Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 30 of 38

Thread: Συστηθείτε εδω

  1. #1
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Συστηθείτε εδω

    Συστηθείτε εδώ (παρακαλώ ακολουθώντας την παρακάτω φόρμα)


    Ψευδώνυμο...................sw1ive
    όνομα..........................Γιάννης
    πόλη............................Αθήνα
    αεροπλάνο....................Λάτρης του spitfire αλλά λόγο ομάδας πετάω με το BF-109
    Νούμερο στην ουρά........74 (κίτρινο)
    Joystick........................Logitech G940
    χάρτης.........................Μου αρέσουν περισσότερο ολόκληρες αποστολές, αλλά παίζω όπου έχω καλή παρέα
    ώρες............................μετά τις 19:30 όλες τις ημέρες
    άλλο............................γουστάρ ω να οργανωθούμε λιγάκι αλλά το βλέπω πολύ πολύ μακριά
    ...................................έτσι απλά διασκεδάζω αυτό που έχουμε


    (τελικά μετά από τρία χρόνια οργανωθήκαμε, απογειωνόμαστε και πετάμε σαν σμήνος,
    να δω τι μας περιμένει για μετά)
    Last edited by sw1ive; Sep-08-2015 at 05:30.

  2. #2
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Ορίστε και τα δικά μου,αν και τα έχω ήδη πει τα ξαναλέω εδώ πιο formally:

    Ψευδώνυμο.........fly4ever (μόλις το άλλαξα - Ευχαριστώ Γιάννη για τις οδηγίες - αφαιρόντας το "gr" από το τέλος μιάς και το εξ'απ'ανέκαθεν κανονικό μου nicname ήταν είναι και έτσι θέλω να παραμείνει, fly4ever σκέτο )
    Πόλη..................Θεσσαλονίκη
    Ηλικία.................51 {Ετος γέννησης 1963}------->Αυτό για σένα Γιάννη που καλά και σώνει θέλεις να μας πεις ότι είσαι 1974 ετών!!!!!!!ΧΑχαχαχαχαχαχα
    Αεροπλάνο..........Spitfire, αλλά θα ήθελα κάποια στιγμή να μάθω και το BF-109 κι εγώ αν και για να πω την πικρή αλήθεια ψιλοβαριέμαι φτου ξανά-μανά κι απ'την αρχή,άσε που μέχρι να το μάθω θα χάσω τόσες φάσεις εδώ μέσα...!
    Χάρτης...............Προτιμώ ολόκληρη αποστολή, αλλά παίζω όπου έχω καλή παρέα
    Ωρες..................μετά τις 15:00 μέχρι τις 21:00 ανυπερθέτως κάθε Δευτέρα,Τρίτη,Πέμπτη,Παρ/ευή.Τετάρτες και Σαββατοκύριακα παίρνω άδεια απ'τη μονάδα.
    Αλλο..................Κι εγώ επίσης θα τό'θελα περισσότερο απ'οτιδήποτε άλλο να οργανωθούμε σε κάτι πιο ολοκληρωμένο (όπως έχω ήδη πει) αλλά μέχρι να γίνει συνεχίζω να μαθαίνω και να βελτιώνωμαι.
    Αλλο 2.............(Always keep the best for last...Χεχεχεχεχεχε!) Επίσης, κάτοχος Private Pilots License Single Engine Land (Πτυχίου Χειριστού Ελαφρών Μονοκινητηρίων Αεροσκαφών Ξηράς) εδώ και 16 χρόνια με μερικές (λίγες δυστυχώς) εκατοντάδες ώρες πτητικής εμπειρίας.Τα τελευταία 10 χρόνια πετάω αποκλειστικά με το δικό μου κατά 1/4, PA-28R-201T (Piper Turbo Arrow III),το εικονιζόμενο εδώ:

    SX-AKG.jpg

    MyAviationNetPhotoID01268044.jpg

    ...και όπως το υποσχέθηκα... :
    SX-AKG Panel.JPG
    Last edited by fly4ever; May-24-2014 at 05:58.
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  3. #3
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Γράψτε αυτά τα 7 στοιχεία για τον εαυτό σας...
    αφού δεν είναι κρυφά, τα έχετε γράψει αριστερά και δεξιά σε άλλα post
    άντε γιατί θα αρχίσω να τα γράψω εγώ για εσάς !!!

