PDA

View Full Version : Συνάντιση για αυτη την εβδομάδα



sw1ive
Mar-30-2014, 08:31
Εδώ μπορούμε να γράφουμε τις ημερομηνίες και τις ώρες για συνάντηση και παιχνίδι...

sw1ive
Mar-30-2014, 08:39
Νίκο (flyforever) την Πέμπτη 03-04-14 18.00 θα είμαι στον TS3 Ready room

Γιάννη και Παντελή Παρασκευή 04-04-14 17.30 κλασικά στο ΑΧ.

erich
Mar-30-2014, 08:47
Μπραβο ρε γιαννη.εισαι ο οργανωτης της ομαδας.
θα ειμαι εκει την παρασκευη εκτος αν αλλαξει κατι αλλα θα ειδοποιησω.
συνεχησε την καλη δουλεια φιλε...

fly4ever
Mar-31-2014, 07:07
...Γειά σου Γιάννη οργανωτή!!!

Πέμπτη θα είμαι εκεί από νωρίτερα (κάπου γύρω στις 3-4 απόγ.) θα σε περιμένω.Αφού πρώτα φυσικά ξαναεγκαταστήσω το TS3 γιατί πιστεύοντας ότι είναι υπεύθυνο για κάποια προβλήματα που είχα με το ClOD το επεγκατέστησα.
Θα είμαι και σήμερα online (φυσικά,σύμφωνα με το πρόγραμμά μου) οπότε αν κάποιον τον βολεύει τα λέμε.

BTW αύριο μου έρχεται και η καινούργια οθονούλα μου (LG 23MP65HQ-P) να μπορέσω κι εγώ επιτέλους να πάω σε 1920 χ 1080 p Full HD όπως όλος ο κόσμος, γιατί με την παλιά μου 15άρα τα μάτια μου βλέπανε αστράκια αντί για planes!!!Ασε που με τέτοιο μηχάνημα να παίζει σε τέτοια οθόνη είμουν σα να πήρα Porche και να της έβαλα ρόδες από κάρο...!!!

Τα λέμε...

Νίκος

BIG TIME KILLER
Mar-31-2014, 09:09
Μωρε δε πατε να πνιγητε εγω θα μαι απο τισ 4 καθε μερα μεσα .ΧΧαχαχχαχαχχαχχαχαχχαχαχ χ.
:thumbsup::-):-):-):-):-)





Εκεινο που καταλαβα ειναι οτι παμε για καινουριο πατσ.οποτε καλα κρασια

erich
Apr-04-2014, 08:46
καλησπέρα σε ολους.Για σημερα παρασκευη θα μπορεσω να μπω στο σερβερ μαλλον κατά τις 9.00 μμ.Νωριτερα δεν θα μπορεσω.

Τα λέμε....

BIG TIME KILLER
Apr-05-2014, 10:33
https://www.youtube.com/watch?v=58QOBqAWNzE


ΑΥΤΟ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΑΛΛΕΣ .αΝΤΕ ΝΑ ΚΛΑΨΟΥΜΕΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.

erich
Apr-05-2014, 11:04
Πολύ πόρωση ρε φίλε....πρέπει τωρα να παίξουμε και κανα σιμιουλαιτορ με σύγχρονα αεροσκάφη και να τον κάψουμε εντελώς τον εγκέφαλο!

sw1ive
Apr-09-2014, 10:04
Τι λετε; θα τα καταφερουμε να κανουμε προγραμματισμενη συναντηση και οι εξι στον ίδιο server;

Πολύ μου αρεσει η ιδέα, να σας ακουσω όλους στο TS3.

Για να ακουω προτάσεις...

sw1ive
Apr-09-2014, 11:20
και για να μην ξενιώμαστε δεν είναι ασχημη η ιδέα (Logitech 3D pro Extreme) (χρηση radder pedals)

αφου μπορεις να το βρεις στην χρυση ευκαιρια με 20 Ε απο τα 50 που κάνει καινούριο

εδώ και το Link http://www.xe.gr/


η φωτογραφια για εσας...8908

fly4ever
Apr-10-2014, 03:58
Πού είσαι ρε Γιάννη (sw1ive - έχεις και δύσκολο nickname...)!!!

Δεν είσουν χθες από νωρίς στο TS3 που γνωρίσαμε κι έναν άλλον Γιάννη από την πέρα όχθη του Ατλαντικού (Florida) ενώ τα λέγαμε με τον Big Time Γιάννη και τώρα είστε 3 οι Γιάννηδες εδώ!!!Δε θυμάμαι το nickname του όμως, ίσως ο Big Time Γιάννης το θυμάται.Αυτοί (καμμιά 75αριά άτομα από διάφορες χώρες) πετάνε ATAG server κι είπε θα χαρεί να πετάξουμε όλοι μαζί...Αντε ν'ανεβαίνει ο αριθμός των απανταχού Ελλήνων λέμεεε...!!!

Αυτό με το όλοι μαζί στον ίδιο server θά'τανε super...Οργάνωση θέλει κι έγινε.Τα δικά μου προγράμματα τα ξέρετε,σήμερα ας πούμε θα είμαι εκτός απροόπτου από τις 2μιση-3 το μεσημέρι κι έπειτα μέσα για πτησούλες και φυσικά TS3.
Θα χαρώ να τα πούμε όλοι μαζί παρέα!
Ααα...και κάτι άλλο...Στο λίγο χρόνο που κάνουμε παρέα εδώ έχω διαπιστώσει ότι κάποια παιδιά έχουν σημαντικά κενά κατά την ταπεινή μου άποψη σε θέματα βασικά ως προς τις Αρχές Πτήσης και γενικότερα πώς ακριβώς πετάει και κινείται στο χώρο ένα αερ/φος.Αν και λόγω της εμπειρίας όλοι ξέρουν να πετούν εδώ και να εκτελούν καλά σημαντικές μανούβρες,παρ'όλ'αυτά θεωρώ ότι αν οι γνώσεις ήταν πιο ολοκληρωμένες ώς προς το τί ακριβώς συμβαίνει σ' ένα αερ/φος κατά την πτήση και τί ακριβώς κάνει τί,αν θέλετε μπορούμε να οργανώσουμε και κάποιο μίνι "εκπαιδευτικό" μάζεμα-σεμινάριο σε κάποιον server που θά'μαστε μόνοι μας που να έχει τη δυνατότητα να βλέπεις από έξω το αερ/φος σου (έχει κάνα 2-3) για να πούμε κάποια πράγματα που θεωρώ σημαντικά και ταυτόχρονα να βλέπει ο καθένας απ'τους συμμετέχοντες στο ίδιο του το αεροπλάνο τί εννοούμε και τί συμβαίνει λέγοντας ας πούμε ότι το aileron που ανεβαίνει προς τα επάνω κάνει το φτερό να κατεβαίνει προς τα κάτω,τί δυνάμεις δημιουργεί αυτή η κίνηση κλπ.Ειλικρινά θα χαρώ αφάνταστα πολύ να βοηθήσω με τον οποιοδήποτε τρόπο με τις γνώσεις μου πάνω σ'αυτά τα θέματα οποιονδήποτε έχει την όποια απορία και πιστεύω ότι με την ολοκληρωμένη γνώση που κάποιος πλέον θα έχει θά 'ναι σε θέση να εκτελεί πολύ πιο σωστά όλα όσα συχνά προσπαθεί να εκτελέσει και ή του "βγαίνουν" δύσκολα και κάπως άτσαλα ή πιθανώς δεν του βγαίνουν και καθόλου.
Απλά μιά πρόταση...!

