PDA

View Full Version : Ποιες ώρες συνηθίζεις να παίζεις (Cliffs of Dover) ;



sw1ive
Mar-11-2014, 09:08
Ποιες ώρες συνηθίζεις να παίζεις (Cliffs of Dover) ;

sw1ive
Mar-11-2014, 09:21
Εμένα θα με βρεις σίγουρα κάθε Παρασκευή μετά τις 19.30 το απόγευμα και βράδυ

όπως και πολύ συχνά το Σαββάτο μετά τις 17.30 το απόγευμα και βράδυ...

Κυριακή μόνο για λίγη ώρα μετά τις 14.30 το μεσημέρι...

Καθημερινές μόνο μετά τις 20.30 το βράδυ που θα έχουν τελειώσει
όλες οι επαγγελματικές και οικογενειακές υποχρεώσεις...

tsanis
Mar-18-2014, 15:58
τα απογευματα !!!

BIG TIME KILLER
Mar-19-2014, 05:22
Εμένα θα με βρεις σίγουρα κάθε Παρασκευή μετά τις 19.30 το απόγευμα και βράδυ

όπως και πολύ συχνά το Σαββάτο μετά τις 17.30 το απόγευμα και βράδυ...

Κυριακή μόνο για λίγη ώρα μετά τις 14.30 το μεσημέρι...

Καθημερινές μόνο μετά τις 20.30 το βράδυ που θα έχουν τελειώσει
όλες οι επαγγελματικές και οικογενειακές υποχρεώσεις...





οποτε παιζεισ και συ

erich
Mar-20-2014, 11:41
Καλησπέρα ! η ομαδα μεγαλωνει σιγα σιγα ! ωραια
Εγω παιδιά μπαίνω συνήθως απογεύματα μετα τις 19.00 αλλα δεν εχω στάνταρ μέρες.Σήμερα με τον Βig time killer κάναμε ένα ωραιο Free Flight μέχρι τις ακτές της Γαλλίας ψάχνοντας για Τομμυδες αλλα τίποτα.Τέλος προσγειωθήκαμε επιτυχώς σε καποιο αεροδρομιο.Τα λέμε μάγκες!!!

airdoc
Mar-20-2014, 17:44
Καλησπέρα σε όλους

αν και πλέον ελάχιστα ασχολούμαι με το CLOD, μπήκα στο forum για να πω ένα γεια και να συστηθώ.
Είμαι μέλος του Dedicated Bomber Squadron εδώ και χρόνια. Θα μας βρείτε στη διεύθυνση http://www.battle-fields.com/commscentre/forumdisplay.php?101-Dedicated-Bomber-Squadron

Η ομάδα μας έχει κι άλλον έναν Έλληνα και ασχολούμαστε κυρίως (όπως θα καταλάβατε) με πτήσεις με βομβαρδιστικά (λατρεύουμε τα heavies), αλλά και με αποστολές προσβολής επίγειων στόχων με καταδιωκτικά, ελαφρά βομβαρδιστικά κτλ.
Πετάμε και με μαχητικά, αλλά συνήθως αυτό καταναλώνει λιγότερο από 20% του χρόνου μας. Η ομάδα μας είναι προσανατολισμένη στην ομαδική δουλειά, και ειδικά στην πτήση σε σχηματισμό, η οποία αποτελεί δεύτερή μας φύση πλέον.
Ο εξομοιωτής στον οποίο πετάμε είναι o IL2 1946 (HSFX 7), κάθε κυριακή απόγευμα-βράδυ. Τις παρασκευές βράδια συνήθως έχουμε πτήση με DCS A10 ή P51. Η ομάδα μας υποστηρίζει το DCS WWII, για το οποίο και κάναμε record πτήσεις σε σχηματισμό με τα bluenose P51 προκειμένου να χρησιμοποιηθούν για το promo video. Δυστυχώς δεν πετάμε με το CLOD, παρά σπάνια.

Όποιος ενδιαφέρεται για εκπαίδευση σε πτήσεις σε σχηματισμό ή για βομβαρσιστικά, μπορεί να έλθει μαζί μας οποιοδήποτε βράδυ της κυριακής. Είμαστε συνήθως στο Hyperlobby, στο server BF3. Περισσότερες λεπτομέρεις υπάρχουν στο forum μας.
Πολύ καλή η πρωτοβουλία για ένα ελληνόφωνο forum στον ATAG.

χαιρετώ

erich
Mar-21-2014, 07:24
Εδώ είμαι εγώ με τον BIG TIME μπροστά μου και αριστερά πηγαίνοντας για Dover


http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/534/tzlk.jpg (https://imageshack.com/i/eutzlkj)

BIG TIME KILLER
Mar-21-2014, 07:28
ετσι για να ζηλευουν μερικοι.τζονι χανεισ σκηνεσ απειρου καλουσ ετσι για να σκασουν οι εθροι μας χαχχαχαχχαχχαχ :-p

BIG TIME KILLER
Mar-22-2014, 06:48
Ρε παιδια στα staticks γιατι δεν με εχει????Τοσα kills τζαμπα παν .Θα λαιω.