    Άντε Γιάννη, Παντελή, Στέφανε, Βασίλη...

  4. #4
    Novice Pilot
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    greece thessaloniki
    Posts
    93
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    88.71 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Ψευδωνυμο.....erich
    Πολη.......θεσσαλονικη
    ηλικια......38
    Αεροπλανο......bf109
    χαρτης......ολοκληρος
    Ωρες......σιγουρα απογευμα μετα τις 6 αλλα δεν εχω στανταρ μερες
    Αλλο......πιστευω οτι το να πεταξουμε ολοι στον αταγκ ειναι δυσκολο λογω διαφορετικων αεροπλανων οποτε δδεν ξερω αν το ονειρο γινει πραγματικοτητα..

  5. #5
    Combat pilot BIG TIME KILLER's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    207
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Συστηθείτε εδω

    ψευδώνυμο.........big time killer
    πόλη..................θεσσαλονικη
    ηλικία.................50(1964)
    αεροπλάνο..........bf 109 kai καμμια φορα bf110
    χάρτης...............προτιμηση σε χαρτεσ dog fight αλλα και τα αλλα δεν με χαλουν αρκει να εχω καλη παρεα
    ώρες..................σπανια τα πρωινα μετα ομως τισ 6.00 το απογευμα να φυλαγεστε.
    άλλο..................εμενα μου φαινεται οτι ολα παν πολυ καλα.βελτιωνομαστε ολοι μασ η παρεα μεγαλωνει και περναμε καλα .τι αλλο να θελησω.
    ........................

  6. #6
    Manual Creation Group Woop's Avatar
    Join Date
    May 2014
    Location
    Greece
    Posts
    170
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    73.08 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Χελλόου και από μένα!

    ψευδώνυμο.........Zarniwoop (Steam: steveco95)
    πόλη..................Σπουδάζω Κέρκυρα αλλά είμαι από Σαλονίκη.
    ηλικία.................19 (1995)
    αεροπλάνο..........bf 109 αλλά και spit για την ώρα που δεν έχω συνηθίσει κανένα από τα δύο.
    χάρτης...............Dog Fight όταν έχει κόσμο, αλλιώς ATAG
    ώρες..................ό,τι ώρα τύχει και δεν έχω κάτι να κάνω. Συνήθως βράδια και νωρίς το πρωί.
    άλλο..................ελπίζω να παίξουμε κανένα mission στον ATAG όλοι μαζί κάποια στιγμή! Έπαιζα παλιά IL-2 αλλά από ότι φαίνεται έχω σκουριάσει αρκετά.

    Φιλικά
    Στέφανος

  7. #7
    Novice Pilot El_Capitano's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    99
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Συστηθείτε εδω

    Χαιρετώ την παρέα, καινούργιος είμαι, αλλά έχω διάθεση να πετάξω παρέα...
    Μόλις αποκτήσω το TrackIR5 θα σας ενημερώσω, χωρίς αυτό δεν πρόκειται να πετάξω...
    Μέχρι τώρα εμπειρία με το DCS P51...

  8. #8
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Quote Originally Posted by el_capitano View Post
    χαιρετώ την παρέα, καινούργιος είμαι, αλλά έχω διάθεση να πετάξω παρέα...
    μόλις αποκτήσω το trackir5 θα σας ενημερώσω, χωρίς αυτό δεν πρόκειται να πετάξω...
    μέχρι τώρα εμπειρία με το dcs p51...
    dcs p51... χμμ καλο μου ακούγεται και εχω δει ωραία βιντεο σε αυτό.

    καλος μας ήρθες... γραψες ονομα και πολη... τα υπόλοιπα προφορικά στο ts3

    c u man...