Θα τα πούμε σήμερα το μεσημεροαπόγευμα κι από "κοντά",

Νίκος

sw1ive
Apr-10-2014, 14:50
θέλετε μπορούμε να οργανώσουμε και κάποιο μίνι "εκπαιδευτικό" μάζεμα-σεμινάριο σε κάποιον server που θά'μαστε μόνοι μας που να έχει τη δυνατότητα να βλέπεις από έξω το αερ/φος σου (έχει κάνα 2-3) για να πούμε κάποια πράγματα που θεωρώ σημαντικά και ταυτόχρονα να βλέπει ο καθένας απ'τους συμμετέχοντες στο ίδιο του το αεροπλάνο τί εννοούμε και τί συμβαίνει λέγοντας ας πούμε ότι το aileron που ανεβαίνει προς τα επάνω κάνει το φτερό να κατεβαίνει προς τα κάτω,τί δυνάμεις δημιουργεί αυτή η κίνηση κλπ.Ειλικρινά θα χαρώ αφάνταστα πολύ να βοηθήσω με τον οποιοδήποτε τρόπο με τις γνώσεις μου πάνω σ'αυτά τα θέματα οποιονδήποτε έχει την όποια απορία και πιστεύω ότι με την ολοκληρωμένη γνώση που κάποιος πλέον θα έχει θά 'ναι σε θέση να εκτελεί πολύ πιο σωστά όλα όσα συχνά προσπαθεί να εκτελέσει και ή του "βγαίνουν" δύσκολα και κάπως άτσαλα ή πιθανώς δεν του βγαίνουν και καθόλου.

Μέσα με τα τσαρούχια...
Γνωρίζοντας για το δίπλωμα που έχεις...
όσα και να ξέρω σίγουρα κ'άτι καινούριο θα μάθω...

αυτό φαντάζομαι μπορεί να γίνει με πολλούς ή και με λίγους ακροατές
και ο χρόνος που μπορεί να διαρκέσει μπορεί να είναι από ολίγα λεπτά μέχρι ώρες

θα τα σηζητήσουμε και από κοντά... (στον αέρα)

sw1ive
Apr-10-2014, 14:53
άντε έρχεται και Παρασκευή 11/04/14

θα κοιτάξω από τις 18.00 να είμαι στο παιχνίδι

fly4ever
Apr-11-2014, 03:32
από τις 2μιση με 3 σήμερα το μεσημέρι,σταθερός όπως πάντα εγώ...

οσοι πιστοί προσέλθετε και τα υπόλοιπα στο υπόστεγο (ts3) ;-)

νίκος

sw1ive
Apr-15-2014, 12:52
Τι λετε; θα τα καταφερουμε να κανουμε προγραμματισμενη συναντηση και οι εξι στον ίδιο server;

Πολύ μου αρεσει η ιδέα, να σας ακουσω όλους στο TS3.

Για να ακουω προτάσεις...

να κλείσουμε συνάντηση να παίξουμε όλοι μαζί ???

sw1ive
Apr-15-2014, 18:17
BF αδες ριξτε μια ματια σε αυτο το link

http://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=10262&p=113116#post113116

BIG TIME KILLER
Apr-18-2014, 04:25
Ν sas δω σημερα πωσ θατα περασεται χωρισ εμενα.Λογο δουλειας(βραδυνοσ) Θα λειπω.Καλα πεταγματα και καλες γιορτεσ.ΑΑΑΑ κυταχτε να με βγαλετε απροπροσωπο σημερα με πολλεσ καταριψεισ .

BIG TIME KILLER
Apr-19-2014, 12:38
Καλησπερα σας κυριοι και καλεσ γιορτεσ, Απο οτι εχεται παρατηρησει ο server που επισκεφτομαστε (ονοματα μη λεμε την στιγμη που ειμαστε φιλοξενουμενοι αλλου) δεν εχει κοσμο.Δεν ξερω τι φταιει λεω ...ισως λεω... να φταιν τα τεκτενομενα εκει πανω .Ξερω και εγω????? το θεμα ειναι οτι μειναμε χωρισ μαχεσ και το practice πηγε περιπατο. Το λοιπον μαγκεσ ΚΑΛΗ ΑΝΑΣΤΑΣΗ και μην αφηνεται την ομαδα να βαλτωσει (εκει βλεπω να πηγαινει το πραγμα και ειναι κριμα).\
Αντε υγεια σε ολόυσ και στισ οικογενειεσ και να ειμαστε ολοι γεροι και για του χρονου.
ΚΟΛΟΓΕΡΟΙ.... ΚΑΘΙΚΙΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ....... ΦΤΑΝΕΙ ΤΟΣΗ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΝΑ ΠΑΤΕ ΝΑ ΓΑΜΗ....ΤΕ. ΟΥΣΤ ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ..... χαχχαχαχαχ.....:thumbsup::thumbsup::thum bsup::thumbsup: ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΚΑΤΑΡΙΨΕΙΣ .
ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΙΔΙΑ

sw1ive
Apr-19-2014, 15:11
Ναι βρε δεν τα είπαμε... Καλή Ανάσταση και χρόνια πολλά τέτοιες μέρες

Εχθρός κανένας πίσω μας και αέρας στα φτερά μας

ή

BF κανένα πίσω μου, και όλοι τους μπροστά μου...

και το απόγευμα ανήμερα γιορτής αφού φάτε και ξυπνήσετε, ξέρετε που θα με βρείτε...

έ κατά τις 18.30 είναι καλά ???

εμένα θα με ψάχνετε τώρα τελευταία στον ATAG server...

BIG TIME KILLER
Apr-19-2014, 18:02
https://www.youtube.com/watch?v=Mo79sqsmjbY


Παιδια το γουσταρα πολυ αν και δεν ειμαστε ελικοπτεραδεσ βαλτε γκαζια στη μουσικη και απολαυστε

BIG TIME KILLER
Apr-19-2014, 18:06
Ναι βρε δεν τα είπαμε... Καλή Ανάσταση και χρόνια πολλά τέτοιες μέρες

Εχθρός κανένας πίσω μας και αέρας στα φτερά μας

ή

BF κανένα πίσω μου, και όλοι τους μπροστά μου...

και το απόγευμα ανήμερα γιορτής αφού φάτε και ξυπνήσετε, ξέρετε που θα με βρείτε...

έ κατά τις 18.30 είναι καλά ???

εμένα θα με ψάχνετε τώρα τελευταία στον ATAG server...





ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΘΑ ΜΕ ΕΧΕΙΣ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΕ ΑΡΕΣΕΙ.

BIG TIME KILLER
Apr-19-2014, 18:14
https://www.youtube.com/watch?v=vqkBr1d8GQY


Α ντε ρε με το ιδιο κομματι κατι και για μας δειτε παθετε και αντε στο καλαο χαχαχαχχαχαχαχα

BIG TIME KILLER
Apr-19-2014, 18:16
https://www.youtube.com/watch?v=vqkBr1d8GQY


ετσι επρεπε νατο κανω αλλα πασχαλιατικα τι να περιμενει κανεισ χαχαχχαχαχα

BIG TIME KILLER
Apr-19-2014, 18:24
[

BIG TIME KILLER
Apr-19-2014, 18:36
https://www.youtube.com/watch?v=vqkBr1d8GQY

BIG TIME KILLER
Apr-19-2014, 18:38
[

sw1ive
May-13-2014, 15:06
Χάθηκα συγνώμη... δεν θα ξαναγίνει...

την προυγούμενη παρασκευή χάθηκα γιατί δούλευα μέχρι βράδυ...

μια ολόκλιρη εβδομάδα να σχολάς από τις 14.00 αφού δεν έχει δουλειά

και την παρασκευή που θες να σχολάσεις κανονικά στις 17.00 να σε απαφτώνουνε

αλλα το κανόνισα οποιός γουστάρει από δευτέρα

παρασκευή 16 Μάη απογεύματα μόνο παιχνίδι...

BIG TIME KILLER
May-23-2014, 00:17
Kanoniste Παρασκευη ειναι σημερα και το practise λογο(ΡΕΠΟ) το ξεκινησα απο νωρισ Τζονι ετοιμασε τισ καμερες εχω καλο προαισθημα.:thumbsup:

fly4ever
May-23-2014, 05:07
...Μέσα κι εγώ...πιστός στο κάλεσμα και το μόνιμο πλέον ραντεβού με...την Ιστορία!
Μετά τις 3 ως συνήθως...!!!

Nick

sw1ive
Jun-03-2014, 15:54
.
συγνωμη μαγκες αυτην τη παρασκευή 06/06

το πιο πιθανο να μην με ακουσετε καθόλου...

