! Κάθε μήνα το ανεβάζεις το Kill / Ration Αυτό ξέρεις τι σημαίνει (Πρόοδος)

Τον Big αστονα για αυτό το μήνα... είναι σε υψόμετρο πάνω από 1000 μέτρα. όχι όχι δεν πετάει με BF, απλά κοιτάει πολύ χιόνι έξω από το παράθυρο.

Νικόλα για σένα τι να πω... αν έχεις ανοιχτό το πρόγραμμα Steam αφήνεις την δυνατότητα στους άλλους να σου στείλουν κάνα γραπτό μήνημα.

τις τρεις τελευταίες Πέμπτες που ήσουνα. Εγώ είχα σχολάσει από νωρίς και είχα το Steam από τις 18.00

ήμουνα μονάχα στο steam, ούτε στο server, ούτε στο TS3


Να τώρα που σου γράφω πετάω με BF 110 και αυτόματο πιλότο από...

Caffies - Eastcherch 22 λεπτά 250 Km 310 πορεία

κοίτα χάρτη πάρε και link.

κοίτα μες την φωτογραφία τα μπλε γράμματα

25615


http://www.jagdgeschwader4.de/Mitgliederdateien/Widukind/Videos/Kurstool/map/index.html

BIG TIME KILLER
Dec-01-2016, 04:20
Τ α συγχαρητηρια μου στον Χαρη και στον Παντελη.Τα σκορ μεν χαμηλα αλλα τα air ratio καλα .Συνεχιστε ετσι κυριοι εβγε και οσο για μενα θα επανελθω γαι να διεδικησω την χαμενη θεση χαχχαχαχαχ (πλακα κανω):D

fly4ever
Dec-01-2016, 10:09
και οσο για μενα θα επανελθω γαι να διεδικησω την χαμενη θεση χαχχαχαχαχ (πλακα κανω):D

...μέχρι ν'αποφασίσω να επανέλθω εγώ....μουαχαχαχαχαχαχα (πλάκα κάνω?) ξανα-μουαχαχαχαχαα!!!

sw1ive
Dec-02-2016, 04:56
...μέχρι ν'αποφασίσω να επανέλθω εγώ....μουαχαχαχαχαχαχα (πλάκα κάνω?) ξανα-μουαχαχαχαχαα!!!

Παρτε πρώτη θέση και χαρήτε,
μέχρι να τελειώσω τις κατασκοπευτικές πτήσεις και τις αεροφωτογραφίες εχθρικών στόχων
για παραλάβω την πρώτη θέση απο (Μεγάλη Μήγα), ξέρεις συντομία απο τα δύο Nickname (Bigtime_killer και Fly4ever) και εγω πλάκα κάνω LOL LOL

ωραιο το (Ερίκος, η Μεγάλη Μήγα 07)... θα το κρατίσω για κωδικό όνομα αποστολής LOL..

BIG TIME KILLER
Dec-02-2016, 06:50
Παρτε πρώτη θέση και χαρήτε,
μέχρι να τελειώσω τις κατασκοπευτικές πτήσεις και τις αεροφωτογραφίες εχθρικών στόχων
για παραλάβω την πρώτη θέση απο (Μεγάλη Μήγα), ξέρεις συντομία απο τα δύο Nickname (Bigtime_killer και Fly4ever) και εγω πλάκα κάνω LOL LOL

ωραιο το (Ερίκος, η Μεγάλη Μήγα 07)... θα το κρατίσω για κωδικό όνομα αποστολής LOL..το patch






Η μεγαλη πλακα θα ειναι μολισ τελειωσεισ την δουλεια να αλλαξει το patch και να μεταφερθουμε στην Αφρικη τοτε να δω τι θα κανεισ??????//Εγω θα τραβουσα τουλαχιστον τισ κοτσιδεσ μου χαχχαχαχαχαχαχ:doh::doh::P

fly4ever
Dec-02-2016, 14:53
/Εγω θα τραβουσα τουλαχιστον τισ κοτσιδεσ μου χαχχαχαχαχαχαχ:doh::doh::P

...Κι αυτός κάτι από τρίχες θα τραβούσε αλλά δε το λέω,θα μας κόψει η λογοκρισία...!!!!!!!! Χαχαχαχαχαααα!