  9. #9
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Καλώς μας ήρθες!!!
    Είναι καλό πράγμα να μεγαλώνει η παρέα εδώ των Ελλήνων...!!!
    Είμαι ο Νίκος από Θεσσαλονίκη και η μόνη μου εμπειρία από Flight (Battle) simulators είναι αυτή εδώ με το Cliffs of Dover,πετάω εδώ και κάπου 5-6 μήνες συνήθως με Spit αλλά τον τελευταίο καιρό προσπαθώ να μάθω και το 109.Θα σε καλοσωρίσει και ο sw1ive Γιάννης από Αθήνα (μόλις μιλήσαμε στο teamspeak και τον ενημέρωσα ότι ήρθε καινούργιο αίμα στην παρέα) και θα σου πει περισσότερα.
    Οσο για το TrackIr κι εμείς αδυμονούμε να το αποκτήσουμε για να πάψουνε έτσι να έχουν το συγκριτικό πλεονέκτημα οι..."ουχτροί" όπως χαρακτηριστικά αποκαλούμε τους αντίπαλους με τον άλλο Γιάννη (Big Time Killer ή αλλιώς Big Time Johny όπως τον αποκαλώ εγώ για να ξεχωριζόμαστε με τους τόσους Γιάννηδες εδώ μέσα!!!)

    ...Θα περιμένουμε και να πετάξουμε και μαζί μόλις είσαι έτοιμος...!


    Νίκος
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  10. #10
    Novice Pilot El_Capitano's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    99
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Συστηθείτε εδω

    Δεν ήξερα που να το γράψω...αλλά αφού αναφέρθηκε για το DCS...

    Είναι να βγει το

    1. (Bf 109) http://www.digitalcombatsimulator.co...ules/kurfurst/
    2. To Fw 190 υπάρχει ήδη http://www.digitalcombatsimulator.com/en/products/dora/
    3. Το P51 είναι το αρχικό της σειράς

    Ένα άλλο που μου αρέσει στο DCS είναο που έχουν πολύ καλά manuals.

    Dora http://forums.eagle.ru/attachment.ph...3&d=1409920193
    Mustang ftp://ftp3.files.eagle.ru/dcs/manual..._Manual_EN.pdf

    edit:

    Έχει προσφορά το

    DCS: P-51D Mustang: $29.99 to $11.99 (60% off)

    DCS: Fw 190 D-9 Dora: $49.99 to $39.99 (20% off)

    http://www.digitalcombatsimulator.com/en/news/
    Last edited by El_Capitano; Sep-08-2014 at 01:21.

  11. #11
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Quote Originally Posted by sw1ive View Post
    Συστηθείτε εδώ (παρακαλώ ακολουθώντας την παρακάτω φόρμα)


    Ψευδώνυμο........
    πόλη.................
    ηλικία................
    αεροπλάνο.........
    χάρτης..............
    ώρες.................
    άλλο.................
    Θεοφιλε φτιάξε γράψε ενα post σε αυτο το μοτιβο.

  12. #12
    Novice Pilot El_Capitano's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    99
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Συστηθείτε εδω

    Ψευδώνυμο........ el_capitano
    πόλη................. Düsseldorf
    ηλικία................ 39
    αεροπλάνο......... FW-190 D9 (DCS)
    χάρτης.............. -
    ώρες................. 20:00-22:00
    άλλο................. Simulator DCS

  13. #13
    Novice Pilot airdoc's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Greece
    Posts
    43
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Συστηθείτε εδω

    Ψευδώνυμο........ airdoc
    πόλη................. Αθήνα
    ηλικία................ 38
    αεροπλάνο......... αρκεί να πετάει
    χάρτης.............. -
    ώρες................. κυρίως Π-Κ βράδια

    Καλησπέρα παιδιά,

    αν και είμαι χρόνια στο χώρο των flight sims, στον ATAG δεν ποστάρω συχνά γιατί έχω σταματήσει να πετάω με το CLOD. Είμαι παλιό ενεργό μέλος του Dedicated Bomber Squadron (http://www.battle-fields.com/commsce...omber-Squadron), και ασχολούμαστε κυρίως με πλήξη επίγειων στόχων με κάθε είδους αεροσκάφος, με προτίμηση στα heavies σε σχηματισμό (http://www.battle-fields.com/commsce...flight-SCREENS) . Πετάω συχνά με IL2 HSFX και DCS (P51, Dora).