αλλα το σαββάτο 07/06 ολο δικό μας...

fly4ever
Jun-04-2014, 03:21
...Κρίμα Γιάννη...κι εγώ που έτρεφα ελπίδες να πετούσαμε μαζί στον ATAG...θα ήταν μία πρώτη φορά για μένα και φυσικά θά'θελα να συμπέσει με την Επέτειο της D-Day (Απόβασης στη Νορμανδία)...Το πιθανότερο θα έχουν φτιάξει τα παιδιά κάποια special αποστολή αντάξια της ημέρας!Πάνω πού'χω αρχίσει να βελτιώνωμαι σε σημείο χθες τ'απόγευμα να έχω κυριολεκτικά τσακίσει τον φίλτατο Ταρανδοκέφαλο 4 (ΝΑΙ 4!!!) φορές κι εκείνος κανά 2 κι αυτές με το ζόρι μόνο και μόνο επειδή είχε την αμέριστη συμπαράσταση και βοήθεια απ'το κολλητάρι του τον Σουπερναύτη...!
...Σάββατο όπως ξέρεις αδυνατώ,άσε που είναι και το 3ήμερο του Αγ.Πνεύματος κι απ'ό,τι φαίνεται θα εκδράμω κατά Χαλκιδική μεριά Θεού θέλοντος και καιρού επιτρέποντος.

C ya

Nick.

sw1ive
Jun-04-2014, 10:31
Μην μασας... Νικο...
χρονο εχουμε μπροστα μας... εκτος αν εχεις σκοπο να φύγεις στο εχωτερικό ...
Θα παιζουμε μαζι καθημερινές και ώρες νωρίς για μένα... γιατί...
εχω σκοπο... να ξεαραχνιάσω έναν επιτραπέζιο Η/Υ που θα μου επιτρέψει να τρέχω σωστά το Cliffs of Dover
Το laptop δεν το αντέχει...
ετοιμάστε Track-IR φορέστε το καλό σας paint-Skin γιατι έχουμε γύρισμα (κινιματιγραφικό) και τις καθημερινές
και ξεκινάμε... C U μετα την αποβαση της Νορμανδιας...

fly4ever
Jun-04-2014, 14:17
...Αυτά είναι νέα λέμε...Τέτοια ν'ακούω,τέτοια να μου λες να με "φτιάχνεις"...!!!

...Οπως και νά'χει πάντως την Παρασκευή θα πάρω το Spit μου και θα κάνω μιά περατζάδα μέσω ATAG server πάνω απ'την Omaha Beach και τις υπόλοιπες ακτές της Νορμανδίας,έτσι...σαν ελάχιστο φόρο τιμής στα παληκάρια που δώσανε τις ζωές τους εκεί για να μπορούμε εμείς σήμερα να είμαστε εδώ και να τους θυμόμαστε!

Τα λέμε από Τρίτη λοιπόν...!!!

Byeesss...!

Nick

sw1ive
Aug-27-2014, 09:05
Σημερα 27/08 αν με δείτε μετά τις 20.00

Παρασκευές μην το αλλάξουμε, κλασική συνάντηση, έτσι ;;;

sw1ive
Sep-03-2014, 10:47
Την παρασκευή θα έχω γυρίσει και το ραντεβού μας ισχύει. τα λέμε παρασκευή απόγευμα.

sw1ive
Sep-11-2014, 20:09
για το κλασικο ραντεβου αυτη την παρασκευη δεν το βλαιπω λογο σεμιναριων αλλα το σαββατοκύριακο θα ειμαι συγουρα μεσα !!!

sw1ive
Sep-13-2014, 19:07
Ενημερώνει όποιος το έχει διαβάσει και συμφωνεί...

Την Πέμπτη 19/09 θα έχω τελιώσει τα σεμινάρια τεχνικού ασφαλεία

πραγμα που συμαίνει οτι επιστρέφω.

Ραντεβού με το Airdoc (αν μπορεί και εκείνος) στον ATAG και στο TS3

θα υπάρξει και τηλεφωνική επικοινωνία...

αλλα καλό είναι να απαντήσετε εδώ...


Ραντεβού Πεμπτη 19/09 στις 18.30 με 21.00

.

fly4ever
Sep-14-2014, 05:23
...Εγώ - αν δεν βγει κάτι έκτακτο - θα είμαι μέσα τη μέρα και ώρα που λες Γιάννη,ως συνήθως.
Θα περιμένω να τα πούμε και να πετάξουμε και πάλι μαζί...άντε μας έλειψες λέμε...

Ααα...αν ξεχάσω πες μου το εσύ...Εχουμε βιντεοσκοπήσει με το Γιάννη την Παρασκευή πολύ καλές φάσεις σε αποστολή βομβαρδισμού πλοίων όπου μας την πέφτανε κι αντίπαλοι ταυτοχρόνως...Ειδικά σε μία φάση όπου εγώ που είχα ήδη ρίξει τη βόμβα μου κι αποφάσισα να παραμείνω στο σημείο για την σχετική παροχή προστασίας στο Γιάννη που ερχόταν,πετούσα σχετικά μακριά απ'το Γιάννη και κανά 1μιση χλμ ψηλότερα αλλά τον είχα πάντα σε οπτική επαφή, του την έπεσε από τις 6 η ώρα του ένας ανίδεος για την παρουσία μου αντίπαλος.Λες και μπορούσα να διαβάσω τις σκέψεις του εχθρού "ώρε ένας χαζεμένος που πάει για τα πλοία και δεν μ'έχει πάρει χαμπάρι,θα τον σκίσω με την ησυχία μου...Πωωω τι εύκολο θύμα...!!!" κάνω δεξιά στροφή και ταυτόχρονη βύθιση και βγαίνω πίσω του τη στιγμή που είχε αρχίσει ν'ανοίγει πυρ στο Γιάννη...Δε χρειάστηκα πάνω από 8 βλήματα από το κάθε κανόνι,τον βλέπω να κάνει απότομη δεξιά άνοδο και στη συνέχεια ανάποδη βουτιά για τη θάλασσα όπου και έσκασε σε μιά πολύ όμορφη φλόγα!!!Δεν ήξερε ο άμοιρος ότι όταν βλέπεις ένα μοναχικό αντίπαλο προτού του την πέσεις γεμάτος χαρά πως πέτυχες το εύκολο θύμα,πρώτα έλεγξε την περιοχή - και ειδιαίτερα τον ουρανο ψηλότερα - για τον ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ κρυμμένο wingman εκείνου που θεωρείς "εύκολο θύμα" κι έπειτα οργάνωσε την επίθεσή σου ανάλογα!

Φυσικά άλλο να στο λέω κι άλλο να το βλέπεις...και καθώς αποφάσισα να γράφω όλες τις εξορμήσεις μας,θα στη δώσω να τη φτιάξεις κανονικό βίντεο ή ν'αποτελέσει μέρος ολόκληρου του χρονικού των πτήσεών μας με το σχετικό κόψε-ράψε editing ΚΑΙ φυσικά την προσθήκη της σχετικής Epic Music!!!

Τα υπόλοιπα από κοντά την Πέμπτη όπως είπαμε και χθες στο τηλέφωνο...κι όσοι πιστοί προσέλθετε!

Νίκος:salute:

sw1ive
Sep-14-2014, 07:34
το οτι ο ένας μένει ψηλά και ο άλλος βουτάει για το εναέριο ή επίγειο ή θαλάσσιο στοχο είναι βασικός κανόνας, το οποίο έχει καταγραφεί σε πολλά site...
σκοπός αυτού είναι η παρακολούθηση απο ψηλα για ενημέρωση του wingman και η άμεση επέμβαση

απο κάπου εκεί το έχω αντιγράψει-μεταφράσει-καταγράψει και εγώ στο παρακάτω link... (την βίβλο του καλου εικονικού πιλότου)


(For the Greek Pilots (dogfight-tips) in greek)
http://theairtacticalassaultgroup.com/forum/showthread.php?t=8268


το οποίο παρεπιπτόντος είναι το θέμα της (Ελληνικής Σηζητησης) με τα πιο πολλά views και έτσι είναι πάντα πανω πάνω στις λίστες...