cogburnrooster35
Apr-23-2017, 14:03
whatup

BIG TIME KILLER
Apr-27-2017, 03:15
Απογοητευτικα τα δικα μου αποτελεσμαρα αυτον τον μηνα.Αιτιεσ πολλεσ .Απο την μια ο υλικοτεχνικοσ εξοπλισμοσ απο την αλλη το Σταλιγκραντ που τραβηξε την μιση ομαδα και λιγο και η κακια τυχη οδηγησαν εδω τα πραματα.Το αξιοσημειωτο ειναι οτι το νεο μελοσ τησ 53 ο Βασιλησ τα πηγε αψογα ,εκοψε πολλουσ ποπουσ,το ratio του αριστο και ευελπιστο να τα παμε ακομα καλυτερα.Τωρα οσο συνεχιζεται η απουσια του Swive kai toy χαρη (γαμο το Σταλιγραντ σας) καθωσ και η απομακρυνση του Παντελη απο το θεατρο των μαχων εχει σαν αποτελεσμα η 53 να ναι μια σκια του παλιου τησ εαυτου.Ασ ελπισουμε οτι αυτο μπορει να αλλαξει (αν και δε το βλεπω) ισωσ με μια επανεμφανιση του Νικου να αλλαζε καπως τα πραματα η το πλαισιωμα τησ ομαδας με ατομα (παλια και νεα) να καταφερνε να δωσει καποιο γοητρο στην ομαδα ..........Ειδωμεν....Τωρα η προσπαθεια συνεχιζεται και εγω με τον Βασιλη ειμαστε στον αγωνα σχεδον καθε απογευμα στηριχτε λοιπον την 53 παλια και νεα στελεχη τησ ομαδας γιατι τον επομενο μηνα θα σας τα χωσω ακομα χειροτερα χαχχαχαχχαχαχαχ(πλακα κανω φυσικα):flying2::flying2::flying2::flying:

sw1ive
Apr-27-2017, 14:17
LOL LOL LOL

Big, σου εγραψε ο άλλος (Whatup) στο πρωτο του post και εσύ του γράφεις τα νέα σου

LOL LOL LOL

Μεταφραση του whatup είναι τι νέα.

Μην ανησυχείς τα νέα είναι καλά. Ο Βασίλης είναι :

- ψυχή ομάδας
- ομιλιτικός wingman και σου δίνει πλήρης εικόνα κατάστασης
- Killer είναι, παίχτης με υπομονή, περιμένει το λάθος του αντιπάλου και δεν συνχωρεί.

Θα συκώσω και κάποια βίντεο από την πρώτη του αποστολή με το TAG της {53rd}


Πω Πω Πω τι είπα πάλι ο άνθρωπος. Θυμάμε όταν συστησα τον Χάρη στα παιδιά του Stalingrad
(Είναι ένας νέος παίχτης στο θέατρο του Cliffs of Dover και Battle of Stalingrad, ο οποίος
διαβάζει τον αντίπαλο και όταν βρεί το λάθος τον καταρίπτει. Έτσι απλά.
και μέσα στο ίδιο βράδυ τους το απέδειξε.

Θυμάσαι Χάρη.


Άσε που όπως σου είπα και προφορικά, στο βάθος του τούνελ βλαίπω μια σκιά που μοιάζει με τον AETORAS
έχει ξαναφόρτωσει το Cliffs of dover και έρχεται...

Με τον μήνα που ξεκινάει μηδενίζουνε τα στατιστικά. Θα χτυπάς 53rd και θα βλαίπεις πολλά στατιστικά.

Έτσι αγόρι μου (big) ?

Για εσένα δεν λέω τίποτα.

Ένας γεννημένος Leader, ικανός να μυριστεί καταστάσεις, να οδηγίσει το σμήνος εκεί, αλλά και να το γυρίσει πισω με ασφάλεια.

Leader μόνο o Big....

ε τι λέτε παιδιά !!!


Κουράστικα τόρα, για τους άλλους, σε άλλο post...

sw1ive
Jun-02-2017, 15:33
Πρώτος μήνας για τον Βασίλη (vFasoulis)
και τα στατιστικά του κλείσανε πολύ καλά απο Kills, και απο Kill / Ration.

Τρελή μεταγραφή, παιχτρόνι ο δικό σου. Μας έκανα καλή μεταγραφή, αν και το συμβόλαιο του μας κόστισε κάτι παραπάνω.

Παρουσιάζω φωτογραφία...

28531


Link
http://s1312.photobucket.com/user/sw1ive/library/Stats_1?sort=3&page=1


Για τα στατιστικά των άλλων δεν μιλάω.