    Αν οργανώνετε συναντήσεις σε TS, ή events θα ήθελα να σας γνωρίσω και να πετάξουμε ομαδικά, στο CLOD ή στο DCS.


    Χαιρετώ
    Last edited by airdoc; Sep-12-2014 at 19:01.

  14. #14
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Χαιρετώ Airdoc

    ...κι ό,τι ακριβώς το κουβεντιάζαμε τον τελευταίο καιρό όλο και περισσότερο...χρειαζόμαστε bomber pilots πάση θυσία.Καλός μεν ο Γιάννης (Sw1ve) αλλά όπως και να το κάνουμε οι 2 είναι πάντα καλύτεροι από τον 1!
    Σε καλωσορίζω λοιπόν εκ μέρους και των υπολοίπων "active" Ελλήνων εδώ στο ClOD και όλης της παρέας μας που με πολύ μεγάλη χαρά βλέπουμε πως μεγαλώνει ακόμη περισσότερο.
    Ερώτηση:Υπάρχει κάποιος συγκεκριμμένος λόγος που δεν πολυπετάς με το ClOD σε χάρη των άλλων επίσης πολύ καλών sims?Εμείς εδώ (και πάλι εκ μέρους όλων μιλώ με την άδειά τους φυσικά ας πούμε έστω και σαν ο μεγαλύτερος χαχαχαχα) θα χαρούμε πολύ αν καταφέρουμε να το αντιστρέψουμε αυτό τρέφοντας ελπίδες να τα καταφέρουμε...τι λες κι εσύ?Πιστεύω πως θ'άξιζε τον κόπο και το χρόνο να γίνει μιά προσπάθεια προς αυτή την κατεύθυνση...Είμαι σίγουρος πως θα σου αρέσει 100%,για να μην πως κι ακόμη περισσότερο...!

    Περιμένουμε να σε γνωρίσουμε κι από κοντά σε κάποια από τις αποστολές εδώ στον ATAG ή σε όποιον άλλο server επιθυμείς αν και στον ATAG είναι που αφιερώνουμε πια τον περισσότερο χρόνο μας εδώ και λίγο καιρό.Οποτε λοιπόν μπορέσεις και με την πρώτη ευκαιρεία συνδέσου TS3 και ψάξε να βρεις το κανάλι μας κάπου στα Axies Flights (συνήθως Axies Flight #1).Θα χαρούμε να τα πούμε κι από κοντά!

    Νίκος
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  15. #15
    Novice Pilot airdoc's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Greece
    Posts
    43
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Συστηθείτε εδω

    Το CLOD το εγκετέλειψα πριν περίπου ένα χρόνο, μιας και οι περισσότεροι από την εικονική μοίρα μας δεν ήταν ενθουσιασμένοι (κάποιοι είχαν προβλήματα με stutters, και δεν υπήρχαν αρκετά βομβαρδιστικά), και επίσης άρχισε να αναπτύσσεται το DCS στο ΒΠΠ.

    Προς το παρόν ασχολούμαστε ενεργά (κάθε Κυριακή απόγευμα και κάποιες παρασκευές) με το παλιο IL2 και πετάμε μαχητικά με το DCS WW2, στο οποίο θα κάνουμε πλήρη μετάβαση όταν βγεί ο αναμενόμενος χάρτης της Νορμανδίας. (ελπίζω σε λιγότερο από ενα χρόνο, αλλά ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος με την Eagle Dynamics) Μέχρι τότε θα έχουν αναπτυχθεί αρκετά νέα modules, συμπεριλαμβανόμενων ground attack (αρχές 2015 θα έχουμε το P47, ενώ η VEAO έχει το Typhoon για το Q3 2015, και ίσως το Mosquito να μην αργήσει πολύ περισσότερο).