Επίσεις θημίζω οτι το έχω διμιουργισεί... πριν από τα υπο-forum σε διάφορες εθνικότιτες και ήταν το σπίρτο για να ανάψει η φλώγα των εθνικών υπο-forum...
σε συνενόηση με τους admins...


και κλείνω όπως πάντα οτι ευχαρίστηση μας είναι,
όχι μόνο η ώρα που πετάς αλλά και όλες η άλλες ώρες που μελετάς
τακτικές μαχης, αεροναυπηγική, ιστορία και οτιδήποτε έχει σχέση με αεροσκάφη,,,

sw1ive
Nov-19-2014, 09:59
Δευτερη μέρα που καταφέρνω να είμαι νωρις το απογευμα (19:00 - 21:00)
και δεν βρήσκω κανέναν στο AX server, στο ATAG server, Teamspeak3 ready room, στο Teamspeak axis forces flight 1
ελπίζω αύριο στις ---20 Νοεμβριου--- (19:00 - 21:00) να βρω κανένας στο Teamspeak3.

ΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ;;; χαθηκαμε...

teamspeak3 να ψαχνετε παντα γιατι εγώ πολλές φορές δεν είμαι σε server, αλλά σερφάρω στο διαδύκτιο και περιμένω παρέα για να μπώ.

fly4ever
Nov-19-2014, 10:47
ΝΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ;;; χαθηκαμε...

Σου έστειλα απάντηση στο άλλο post που έκανες Γιαννάκη...

Νίκος:salute:

badjano
Nov-19-2014, 12:04
εγώ είμαι στον atag αν θέλει να μπεί κανείς. στο ts είμαι afk

fly4ever
Nov-19-2014, 12:42
...Γειά σου Πάνο και καλώς μας ήρθες κι από εμένα,είμαι ο Νίκος.

...απόψε σα ψιλοχαμένοι είμαστε μου φαίνεται...παντού ψαχνόμαστε και δεν μπορούμε να βρεθούμε.Μόλις είμουν για κάνα μισάωρο με τον Παντελή (Erich) στον ΑΧ και κάναμε προπόνηση μεταξύ μας.Δεν είχαμε δει πως έγραψες εδώ πού θα είσαι..και τώρα έχω δουλειά και βγήκα.Αν θέλεις όμως ο Παντελής έμεινε μέσα και είναι και στο TS3.Θα τον βρεις στο Axis flight 1 room αν θέλεις παρέα,εκείνος θέλει σίγουρα.

Ελπίζω να πετάξουμε σύντομα και μαζί!

Νίκος:salute:

Migiagi
Nov-20-2014, 09:08
Γεια σας παιδιά είμαι ο Γιώργος.

Με κάποιους είχα μιλήσει στην αρχή όταν ξεκίνησα αλλά δεν θυμάμαι ποιοι ακριβώς ήταν για να είμαι ειλικρινής, Είχα αρκετά προβλήματα και δεν ασχολήθηκα τελικά καθόλου με το COD. Τώρα είμαι πιο χαλαρός και τα έβαλα πάλι από την αρχή όλα, μαζί με τα νέα updates σε καινούργιο πιο δυνατό PC από ότι είχα πριν.

Σε 1-2 ώρες θα είμαι στο TS και θα παραμείνω λογικά μέχρι αργά. Αν κάποιος από εσάς έχει την όρεξη και την καλοσύνη να μπει TS να βοηθήσει θα το εκτιμούσα πολύ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

El_Capitano
Nov-21-2014, 01:49
Γεια σου Γιώργο,
Φιλόθεος εδώ :)
Τα παιδιά θα σε βοηθήσουν σε ότι θέλεις.

fly4ever
Nov-21-2014, 03:30
Γειά σου Γιώργο κι από εμένα,

δεν μπήκα καθόλου χθες την ώρα που είπες πως θά'σουν μέσα.Για την ακρίβεια δεν είδα χθες ούτε το μνμ που άφησες εδώ,αν τό'βλεπα σίγουρα θα τα λέγαμε.Σήμερα θα είμαι - εκτός απροόπτου - μέσα μετά περίπου τις 2μιση με 3 το μεσημεράκι μέχρι κάπου εκεί γύρω στις 5μιση με 6.Αν σε βολεύει και είσαι μέσα θα χαρώ να βοηθήσω όσο μπορώ.Το TS3 χαρακτηριστικό σου είναι το ίδιο με εδώ δλδ "migiagi"?

Σε αυτό το σημείο σκέφτηκα και θά'θελα να προτείνω επειδή έχει εμφανιστεί και νέος κόσμος εδώ και κάποιες μέρες, να οργανωθεί από τον Ελληνα "admin" Γιάννη sw1ve του ελληνόφωνου τμήματος του forum μας εδώ κάποιου είδους συνάντηση στο ts3 με όλους τους active Ελληνες της παρέας για να μπορέσουμε και να γνωριστούμε καλύτερα αλλά και πιθανά να οργανωθούμε καλύτερα.Γιατί ο.κ. καλό το forum αλλά σαν την real time επικοινωνία του TS3 δεν είναι!
Γιαννάκη περιμένουμε να μας οργανώσεις.

...Ααα..και κάτι για...επιδόρπιο ας το πούμε αυτού του post μου...Ευπειθώς αναφέρω ready for action και πάλι :salute:
Ο τρελλαμένος wingman σας επέστρεψε και πάλι fully ready to kick some enemy bots!!!Blenheims be aware, ο εφιάλτης σας :devilish: επέστρεψε better than ever!!!:shoot:

Nick:salute:

Migiagi
Nov-21-2014, 05:40
Γεια σου Γιώργο,
Φιλόθεος εδώ :)
Τα παιδιά θα σε βοηθήσουν σε ότι θέλεις.

Γεια σου φίλε σε ευχαριστώ.



Γειά σου Γιώργο κι από εμένα,

δεν μπήκα καθόλου χθες την ώρα που είπες πως θά'σουν μέσα.Για την ακρίβεια δεν είδα χθες ούτε το μνμ που άφησες εδώ,αν τό'βλεπα σίγουρα θα τα λέγαμε.

Δεν υπάρχει πρόβλημα όλα καλά. Ήταν ο ¨"BIG TIME KILLER" και ο Γιάννης και μιλήσαμε λίγο. Με τον "BIG TIME KILLER" ( δεν θυμάμαι αν άκουσα το όνομα του :doh:) πετάξαμε και λίγο μαζί και με βοήθησε αρκετά (και τον ευχαριστώ πολύ για αυτό) με το loadout-fuel-belts etc. Και επίσης με κάποια κουμπιά που έπρεπε να βάλω.




Σήμερα θα είμαι - εκτός απροόπτου - μέσα μετά περίπου τις 2μιση με 3 το μεσημεράκι μέχρι κάπου εκεί γύρω στις 5μιση με 6.Αν σε βολεύει και είσαι μέσα θα χαρώ να βοηθήσω όσο μπορώ.

Ωραία θα είμαι μέσα.



Το TS3 χαρακτηριστικό σου είναι το ίδιο με εδώ δλδ "migiagi"?

Το TS3 χαρακτηριστικό μου είναι "Mig". Έτσι είναι και online στον server όταν πετάω.

El_Capitano
Nov-21-2014, 06:15
Ο τρελλαμένος wingman σας επέστρεψε και πάλι fully ready to kick some enemy bots!!!Blenheims be aware, ο εφιάλτης σας :devilish: επέστρεψε better than ever!!!:shoot:

Nick:salute:

Nick, θα κάνουμε καμιά πτήση μαζί με το P51 ?
Έτσι λίγο να ζεστάνουμε τον κινητήρα :-P :-P :-P

fly4ever
Nov-21-2014, 06:47
...Ελα ρε Τεο...πού είσαι αρχηγέ μου...!?!