BIG TIME KILLER
Mar-25-2014, 09:10
top gun danger zone

BIG TIME KILLER
Mar-25-2014, 09:56
top gun danger zone


ΣΑΝ ΝΑ ΒΛΕΠΩ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΑΛΛΑ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΠΟΧΗ.Και το δακρυ κορομηλο.

BIG TIME KILLER
Mar-25-2014, 09:58
malakies ayto poy huela den katebhke

fly4ever
Mar-30-2014, 05:53
Γειά σας κι από μένα παιδιά...!
Απ'όσο βλέπω (και με λύπη μου διαπιστώνω) είναι πως τα μεσημέρια της Δευτέρας,Τρίτης,Πέμπτης & Παρασκευής που μπαίνω εγώ να πετάξω έως το βραδάκι κατά τις 8μιση με 9 δεν έχει και πολύ κόσμο από την Ελληνική παρέα...
Αν και μέχρι τώρα εδώ και 2 μήνες που ασχολούμαι με το ClOD πάντοτε πετάω μόνος (lone wolf όπως το λένε χαρακτηριστικά),πραγματικά θα τό'θελα πολύ αν γινότανε να πετάξουμε παρέα με κάποιον/κάποιους άλλους.Αλλά μάλλον επειδή από τη μιά είμαστε λίγοι εδώ της Ελληνικής..."παροικίας" κι απ'την άλλη τα διαφορετικά προγράμματα κι οι υποχρεώσεις του καθ'ενός από εμάς,δεν το πολυβλέπω να μας δίνεται μιά τέτοια ευκαιρία εύκολα.
Αν παρ'όλ'αυτά κάποιος από τους φίλους εδώ κάποια φορά αποφασίσει να πετάξει ώρες που να βολεύουν σύμφωνα με το παραπάνω πρόγραμμα πτήσεών μου που είπα,ειλικρινά θα χαρώ πολύ να είμαστε μαζί παρέα.Οπως και νά'χει πάντως,πάντοτε προτού μπω συνδέομαι κι εδώ οπότε αν κάποιος θέλει μπορεί και να στείλει και κάποιο PM εδώ να γίνει η σχετική συννενόηση.Ολα αυτά πάντοτε μετά τις 2μιση με 3 τα μεσημέρια των ημερών που ανέφερα πιο πριν μιάς και μέχρι εκείνη την ώρα η δουλειά στο γραφείο (δυστυχώς) δεν μου επιτρέπει την ενασχόληση με κάτι πολύ πιο ευχάριστο όπως το ClOD!
Επίσης σημαντικό θέμα θεωρώ και το σε τί πλευρά πετάει ο καθ'ένας (εγώ πετάω κατά 99,99% Red Army και σχεδόν αποκλειστικά με Spit).Τι νόημα θά'χε ας πούμε να συμπέσουν οι ώρες μου με κάποιον και να πετάμε "εχθροί" σε αντίπαλα στρατόπεδα...να κυνηγιόμαστε μεταξύ μας να δούμε ποιός θα καταρρίψει τον άλλον?Δεν πιστεύω να μου άρεσε και πολύ...Δε ξέρω,έτσι το βλέπω,έτσι το νιώθω γι'αυτό και το αναφέρω.Απ'την άλλη ίσως και νά΄χει κι αυτό φάση...δεν τό'χω δοκιμάσει για να ξέρω...
...Anyways,αυτά...είπαμε...αν κάποιος βολεύεται με τα ωράριά μου,θα χαρώ να βρεθούμε και να τα πούμε στον αέρα!

Νίκος :salute:

sw1ive
Mar-30-2014, 08:16
Νίκο... (Flyforever)...

πολλά θέλω να πω, που δεν γίνετε λόγο χρόνου να τα γράψω,

Στον ATAG server BF-109 και spitfire είναι εχθροί ενώ στον AX Dogfight server έχουμε δυο ομάδες κόκκινοι
και μπλε που ένα BF-109 και ένα spitfire μπορούν να είναι στην ίδια ομάδα

Σκέψου τώρα ότι 4 αεροπλάνα bf-109 και spitfire στην μπλε ομάδα λέμε τώρα κυνηγάμε τον (χ)
πόσες ελπίδες έχει... 4 που επικοινωνούνε... προς 1 αντιπαλο.

Στον ATAG έχουμε ολόκληρη αποστολή ενώ στον ΑΧ έχουμε μόνο αερομαχίες
( η καλύτερη πρακτική για να είσαι έτοιμος στον ATAG)


vfasoylis Βασιλης spitfire
sv1ive Γιαννης spitfire
flyforever Νίκος spitfire
Big time killer Γιάννης BF-109
erich Παντελής BF-109


Τις ώρες παιχνιδιού ίσων να μπορούμε να τις τροποποιήσουμε τραβώντας από το 21.00 προς το 18.00


σου στέλνω PM με το email μου για να κλείσουμε δικτιακή συνάντηση για παιχνίδι...

Να ξέρεις ότι εγώ sv1ive και ο big time killer και ο erich έχουμε και τηλεφωνική επικοινωνία,
η οποία είναι πιο γρήγορη και άμεση για τα δικτιακά μας ραντεβού...