    Απ 'οσο έχω δει με τα τελευταία patches το CLOD είναι πολύ στρωτό πλεον. Ευχαρίστως θα το ξαναδοκίμαζα.

    Υπάρχουν κάποιες τακτικές ώρες που συνήθως βρίσκεστε Online? Δυστυχώς λόγω του περιορισμένου ελεύθερου χρόνου μου μπορώ κυρίως βράδια παρασκευής ή κυριακής. Ίσως και κάποιες καθημερινές η Σάββατα, αλλα αυτά μόνο περιστασιακά.

    ευχαριστώ για το καλωσόρισμα

    S!

    EDIT : θα ήθελα να προσθέσω ότι πετάω αρκετά συχνά και με μαχητικά
    Last edited by airdoc; Sep-13-2014 at 11:50.

  16. #16
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Την καλησπέρα μου και απο εμένα sw1ive (Γιάννης)

    Χαiρoμαι που σε βλαίπω ξανα, ( απο το προηγούμενο σου post εδώ) και θα χαρώ περισσότερο και όταν σε ακούσω και στο TS3

    events εδώ δεν κάνουμε αφού είμαστε μόνο 4 + 3 εδώ στην Ελληνική Σηζήτηση.

    οι ώρες μας είναι λίγο παράξενες εδώ άρα για να μας βρεις όλους συνχρόνος θα είναι λίγο δύσκολο.
    αντίθετα με τα χνώτα μας που βρωμάνε την ίδια μυρωδιά και τα κεφάλια μας που περνάνε οι ίδιες σκέψεις
    ώστε η κουβέντα του ενός να αντιπροσωπεύει όλους (σπάνιο για φυσικά πρόσωπου που δεν έχουνε συναντιθεί
    ποτέ τους από κοντά)

    Μπορούμε όμως να δώσουμε εδώ στον ATAG server ένα ραντεβού την Πεμπτη 19/09 στις 18.30 με 21.00
    για να μπορέσω να είμαι εγώ (Γιαννης) ο Νίκος, και ο άλλλος Γιαννης
    Γιάννη θα μπορέσεις να είσαι ?
    εσύ Θεόφιλε ?
    Ο Παντελής σίγουρα δεν μπορεί είναι σε επαγγελματικό ταξίδι.

    Airdoc πες και εσύ στον δικό σου, να είναι και αυτός μαζί.

    Πολλα θέλω να σου πω, και ακόμα περισότερα να σε ρωτήσω, αλλά δεν θα κουράσω άλλο με τον γραπτό μου λόγο.

    C U στο ουρανό του ATAG server (soon) !!!
    Last edited by sw1ive; Sep-13-2014 at 19:09.

  17. #17
    Novice Pilot El_Capitano's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    99
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Συστηθείτε εδω

    Καλημέρα αετόπουλα,

    πολύ πιθανόν να είμαι μέσα την Πεμπτη 19/09 στις 18.30 με 21.00 παρόν με ένα ποσοστό της τάξης του 90%.

    Όπως σας είπα όμως αγόρασα ήδη και το Bf-109 K4 για το DCS (Δεν άντεξα όταν διάβασα και ενημερώθηκα ότι ήταν πολύ γρήγορο και είχε τρελά νούμερα στο climbing...που έκανα τα spitfires να παραμιλάνε !!!)
    Τα λέμε την Πέμπτη !!!