Ρε σύ δεν ξέρω για πιο λόγο αλλά το DCS σταμάτησε να με συνδέει με οποιονδήποτε server μη του ταμτιριρι το κέρατο...Ούτε με τον Virtual Aerobatic πού'μασταν την άλλη φορά ούτε τίποτα λέμε...Κάνει πως αρχίζει να συνδέεται (Loading Mission) πάει να βγάλει ένα χάρτη με κάτι σιμαδάκια επάνω δεν ξέρω κι εγώ τι είναι κι αμέσως έπειτα μου βγάζει μνμ "Connection Interrupted"!!!Τι στα κομμάτια έγινε στα ξεκούδουνα στα καλά καθούμενα δεν ξέρω...!!!Θα μπω σε λίγο TS3 για να τα πούμε με τον Γιώργο λιγάκι...αν μπορέσεις και φανείς ψάξε μας και τα λέμε κι από κοντά...!!!

Νίκος:salute:

El_Capitano
Nov-21-2014, 07:45
Δεν ξέρω...παράξενο μου ακούγεται...
Εμένα δεν μου βγάζει πρόβλημα

Το δοκίμασες με το P51D ??

Μήπως πρόβλημα με την σύνδεση...

Θα το δούμε από κοντά όταν είμαι TS...

Λογικά σήμερα θα σχολάσω νωρίς...ελληνική ώρα πιστεύω κατά τις 17:00

:flying::flying::flying:

erich
Nov-21-2014, 09:15
Γιωργο καλωσηρθες και απο μενα.ειμαι ο παντελης
Χαιρομαι ιδιαιτερα που η παρεα μεγαλωνει!
Τελικα την εχουμε πολλοι την τρελα!!
Θα τα πουμε και live

sw1ive
Dec-11-2014, 17:35
Δεν ξέρω για εσάς... αλλά εγώ σήμερα δούλεψα μέχρι τις 20:00
για να σχολάσω αύριο κατά τις 15:00 ώστε να είμαι στο παιχνίδι κατά τις 18:00
όποιον από εσάς δω αύριο παρασκευή 12 Δεκεμβρίου

El_Capitano
Dec-12-2014, 02:05
δεν ξέρω για μένα...είμαι τιμωρημένος.
αλλά θα προσπαθήσω με καμία μαύρη (μαύρη μπύρα εννοώ κολασμένοι) να λαδώσω

:-p:-p:-p:-p

BIG TIME KILLER
Dec-12-2014, 03:06
δεν ξέρω για μένα...είμαι τιμωρημένος.
αλλά θα προσπαθήσω με καμία μαύρη (μαύρη μπύρα εννοώ κολασμένοι) να λαδώσω

:-p:-p:-p:-p




εσυ εισαι στην απεξω εκτοσ και αν μεχρι το απογευμα μου στειλεισ απο doytsland και τισ μπυρεσ και τισ αλλεσ τισ μαυρεσ αχαχαχχαχαχαχχαχαχχαχαχαχ



13990

sw1ive
Feb-05-2015, 12:21
έπεσε δουλειά και χαθήκαμε...

αλλά αύριο παρασκευή 06/02 θα είμαι μέσα το απόγευμα όπως παλιά.

fly4ever
Feb-06-2015, 06:52
...Θα το προσπαθήσω κι εγώ παιδιά να βρεθούμε να τα πούμε...Δεν το εγγυώμαι με τους λογιστές και τα χαζά τους μέσα πού'χω μπλέξει αλλά (τουλάχιστον) θα το προσπαθήσω...

Nick :salute:

sw1ive
Jun-04-2015, 17:29
Παιδες... όλη την εβδομάδα γυρνούσα κυριολεκτικά στις δέκα το βράδυ από τις οκτώ το πρωί που είμουν έξω στους δρομους

άλλα επιδή η υπερκόπωση μου κτύπησε την πόρτα, αύριο (Παρασκευή)

θα σχολάσω στις μια το μεσημέρι και από τις πέντε θα είμαι στον ATAG server

τα λέμε εκεί... (θα υπάρχει εγγραφή βίντεο πολλαπλών πλάνων και εγγραφή ήχου teamspeak)

άντε γιατί έχουμε καιρό να σηκώσουμε κάνα καλό βιντεάκι

και αν είμαστε τυχεροί θα συναντήσουμε στο δρόμο μας κάτι σαν αυτό που δείχνει το παρακάτω βίντεο

κοιτά το ακριβώς στην μέση...




https://www.youtube.com/watch?v=w7Oi8SdJazg

fly4ever
Jun-05-2015, 02:45
...Roger Γιαννάκη μας,θά'μαι κι εγώ εκεί και σίγουρα κι ο Johny περίπου την ίδια ώρα.Ελπίζω μόνο να μην είναι ο server στα ίδια χάλια σαν και χθες τ'απόγευμα (από άποψης δράσης και παικτών λέω τώρα)...φτάνει μόνο να σου πω πως επί 45 λεπτά πτήσης και γύρισμα όλου του χάρτη Γαλλία-Αγγλία προσγειώθηκα δίχως σταγόνα καύσιμα στη βάση ξανά δίχως να έχω πατήσει καν σκανδάλη...ούτε και να δω έστω και 1 εχθρική επαφή...όχι Blenheim...ούτε καταδιωκτικό δεν υπήρχε.Και πώς να υπάρχει αφού για τουλάχιστον 1 ώρα δεν είμασταν πάνω από 4 άτομα στο server εκ των οποίων οι 2 είμασταν εμείς...!!!Άντε να δούμε σήμερα τι θα γίνει...

Τα λέμε το απόγευμα παίδες....

Νίκος:salute:

sw1ive
Sep-27-2015, 15:53
Όλο λέμε να δοκιμάσουμε ένα καινούριο server (strom of war) και όλο δεν το κάνουμε...

στο TS3 με όποιον έχω μιλήσει να δοκιμάσουμε (strom of war) και όλοι λένε γουστάρουμε...

με τον Πάνο στο TS3 λέμε να ζητήσουμε ένα αεροδρόμιο να χαρακτιριστει αεροδρόμιο της {53rd} και όλο λέμε θα το κάνουμε



Γράφω λοιπών αυτό το (post) στο θέμα (Συνάντηση αυτήν την εβδομάδα) και περιμένω να δηλώσει εγγράφως συμμετοχή όποιος θέλει

Άντε να ορίσουμε ποια μέρα μπορεί ο καθένας και να κάνουμε μια αρχή σε ένα server με διαφορετικούς κανόνες από αυτούς που έχουμε συνηθίσει

εγώ θα προτιμούσα την παρασκευή αλλά θα μπορέσω οποία μέρα οριστεί αρκεί να το ξέρω τέσσερις μέρες πιο πριν και να έχω γράψει εδώ σε αυτό το θέμα ότι μπορώ.



Μια δοκιμή είναι βρε παιδιά, κι αν δεν κάτσει και δεν μας αρέσει, ελεύθεροι είμαστε να παίζουμε όπου θέλουμε...

Πάνο ανέλαβε για το αεροδρόμιο...

badjano
Sep-27-2015, 17:31
εγώ είμαι μέσα ότι ημέρα κανονιστεί (με προειδοποίηση), για το αεροδρόμιο θέλει μια διαδικασία την οποία δεν με πειράζει να την αναλάβω μόνος μου, το αναβάλω όμως επειδή πρέπει να διαλέξουμε αεροδρόμιο..
αν θέλετε φυσικα το παίρνω και αυτό πάνω μου - πιστεύω η καλύτερη επιλογή είναι σχετικά στην μέση της γαλλικής ακτης ανατολή-δύση και ένα τετράγωνο μέσα απο την παραλία.