- Ο Χάρης σαν φοιτητης έχει εξεταστική, του την χαρίζω,
- ο Γιαννης πετάει με καινούριο joystick, μέχρι να σετάρει 52 κουμπιά νυχτώσαμε, του την χαρίζω.
- Ο Παντελής ξέχασε που έχει αποθηκεύσει το αρχείο που τρέχει το Team Speak 3 δεν του την χαρίζω,
- και εγώ δεν κάνω αποστολές, αφού με τράβηξε το Battle o Stalingrad, αλλά επειδή είμαι εγώ, μου την χαρίζω.
- Για τον Νίκο (Fly4ever) θα ήθελα να πω....... ωωωωδασααααααααα΄κλνλγ΄λυ ξκλας;εδσααααααααααακλτττ
μόνο αυτό...



.

https://www.youtube.com/watch?v=FxV2ok9jtwA

fly4ever
Jun-09-2017, 11:47
[QUOTE=sw1ive;268339]
- Για τον Νίκο (Fly4ever) θα ήθελα να πω....... ωωωωδασααααααααα΄κλνλγ΄λυ ξκλας;εδσααααααααααακλτττ
μόνο αυτό...


...Και λίγα λες...!!!ΧΑχαχαχαχαχαχα...!!!!!

sw1ive
Jun-09-2017, 19:20
...Και λίγα λες...!!!ΧΑχαχαχαχαχαχα...!!!!!

Και λίγα λέω... αλλά αστα αυτά τόρα !!!

Νικολα... τορα πια είμαι κάτοχος ενος
Microsoft Sidewinder Force Feedback 2
σε υπεραριστη κατάσταση.
Καλοριζικό μου. να δουμε με τι μανέτα θα το παντρέψω !!!


28658

Στην παραπανω φωτογραφία φαίνετε το καλώδι USB για συνδεση με το PC,
αλλά και το καλώδιο τροφοδοσίας 220V, απαρέτιτο για την λειτουργία της ανάδρασης !!!


28659

Στην υγειά μας...

erich
Jun-11-2017, 04:51
Χθες ημουν μαρτυς μιας πολυ καλης βραδιας του φιλου μας
του γιαννη(swive) οπου σε διαστημα 5 λεπτων εριξε γυρω στα 5 spit
και τους τρελανε ολους!!
Ευγε φιλε μας και συνεχισε ετσι

sw1ive
Jun-11-2017, 07:14
Το έχω track αρχείο (Βίντεο) και θα το σηκώσω σε εύλογο χρονικό διάστημα.

Πολύ καλή αποστολή με 5 kill σε 5 λεπτά.

Ευχαριστώ το Παντελή (Erich) για τη βοήθεια ως wingman !!!

fly4ever
Jun-12-2017, 04:56
...Να σκεφτώ ότι οι νέες τόσο super επιτυχίες ίσως και να οφείλονται και στο sidewinder κατά ένα μέρος?

Anyways,επειδή το ξέρω καλά το συγκεκριμένο χειριστήριο ό,τι χρειαστείς από ρυθμίσεις και τα σχετικά εδώ είμαι.Θα χρειαστείς (οπωσδήποτε κατά τη γνώμη μου) κι ένα ειδικό προγραμματάκι με το οποίο ρυθμίζεις την ανάδραση στους διάφορους τομείς κι επίσης την τάση του "ελατηρίου" (σκληρότητα/επαναφορά) και πολλά άλλα πραγματάκια πολύ χρήσιμα.Ειδικά για το ClOD θα χρειαστείς κατά πάσα πιθανότητα (εγώ το χρειάστηκα) να ελαχιστοποιήσεις το "κλότσημα" από τα κανόνια στο χειριστήριο.Αν δεν το κάνεις,σε χαμηλές ταχύτητες όταν ενεργοποιείς τα κανόνια στο 109 θα κλοτσάει τόσο πολύ που θα σου επηρεάζει και την ίδια την πτήση σου κλωτσόντας εδώ κι εκεί θα πηγαίνει και το αερ/φος μαζί εδώ κι εκεί και δε θα μαζεύεται.Το utility λέγεται ForceEdit και μπορείς να το βρεις και να το κατεβάσεις από εδώ: http://www.mediafire.com/file/pbpa62tcmh6pbba/forceedit.zip

...Αν θέλεις μόλις το κατεβάσεις και θέλεις να σετάρεις τα λέμε και TS3 για να σου πω πώς δουλεύει αν δεν τα γνωρίζεις ήδη.Πάντως με μιά κουβέντα σχετικά με το ίδιο το sidewinder θα ενθουσιαστείς Γιάννη!Σε συνδιασμό με μιά καλή μανέτα για το γκάζι και τους διακόπτες για όλες τις λειτουργίες του αερ/φους θα είσαι όσο γίνεται ευχαριστημένος.