  18. #18
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Quote Originally Posted by airdoc View Post
    Το CLOD το εγκετέλειψα πριν περίπου ένα χρόνο, μιας και οι περισσότεροι από την εικονική μοίρα μας δεν ήταν ενθουσιασμένοι (κάποιοι είχαν προβλήματα με stutters, και δεν υπήρχαν αρκετά βομβαρδιστικά)
    ...Απλά θά'θελα να διευκρινίσω επ'αυτού ότι πολλά - μα ΠΑΑΑΑΑΡΑ πολλά άλλαξαν στο ClOD εδώ και ένα χρόνο.Αεροσκάφη προστέθηκαν,άλλα που προορίζονταν μόνον για "ΑΙ" τώρα πετιούνται κι από ανθρώπους,τα γραφικά έχουνε γίνει πολύ καλύτερα και φυσικά το πιο εντυπωσιακό τα μοντέλα καταστροφών στα αερ/φη αλλά και στους επίγειους στόχους έχουνε γίνει απλά Θεϊκά.Το καλύτερο απ'όλα όμως είναι ότι η αγαπημένη μας TeamFusion δεν παύει ν'ασχολείται και να προσπαθεί για το ακόμη καλύτερο και στην έκδοση 5.0 που βγαίνει όπου νά'ναι αναμένονται αμέτρητες και Πολύ Ευχάριστες Εκπλήξεις!Οσο για τα stutters θέματα,πολλά θετικά βήματα έχουνε γίνει (και πάλι χάρη στους ανθρώπους της TeamFusion) προς τη σωστή κατεύθυνση με αποτέλεσμα για τους περισσότερους να έχουν πλήρως εξαληφθεί ενώ για κάποιους με συγκεκριμμένα rigs και OS (Windows 8.1 και/ή προσπάθεια να παίζουν συνδεόμενοι μέσω WiFi) να υπάρχουν ακόμα προβλήματα.
    Επειδή ασχολούμαι προσωπικά με κάποια άλλα παιδιά εδώ με το συγκεκριμμένο θέμα των stutters/microstutters/lag κι όλα τα σχετκά,όταν μιλήσουμε στο TS3 πιστεύω πως θα μπορέσουμε να βρούμε μιά λύση αν ακόμα αντιμετωπίζεις τέτοια θέματα αλλά ίσως να μπορέσεις να βρεις και μόνος σου διαβάζοντας αναλυτικά και με προσοχή οτιδήποτε σχετικό εδώ στο Forum μας για το θέμα αυτό.Απλά χρειάζεται υπομονή κι επιμονή αλλά πίστεψέ με αξίζει τον κόπο,όπως είμαι σίγουρος πως θα διαπιστώσεις κι από μόνος σου!

    Αυτά προς το παρόν και περιμένουμε να τα πούμε κι από κοντά στο TS3 μόλις σου δοθεί η ευκαιρεία.

    Νίκος

    P.S. ...Αφού πετάς και fighters ακόμη καλύτερα!Πολλαπλών ικανοτήτων πιλότους είν'αυτό που θα χρειαζόμασταν ακόμα περισσότερο!Μακάρι να μπορούσαμε κι εμείς (εκτός του Γιάννη sw1ve που κι εκείνος όλα τα πετάει - τα σφάζει,τα μαχαιρώνει) να πετάμε και βομβαρδιστικά!!!
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  19. #19
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Quote Originally Posted by fly4ever View Post
    P.S. ...Αφού πετάς και fighters ακόμη καλύτερα!Πολλαπλών ικανοτήτων πιλότους είν'αυτό που θα χρειαζόμασταν ακόμα περισσότερο!Μακάρι να μπορούσαμε κι εμείς (εκτός του Γιάννη sw1ve που κι εκείνος όλα τα πετάει - τα σφάζει,τα μαχαιρώνει) να πετάμε και βομβαρδιστικά!!!
    σκοπος μου είναι να έχω στα στατιστικά μου 35 ώρες πτήσης με κάθε Βομβαρδιστικό ανεξαρτίτου εθνικότιτας
    μετά να κλείσω 350 ωρες BF-109 (από τις 30 που έχω τόρα). 350 ώρες τοσες όσες έχω στο spitfire.

  20. #20
    Novice Pilot airdoc's Avatar
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Greece
    Posts
    43
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Συστηθείτε εδω

    Quote Originally Posted by sw1ive View Post
    Την καλησπέρα μου και απο εμένα sw1ive (Γιάννης)....
    Γεια σου Γιάννη

    δυστυχώς Καθημερινές δεν μπορώ σχεδόν ποτέ πριν τις 21:00 λόγω εργασίας.
    Θα προσπαθήσω να παρακολουθώ αυτό το forum για πιθανές συναντήσεις, κι αν βρω το χρόνο θα μπω να σας γνωρίσω στο TS.

    airdoc (Ανδρέας)

  21. #21
    Combat pilot BIG TIME KILLER's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    207
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Συστηθείτε εδω

    ΔΕΝ το συζηταω 19/9 θα ειμαι μεσα.Αντε και φαινεται να πιανουμε δουλεια με 2 βομβαρδιστικα απο εδω και μπροσ.Ωρε τι περειμενει τουσ ουχτρουσ χαχαχχαχαχαχαχ.