Edit: έφτιαξα έναν χάρτη με τα διαιθέσιμα αεροδρόμια18896

sw1ive
Oct-10-2015, 18:10
Θα οριστει κάποια μέρα για συνάντησηStrom of war ;;;

badjano
Nov-04-2015, 14:06
Γειά σε όλους!
Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να μπώ στο παιχνίδι λόγω προγράμματος, δεν έχω ούτε χρόνο στον υπολογιστή μου, ούτε joystick, ούτε καν μικρόφωνο.. λογικά όμως από 'βδομάδα θα μπορέσω να ξαναμπαίνω και να τα ξαναπούμε.
Ελπίζω να έιστε ολοι κάλα,:salute:

BIG TIME KILLER
Nov-05-2015, 11:05
Γειά σε όλους!
Δυστυχώς τον τελευταίο καιρό δεν μπορώ να μπώ στο παιχνίδι λόγω προγράμματος, δεν έχω ούτε χρόνο στον υπολογιστή μου, ούτε joystick, ούτε καν μικρόφωνο.. λογικά όμως από 'βδομάδα θα μπορέσω να ξαναμπαίνω και να τα ξαναπούμε.
Ελπίζω να έιστε ολοι κάλα,:salute:





Μου λειψεσ νεαρε ....τοσο που δεν πετω πια και ο Θειοσ θα με στειλει ξανα ανατολικο μετωπο χαχχαχαχαχ.Κανονισε αμεση επιστροφη :vulture:

erich
Aug-02-2016, 04:56
Σημερα το βραδυ μετα τις 8 η 9 θα ειμαι μεσα στον αταγκ.
Οποιος μπορει και θελει να πεταξει παρεα τον περιμενω...
Αντε να ανεβουμε λιγο

Αν αλλαξει κατι θα ποσταρω εδω

sw1ive
Aug-02-2016, 10:46
Άρα το βράδυ έχουμε γύρισμα... Φορέστε τα καλά σας και ελάτε... Cu

erich
Aug-02-2016, 12:29
Ωραια!!!!!

sw1ive
Aug-02-2016, 17:24
ωραίες πτήσεις με:

Bigtime_killer_555
Erich_02
Harris_07
sw1ive_74

πάντα τέτοια !!!

fly4ever
Aug-03-2016, 03:38
...Ρε μάγκες,αυτά τα λένε λιγάκι πιο νωρίς κι όχι τελευταία στιγμή...Εκτός του ότι σήμερα κατόπιν εορτής είδα την ανακοίνωση,έπρεπε να φύγω κι από νωρίς χθες απ'το γραφείο (7 τ'απόγευμα)!
...Anyways, ελπίζω την επόμενη φορά να είμαι κι εγώ μαζί σας.Τώρα που σταθεροποίησα και το μηχάνημα εδώ και περιμένω και τις καινούργιες μου ram να 'ρθουν...Καλά για την τελευταίας μόδας φορεσιά στο 109 μου δεν το συζητώ,καλύτερα ν'αρχίσετε κι εσείς να φοράτε τέτοιας Αφρικανικής παραλλαγής ένεκα κι ο καινούργιος Χάρτης (σας τά'λεγα εγώ ,δεν με πιστεύατε)...

See ya...

Νίκος "HEL_Fly4ever"

erich
Aug-03-2016, 08:18
Νικολα ειναι δυσκολο να το ανακοινωνω μερικες μερες πριν γιατι το καθημερινο προγραμμα ειναι λιγακι
απροβλεπτο και δεν ξερουμε τι μπορει συνεχως να προκυψει...παντως αν ειναι να μπεις θα το ανακοινωσω μια εβδομαδα πριν για την παρτι σου

erich
Aug-03-2016, 08:24
Νικολα ειναι δυσκολο να το ανακοινωνω μερικες μερες πριν γιατι το καθημερινο προγραμμα ειναι λιγακι
απροβλεπτο και δεν ξερουμε τι μπορει συνεχως να προκυψει...παντως αν ειναι να μπεις θα το ανακοινωσω μια εβδομαδα πριν για την παρτι σου

BIG TIME KILLER
Aug-03-2016, 10:19
ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΚΑΝΑ 2 ΩΡΕΣ ΠΡΙΝ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΤΑΛΕΤΕ ΑΥΤΑ .Τελευταια στιγμη το εμαθα και εγω λογο τηλ απο γιαννη και με το ζορι προλαβα.Τελοσ παντων ηταν ωραια και αμα ηταν και ο nick θαμασταν απαρτια.Παντα τετοια.
:D

fly4ever
Aug-03-2016, 11:44
Παιδιά,άσχετα με το θέμα μου με το pc,απ'ό,τι κατάλαβα μετά από άπειρες δοκιμές που κάνω την τελευταία βδομάδα παίζοντας offline ακόμα και με τα 4GB ram που μού'μειναν μέχρι να έρθει η καινούργια μου μπορώ να μπαίνω και να πετάω δίχως θέματα.

Οπότε...όπως και παλιά το πρόγραμμά μου είναι πάνω-κάτω το ίδιο,δηλαδή Δευτέρες,Τρίτες,Πέμπτες & Παρασκευές απ'το μεσημέρι 2 με 2μιση και μέχρι τις 8μιση με 9 μπορώ να είμαι μέσα.Εννοείται πως αν είναι να βρεθείτε στις 8μιση με 9 το βραδάκι πως δεν μπορώ ν'ακολουθήσω πέρ'από μιά καλησπέρα στο TS3.Όσο νωρίτερα η όποια συνάντηση τόσο το καλύτερο.

Σε αναμονή λοιπόν της επόμενης συνάντησης!

Υ.Γ.
...το κατάλαβα Παντελή μου πως ήταν της τελευταίας στιγμής αυτή τη φορά λόγω του σφιχτού σου προγράμματος...!!!

Νίκος.

erich
Aug-07-2016, 06:31
Σημερα το απογευμα πιστευω κατα τις 8η και λιγο νωριτερα θα ειμαι μεσα.
Αντε γιατι χωρις ζευγαρι δεν γινεται

fly4ever
Aug-07-2016, 14:49
...Παντελή μου,μακάρι να μπορούσα να παίξω απ'το κινητό όπως τώρα σου γράφω!Αν γινόταν νά'σαι σίγουρος ότι θ'απαντούσα στο κάλεσμά σου!
...Αύριο ελπίζω να τα καταφέρω τις γνωστές μου ώρες.

Καλό βραδάκι κ καλή πτήση Παντελάκο...!

Νίκος

erich
Aug-07-2016, 16:43
Νικολα ξερω οτι Σ/Κ δεν μπορεις,δεν πειραζει,εχουμε πολυ μελλον ακομα.....τα λεμε απο βδομαδα!!
Να εισαι καλα φιλαρακι!!

sw1ive
Aug-12-2016, 08:00
Σήμερα, Παρασκευή είμαι από το μεσημέρι μπροστά στον υπολογιστή.
Και σήμερα το απόγευμα βράδυ έχω σκοπό να το λιώσω. Όποιος καλός θέλει έρχεται !!!

sw1ive
Sep-01-2016, 11:23
Καλό μήνα,

για τον Σεπτέμβρη...

Προτήνω να οριστεί μια μέρα (οποία μέρα θέλετε), για να είναι το στάνταρ ραντεβού για όλους π.χ. κάθε Πέμπτη 19.30

Κάθε Πέμπτη, στις 19.30 χωρίς ενημέρωση θα ξέρουνε όλοι οτι υπάρχει μεγάλη συνάντηση για παιχνίδι, προπόνηση και ότι άλλο προκύψει.

Είναι ωραίο να ξέρεις ότι όλοι όλοι είναι μέσα (χωρίς καμιά ενημέρωση τις προηγούμενες μέρες).




Και την ίδια μέρα (π.χ. Πέμπτη) την πρώτη πέμπτη του κάθε μήνα, ότι ημερομηνία πέσει για τον κάθε μήνα,

Για το μήνα (Οκτώβρη) η πρώτη Πέμπτη είναι 06/10 να είναι η μεγάλη συνάντηση


Άρα κάθε Πέμπτη συνάντηση, και κάθε πρώτη Πέμπτη του μήνα μεγάλη συνάντηση.