Αυτά προς το παρόν,ααα και Παντελή κοίτα αυτή τη βδομάδα και φρόντισε να μη σου βγει κι άλλο πρόβλημα και να μπορέσεις να βρεθούμε γιατί με το Γιαννάκο σε περιμένουμε δεν πήγαμε μόνοι μας προχθές...Αντε θα τα πούμε!

Cyaa...

Νίκος.

erich
Jun-12-2017, 05:12
Χθες το απογευμα ο βασιλης απεδειξε το λογο που εχει τοσο καλα στατιστικα.
Σε μια πληρως επαγγελματικη αποστολη και με τη συνδρομη του big εδειξε το ταλεντο του.
Υπομονη,σχεδιαση καρτερικοτητα και επιθεση την καταληλη στιγμη!
Ανεβηκαμε στη στρατοσφαιρα,καναμε κυκλους χωρις ομως να μπουμε μεσα στην Αγγλια,τους περιμεναμε να ερθουν αυτοι και οταν ηταν η καταλληλη στιγμη καναμε ντου και τα πηγαμε καλα.
Ετσι παιζεται το παιχνιδι!
Αν ειμασταν ολοι μαζι θα τους κυνηγουσαμε μεχρι τη Σουηδια

Woop
Jun-14-2017, 06:38
Xάρηκα που είχα την ευκαιρία να σας προσφέρω έναν ακόμη κινητό (?) στόχο και τον περασμένο μήνα! :-p

φιλικούς χαιρετισμούς,
στέφανος

erich
Jun-14-2017, 07:10
Στεφανε μακαρι να εισουν μαζι μας γιατι το επιπεδο σου ειναι παρα πολυ καλο αλλα δεν πειραζει!
Γινε Αρτεμης Ματσας και ελα μαζι μας (εχουμε και λαδι στο κελαρι)....Η πορτα θα ειναι παντα ανοιχτη!

sw1ive
Jun-15-2017, 14:30
ΣΤΈΦΑΝΕ... είσαι δυνατός παίχτης και σε νοιώθουμε μεσα στη παρέα μας

τι κι αν δεν αλλάζεις το Αγγλικό Haricane.

Αν η {53rd} Sqn ήταν εμπορική εταιρία, εσύ θα είσουνα διευθυντή υποκαταστήματος στην Αγγλία χωρίς μισθό αλλά μόνο με ποσοστά.

Τιμή μας που έχουμε επικοινωνία μαζί σου, ενας ACG Sqn Member.

Μαζί ξεκινίσαμε πριν απο 5 χρόνια αλλά είχαμε διαφορετική πορεία.

Θυμίσου ένα βίντεο την δεύτερη μέρα που γνωριστίκαμε, και παρατήρισε κάποια πράγματα:

- Εγώ πετάω με spitfire
- Έχω Ελληνικά εθνόσημα στα φτερά μου
- διάβασε το chat πάνω δεξιά στην οθόνη
- Παίζουμε στο κλουβί με τις τρελές (Ax Server)
- O Νίκος fly4ever ακομα πετάει
-
-

https://www.youtube.com/watch?v=I-fvsHzvaOs


δες και αλλα βίντεο στο παρακάτω link

https://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=21526

Woop
Jun-16-2017, 06:04
Αφήστε τώρα έχω κόλλημα με το 109 :-) Σας ευχαριστώ πολύ που μου προτείνατε να το δοκιμάσω ξανά.

Ω Γιάννη το θυμάμαι εκείνο το sortie στον ΑΧ...

Φιλικούς χαιρετισμούς,
Στέφανος

fly4ever
Jun-20-2017, 10:47
...Εδώ το θυμάμαι κι εγώ...τι να λέμε τώρα...!!!

...Γιάννη με το "O Νίκος fly4ever ακομα πετάει" φαντάζομαι θα εννοείς σαν πολεμικάριος Πιλότος εν έτη 1941, γιατί δεν έχω σταματήσει - κι ούτε τό'χω σκοπό - άσχετα αν έχω αλλάξει απλά ημερομηνίες...2017 πετάω σαν civil Pilot στην παρούσα εποχή (FSX) ενώ εξακολουθώ σαν fighter Pilot - explorer - trader 1000 χρονάκια αργότερα κάπου εκεί στα 2947 (Star Citizen)...!!!Πώς αλλιώς θα τιμούσα τ'όνομά μου Fly4ever...!!!

Cyaa!!!

Νίκος.