  22. #22
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Ανδρέα... οι σταθερές μας συναντήσεις είναι τις Παρασκευές από τις 18.30 μέχρι ότι ώρα πάει...

    αν περνάς απο την γειτονιά, κι αν δεις φως στα rooms του TS3... χτύπα πόρτα και έμπα.

    BIG... GGGGGGGGGGGGG... σου έρχομαι ρε μάγκα... Νίκο βάλε μπρος μην χάνουμε χρόνο..........

  23. #23
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    καλησπεριζω στην παρεα μας τους ErichHartmann352's Activity Νικο και Βασιλη...

  24. #24
    Student Pilot badjano's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Piraeus,Greece
    Posts
    25
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    23.27 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Ψευδώνυμο........badjano98
    πόλη.................Πειραιάς
    ηλικία................24 (1990)
    αεροπλάνο.........bf109 (e4 για τώρα, δοκιμάζω και jabo)
    χάρτης..............Ολόκληρος
    ώρες.................-/-
    άλλο.................Γειά σας, είμαι ο Πάνος και είμαι φρέσκος στο παιχνίδι (2 αποστολες στον ATAG). Το πρόγραμμα μου είναι αρκετά άστατο, θα προσπαθήσω όμως να παρακολουθώ την συζήτηση για να συναντηθούμε online. Είχα αρχίσει με il2-1946, μετά ασχολήθηκα με το WarThunder FRB για ενάμιση χρόνο( η πρώτη μου multiplayer εμπειρία) και είπα να σοβαρευτώ και να αρχίσω CloD. Το παιχνίδι το θεωρώ πάρα πολύ καλό, εκτός των 2 αποστολών έπαιξα και offline για να το ρυθμίσω και αν και βαρέθηκα γρήγορα το campaign, κόλλησα με το συνολική αίσθηση του αεροπλάνου και του χώρου. Με ενδιαφέρει γενικά μια πιό οργανωμένη προσέγγιση με σχηματισμούς και συνεργασία, και φυσικά το καλύτερο είναι για μένα να πετάω και να μπορώ να μιλάω και να παίζω με Έλληνες, αφού μάλλον είμαστε λίγοι και δεν το έχω καταφέρει ακόμα. Ελπίζω να συναντηθούμε online, Πάνος.
    Last edited by badjano; Nov-16-2014 at 21:28. Reason: τυπογραφικό.

  25. #25
    Novice Pilot
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    greece thessaloniki
    Posts
    93
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    88.71 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Πανο καλωςηρθες στην ομαδα και στην κοινοτητα μας.
    Ελπιζω να περασεις καλα αν και ειμαι σιγουρος για αυτο!
    συνηθως απο τις 6μμ καποιος απο εμας ειναι μεσα και παλευει!
    Εμενα με λενε παντελη.θα χαρω να τα πουμε στο τς

  26. #26
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Για σου Πανο και απο μένα. Το ονομα μου Γιαννης και του nickname sw1ive (σοι-ιβ).
    Την παρεα θα την βρεις για να μιλισουμε στο...

    Team Speak 3 προγραμμα (free download) connect στην IP και κωδικό που θα βρεις στον ATAG server

    C.U.