Τι λέτε ;

Woop
Sep-01-2016, 15:00
Εγώ μέσα είμαι, θα ήθελα να μάθω το 109 είναι αλήθεια. :-)

Harris_7
Sep-02-2016, 06:51
εγώ μέσα είμαι, θα ήθελα να μάθω το 109 είναι αλήθεια. :-)

δεν αντιστάθηκες στην γερμανική υπεροχή ε; :d

εγώ μέχρι τις 13 είμαι πηγμένος. από την μία τα 2-3 τελευταία μαθήματα της σχολής (πτυχίο οε οε οε) που είναι και τα πιο αγχώδη, από την άλλη τρέχω με την γραφειοκρατεία. συνήθως μπαίνω λίγο μέσα τα πρωινά και πετάω, συνήθως είμαι μόνος και κάνω εξάσκηση.

sw1ive
Sep-06-2016, 15:19
Αφού υπάρχει η προφορική σύμφωνη γνώμη των περισσοτέρων, καθιερώνεται:

- Πέμπτη για συνάντηση κάθε εβδομάδας.
- Πρώτη Πέμπτη κάθε μήνα, η Μεγάλη συνάντηση (ότι ημερομηνία πέφτει)




Για αυτόν το μήνα Σεπτέμβρη οι ημερομηνίες είναι:

- Πέμπτη 08 Σεπτέμβρη
- Πέμπτη 15 Σεπτέμβρη
- Πέμπτη 22 Σεπτέμβρη
- Πέμπτη 29 Σεπτέμβρη


Και η πρώτη Πέμπτη του Οκτωβρίου

- Πέμπτη 06 Οκτωβρίου


.

BIG TIME KILLER
Sep-08-2016, 10:23
- Πέμπτη 08 Σεπτέμβρη




ΑΝΤΕ ΥΠΝΑΡΑΔΕΣ ΠΕΜΠΤΗ ΕΙΝΑΙ ΘΑ ΡΘΕΙΤΕ Η ΘΑ ΠΕΤΑΩ ΜΟΝΟΣ ΣΤΟ ΣΙΝΓΚΛ.
:goofy

sw1ive
Oct-03-2016, 12:39
Καλό μήνα...

Την Πέμπτη θα δουλέψουμε πριν την πτήση Twiddla



Link
https://www.twiddla.com/d5dx00




- Μπορούνε όλοι που είναι μέσα στο TS3 να πάρουνε ένα μολύβι και να γράφουνε

- Το χρησιμοποιούσα εποχή του Battlefield3 για να σχεδιάζουμε τις τακτικές μας,
αλλά και να δείχνουμε που θα κάνουμε καρτέρι πάνω στο χάρτη

- Μπορείς αντί να σχεδιάζεις πάνω σε λευκό χαρτί να έχει μια φωτογραφία από κάτω.

sw1ive
Oct-10-2016, 16:07
Νίκο...
από την εποχή που έχεις να παίξεις θέλω να σου πω ότι...

- Στο Radar Tab-7-1 τα βομβαρδιστικά δεν φαίνονται

- Έχουνε μπει AI Bombers Squadrons

- με αποτέλεσμα να γίνονται τρελές αερομαχίες μεταξύ επιτεθόμενως και συνοδευτικών
και όλα αυτά στην ουρά των βομβαρδιστικών

- Αν δεν υπάρχει συνοδευτικό πέφτει τρελό γλέντι όπως στο παρακάτω βίντεο

ΣΕ ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΜΕ ΑΥΤΉΝ ΤΗ ΠΈΜΠΤΗ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΉΣΕΙΣ ΤΑ ΛΕΓΌΜΕΝΑ ΣΟΥ...


Στο παρακάτω βίντεο πάρτι χωρίς συνοδευτικά και με ένα wingman
μέτρα πάνω δεξιά τα kill μου.

(επίσης παρατήρησε ότι το επίπεδο από τότε που έχεις να παίξεις έχει ανέβει
δες ότι όταν πλησιάζω δεν βαράω μόνο αεροπλάνο αλλά επιλέγω αριστερό ή δεξί κινητήρα)


https://www.youtube.com/watch?v=fv65e5Bfx5o&feature=youtu.be

BIG TIME KILLER
Oct-11-2016, 02:54
[QUOTE=sw1ive;244258]Νίκο...
από την εποχή που έχεις να παίξεις θέλω να σου πω ότι...

- Στο Radar Tab-7-1 τα βομβαρδιστικά δεν φαίνονται

- Έχουνε μπει AI Bombers Squadrons

- με αποτέλεσμα να γίνονται τρελές αερομαχίες μεταξύ επιτεθόμενως και συνοδευτικών
και όλα αυτά στην ουρά των βομβαρδιστικών

- Αν δεν υπάρχει συνοδευτικό πέφτει τρελό γλέντι όπως στο παρακάτω βίντεο

ΣΕ ΠΕΡΙΜΈΝΟΥΜΕ ΑΥΤΉΝ ΤΗ ΠΈΜΠΤΗ ΝΑ ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΉΣΕΙΣ ΤΑ ΛΕΓΌΜΕΝΑ ΣΟΥ...


Στο παρακάτω βίντεο πάρτι χωρίς συνοδευτικά και με ένα wingman
μέτρα πάνω δεξιά τα kill μου.









Ου που παναθεμα σε νομιζα οτι εγω ημουν ο wingman .kΑΙ συγκεκριμενα νομισα οτι ηταν τισ προαλλεσ που σταματησαμε μαζι την επιθεση.Τελοσ παΝτων δε μπορω να πω καλα τα πηγεσ αλλα θελει τα wellicton απο ποιο μακρια να τα βαρασ γιατι οι guner και ειδικα ο τησ ουρασ και οι 2 πλαινοι δεν χαριζουν ,ασχετωσ αν ειναι και ΑΙ.

fly4ever
Oct-11-2016, 03:13
...υπάρχει και συγκεκριμένη ώρα για την πέμπτη ή όποτε νά'ναι?αν δεν υπάρχει ώρα θά'θελα αν γίνεται νά'ναι σχετικά νωρίς (όχι μετά τις 6-6μιση) αν φυσικά θέλετε να μείνω γι'αρκετή ώρα.αν είναι να βρεθούμε κατά τις 7μιση-8 δε θά'χει νόημα...ίσα που θα προλάβουμε να πούμε ένα "γειά", τα νέα μας και κάνα χαζό στο ts.

sw1ive
Oct-11-2016, 14:46
θά'θελα αν γίνεται νά'ναι σχετικά νωρίς (όχι μετά τις 6-6μιση)

Για μια φορά, για μια Πέμπτη να το προσπαθήσω, και γιατί όχι θα το καταφέρω
το ίδιο ισχύει (θέλω να πιστεύω) και για τους άλλους


άλλα αποκλείεται να γίνει κανόνας για κάθε Πέμπτη.
Εδώ λέμε για 19.30 και τελικά μαζευόμαστε όλοι 21.30


Τσάμπα η χαρά που πήρα ότι θα ξανά μαζευόταν ο πειρήνας της {53rd} επί μονίμου βάσης
Δε μπορείς εσύ, να εφαρμόσεις κανόνα για τις Πέμπτες να φεύγεις κατά τις 22.00

Τα λέμε αυτή την Πέμπτη νωρίς...
Θα συνεχίσουμε και την συζήτηση μας εκεί...

fly4ever
Oct-12-2016, 03:48
...Φίλτατε Γιαννάκη,μην ξεχνάς ότι το δικό μου το μηχανάκι είναι στο γραφείο μου κι όχι στο σπίτι σαν κι όλο τον υπόλοιπο κόσμο.Αυτό έχει τα καλά αλλά και τ'αρνητικά του.Το (πολύ) καλό είναι ότι έχω την ησυχία μου και δεν μ'ενοχλεί κανείς εδώ,είδικά τώρα που έχει πέσει κι η δουλειά.Το κακό είναι ότι κάποια στιγμή πρέπει να εγκαταλείψω το χώρο και φυσικά μαζί και το όποιο παιχνίδι και να επιστρέψω σπίτι μου.Αν μείνω ως τις 10 εδώ θα φτάσω σπίτι 10μιση 11παρά.Σκέψου ότι τρώω όταν επιστρέψω σπίτι την ώρα εκείνη,οπότε...δε λέει.

Οπως κι εσύ μπορείς να κάνεις μιά θυσία και να έρθεις μιά Πέμπτη νωρίς, το ίδιο μπορώ κι εγώ αλλά όχι επαναλαμβανόμενα.Ας πούμε για μιά Πέμπτη το μήνα αφού ξεμείναμε στις Πέμπτες (καλά οι υπόλοιπες μέρες τι γίνανε?Μόνο Πέμπτη βρισκόσαστε?)
θα μπορώ κι εγώ να το κανονίζω και να μένω ως λιγάκι αργότερα,αλλά όχι περισσότερες.Σε κάθε όμως περίπτωση δεν θά'ναι αυτή η Πέμπτη - η αυριανή - που θα γίνει αυτό.Την επόμενη αν θέλετε κι είμαστε όλοι καλά το κανονίζω.Αλλά θα μου επιτρέψεις και μιά απορία:Αφού όλοι μαζεύεστε 9μιση όπως λες - ενώ το ραντεβού είναι για τις 7μιση - πώς θα καταφέρουμε να κάνουμε κάτι όλοι μαζί ακόμα και να μείνω ως τις 10?Σε μισή ώρα θα προλάβουμε να τα κάνουμε όλα?Ποιά μισή ώρα δλδ που για να φεύγω 10 θα πρέπει από τις 10παρά ν'αρχίσω να χαιρετώ την παρέα,να κλείνω τα διάφορα εδώ κλπ οπότε με βλέπω και να μένω αργά εδώ και να πετάμε για κάνα 20λεπτο όλοι μαζί με την ψυχή στο στόμα που λένε.

...Καλά-καλά...ας βρεθούμε αύριο με το καλό όσο πιο νωρίς μπορεί ο καθένας που έτσι κι αλλιώς θα ερχότανε και τα λέμε κι από κοντύτερα.

BIG TIME KILLER
Oct-12-2016, 12:30
...Φίλτατε Γιαννάκη,μην ξεχνάς ότι το δικό μου το μηχανάκι είναι στο γραφείο μου κι όχι στο σπίτι σαν κι όλο τον υπόλοιπο κόσμο.Αυτό έχει τα καλά αλλά και τ'αρνητικά του.Το (πολύ) καλό είναι ότι έχω την ησυχία μου και δεν μ'ενοχλεί κανείς εδώ,είδικά τώρα που έχει πέσει κι η δουλειά.Το κακό είναι ότι κάποια στιγμή πρέπει να εγκαταλείψω το χώρο και φυσικά μαζί και το όποιο παιχνίδι και να επιστρέψω σπίτι μου.Αν μείνω ως τις 10 εδώ θα φτάσω σπίτι 10μιση 11παρά.Σκέψου ότι τρώω όταν επιστρέψω σπίτι την ώρα εκείνη,οπότε...δε λέει.

Οπως κι εσύ μπορείς να κάνεις μιά θυσία και να έρθεις μιά Πέμπτη νωρίς, το ίδιο μπορώ κι εγώ αλλά όχι επαναλαμβανόμενα.Ας πούμε για μιά Πέμπτη το μήνα αφού ξεμείναμε στις Πέμπτες (καλά οι υπόλοιπες μέρες τι γίνανε?Μόνο Πέμπτη βρισκόσαστε?)
θα μπορώ κι εγώ να το κανονίζω και να μένω ως λιγάκι αργότερα,αλλά όχι περισσότερες.Σε κάθε όμως περίπτωση δεν θά'ναι αυτή η Πέμπτη - η αυριανή - που θα γίνει αυτό.Την επόμενη αν θέλετε κι είμαστε όλοι καλά το κανονίζω.Αλλά θα μου επιτρέψεις και μιά απορία:Αφού όλοι μαζεύεστε 9μιση όπως λες - ενώ το ραντεβού είναι για τις 7μιση - πώς θα καταφέρουμε να κάνουμε κάτι όλοι μαζί ακόμα και να μείνω ως τις 10?Σε μισή ώρα θα προλάβουμε να τα κάνουμε όλα?Ποιά μισή ώρα δλδ που για να φεύγω 10 θα πρέπει από τις 10παρά ν'αρχίσω να χαιρετώ την παρέα,να κλείνω τα διάφορα εδώ κλπ οπότε με βλέπω και να μένω αργά εδώ και να πετάμε για κάνα 20λεπτο όλοι μαζί με την ψυχή στο στόμα που λένε.

...Καλά-καλά...ας βρεθούμε αύριο με το καλό όσο πιο νωρίς μπορεί ο καθένας που έτσι κι αλλιώς θα ερχότανε και τα λέμε κι από κοντύτερα.





καλε μου φιλε αυτο καταλαβεσ????????ρε συ τι πινεισ και δε μας δινεισ χαχχαχαχχαχαχχ και φυσικα ειμαστ και καθε μερα μεσα ειδικα εγω απο τισ 5 με 6 και μετα γιατι νωριτερα δεν εχει και κοσμο οποτε τι μας λεσ ??????κΑΙ ΚΥΤΤΑ ΚΑΙ λιγο και το steam poso mhnymata soy esteila xaxaxxaxaxaxa.Αντε τα λεμε αυριο

fly4ever
Oct-12-2016, 12:38
...Στο Γιαννάκη τον sw1vάκο αναφερόμουν ρε Johny...όχι σε σένα...!!!
...Θα τα πούμε κι αύριο εκτενέστερα...!

Nite nite!

sw1ive
Oct-12-2016, 15:23
Είναι τόσα πολλά... που καλύτερα να τα πούμε προφορικά, αλλά θα γράψω το ένα από τα 20 που θέλω να πω.


- Νίκο παλιά παίζαμε μαζί σχεδόν κάθε μέρα και εσύ είχε συμμετοχή μέχρι τις 21.00
- Δεν μαζευόμαστε μόνο Πέμπτες (μαζευόμαστε σχεδόν κάθε μέρα αλλά μετά τις 22.00 τουλάχιστων με Παντελή και Χάρη)
- Η συνάντηση είναι Πέμπτες στις 19.30 εγώ το τηρώ με αυστηρότητα. (ότι ώρα μπορούνε μπαινουνε) Τι να τους πω ??? άργησες μίση ώρα δεν μπορείς να συμμετάσχεις ???
- Η απάντηση είναι απλή, εσύ το τραβάς πιο μετά εμείς το τραβάμε πιο πριν, έτσι παίζουμε περισσότερη ώρα και είναι όλοι χαρούμενοι

Άρα Νίκο έρχεσαι στα λόγια μου.
Κάθε Πέμπτη απλή συνάντηση και κάθε πρώτη Πέμπτη του μήνα η μεγάλη συνάντηση ( ότι ημερομηνία και να πέφτει)
όσο το νωρίτερο μπορούμε μπαίνουμε.
Εγώ προσωπικά μπαίνω στον ATAG server έστω και χωρίς να παίζω, και μπαίνω στο TS3 για να μπορεί ο κάθε ένα να μου βάλει φωνή
Κάνε αίτημα φιλία σε όλους στο Steam για να μπορείς να βλέπεις πιο παίζει κάθε στιγμή
και να μπορείς να τους στείλεις κείμενο που θα εμφανιστεί κατευθείαν στη οθόνη τους μαζί με ένα ήχο
Μια φορά τον μήνα μπορούμε να κάνουμε πέρα τις προτεραιότητες μας για να συμμετάσχουμε σε μια ομαδική πτήση,
ιδιαιτέρα όταν ξέρουμε σίγουρα ότι θα υπάρχει απαρτία.



(Απευθ'ινομαι σε όλους και όχι μόνο σε εσένα Νίκο)
Είναι πολύ ωραίο να πετάς με πολλά άτομα μαζί, δεν αξίζει να είναι έστω μια φορά το μήνα
εγώ προσπαθώ απλά να μας οργανώσω. Προσπαθώ να ορίσω το 19.30 αλλά ποτέ δεν τα έχουμε καταφέρει
Μέχρις τις 21.00 όμως το κατορθώνουμε.

Τι άλλο να κάνω ;;;

fly4ever
Oct-13-2016, 04:00
Τι άλλο να κάνω ;;;

...Να προσπαθήσεις να ηρεμήσεις!!! Χαχαχαχαχαχαχα...!!!!!

Του αγχωμένου πιλότου η μάνα κλαίει τακτικά!!! Χαχαχαχαχαχαχα!!!

...Αντε σε λίγες ώρες θα τα πούμε!

:salute:

Harris_7
Oct-24-2016, 10:55
Παίδες, εγώ τις Πέμπτες θα μπαίνω μετά τις 21:30 λόγω μαθημάτων.