  27. #27
    Student Pilot badjano's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Piraeus,Greece
    Posts
    25
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    23.27 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    ευχαριστώ για το καλοσόρισμα. μπορεί να μου πεί κάποιος στο ts σε ποιά ομάδα θα σας βρώ;

  28. #28
    Novice Pilot ErichHartmann352's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Posts
    31
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Συστηθείτε εδω

    pseudonym...Erich Hartmann352...(o τρις μεγιστος των αιθέρων)...η αλλιώς zwillilngluftwaffehund....(τσβιλινγκλο φτβαφεχουντ)...απόδοση στην Ελληνικη...ΔιδυμοΛουφτβαφό κυλα..Νικος Μπιλης
    πόλη: L. A. Λεκανοπεδιο Αττικης...Αθήναι
    ηλικια: A ολα και ολα..μην γινεστε αδιάκριτοι : Mαχη του Κουρσκ...τουτέτστιν 43
    αεροπλανο...flugzeug....(φλουγκτσ οιγκ το λενε) .....Διαθέτει σταυρό μελανον με λευκό....μας κανει..είναι κάλλιστο.
    χαρτης.. .... μάπ(α) στην καθομιλουμένη ....οπου φυσαει ο ανεμος..όπου μας φτάσει η κηροζίνη c87...αι ανάγκαι του μετώπου μέγισται..!
    Ωρες..: Aπογευματα βράδινα ....
    αλλο : World of tanks
    Warthunder (αεροπορικο αρματικο)
    Rise of flight
    Silent Hunter 3 & 4...
    Πλαστικομοντελισμός.... (φτιάχνουμε παραγγελειές) πολύ heavymetal στην ακρόαση...και φυσικά ΠΟΔΗΛΑΤΟ...για τα γεροντόπαχα...Μέχρι πρόσφατα και πολυ airsoft bbguns.
    Last edited by ErichHartmann352; Nov-18-2014 at 13:28.

  29. #29
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Quote Originally Posted by ErichHartmann352 View Post
    pseudonym...Erich Hartmann352...(o τρις μεγιστος των αιθέρων)...η αλλιώς zwillilngluftwaffehund....(τσβιλινγκλο φτβαφεχουντ)...απόδοση στην Ελληνικη...ΔιδυμοΛουφτβαφό κυλα..Νικος Μπιλης
    πόλη: L. A. Λεκανοπεδιο Αττικης...Αθήναι
    ηλικια: A ολα και ολα..μην γινεστε αδιάκριτοι : Mαχη του Κουρσκ...τουτέτστιν 43
    αεροπλανο...flugzeug....(φλουγκτσ οιγκ το λενε) .....Διαθέτει σταυρό μελανον με λευκό....μας κανει..είναι κάλλιστο.
    χαρτης.. .... μάπ(α) στην καθομιλουμένη ....οπου φυσαει ο ανεμος..όπου μας φτάσει η κηροζίνη c87...αι ανάγκαι του μετώπου μέγισται..!
    Ωρες..: Aπογευματα βράδινα ....
    αλλο : World of tanks
    Warthunder (αεροπορικο αρματικο)
    Rise of flight
    Silent Hunter 3 & 4...
    Πλαστικομοντελισμός.... (φτιάχνουμε παραγγελειές) πολύ heavymetal στην ακρόαση...και φυσικά ΠΟΔΗΛΑΤΟ...για τα γεροντόπαχα...Μέχρι πρόσφατα και πολυ airsoft bbguns.
    Νίκο Βασίλη κάτι παίζει με αυτό το post και δεν φένετε ολόκλιρο.


    κατω δεξια απο καθε δικο σου post εχει κουμπι (edit post)
    Last edited by sw1ive; Nov-18-2014 at 13:11.

  30. #30
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Συστηθείτε εδω

    Quote Originally Posted by badjano View Post
    ευχαριστώ για το καλοσόρισμα. μπορεί να μου πεί κάποιος στο ts σε ποιά ομάδα θα σας βρώ;
    ATAG server Blue team (BF109 JU88 JU87 HE111) Teamspeak3 Axis Forces ... Flight1 (room) θέση κατατεθέν για Ελληνες πιλοτους

    Teamspeak Adrress IP 216.52.148.29 και κωδικός 9987

    προσοχή μπαίνεις με το ίδιο nickname που έχεις και στο Steam για να ξέρουν ποιος είσαι και μην σε κάνουν Ban.
    Last edited by sw1ive; Nov-25-2014 at 17:28.

Page 1 of 2 12 LastLast

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •