Results 1 to 8 of 8

Thread: Campaigns

  1. #1
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Campaigns

    Χαιρετώ όλα τα Παληκάρια...

    το'χω πει σε κάποια παιδιά εδώ,αν θυμάμαι καλά το κουβέντιασα με τον Παντελή,με τον BigTimeJohny και πριν από λίγο με τον Γιάννη sw1ve.Με δεδομένο τ'ότι έχουμε αρχίσει να γινόμαστε όχι μονάχα καλύτεροι αλλά και περισσότεροι έπειτα από την αθρόα για τα Ελληνικά δεδομένα προσέλευση καινούργιων και πολλά υποσχόμενων μελών/πιλότων στην παρέα μας (Γιώργο και Πάνο) θεορώ ότι θά'πρεπε ν'αρχίσουμε σιγά-σιγά να σκεφτόμαστε την περίπτωση να συμμετέχουμε αν όχι σε όλες σίγουρα σε κάποιες από τις ειδικά διαμορφωμένες επιχειρήσεις που διοργανώνουν τα παιδιά εδώ στον ATAG.Πρόκειται για τα γνωστά Campaigns όπου τα πράγματα είναι αρκετά πιο δύσκολα και είναι στημένο το "παιχνίδι" έτσι ακριβώς όπως θά'τανε αν είμασταν στην πραγματικότητα Μαχητές των αιθέρων και πολεμούσαμε στους ουρανούς της εποχής εκείνης.Οι...εμπλεκόμενοι έχουνε ΜΟΝΟΝ ΜΙΑ (1) "ζωή" που αν την χάσουν με τον οποιοδήποτε τρόπο βγαίνουν απ'το παιχνίδι και ο μόνος τρόπος να πάρουνε μέρος είναι αν υπάρχει καμμιά θέση ελεύθερη σε Αερ/φος άλλου πιλότου,ας πούμε πολυβολητής ή βομβιστής στο βομβαρδιστικό του Γιάννη sw1ve.Αν χτυπηθούν και καταφέρουνε να προσγειωθούν "ομαλά" ο μόνος τρόπος να πάρουνε καινούργιο αεροπλάνο είναι να μπορέσουν να επιστρέψουν σε κάποιο από τα αεροδρόμια της ομάδας τους το οποίο όμως θα πρέπει να έχει διαθέσιμο το αεροπλάνο που ζητούν...Παράδειγμα...αν πετούν με BF και προσγειωθούν κάπου που εδρεύουν διαφορετικού τύπου Αερ/φη,μόνον αυτά που δίνει η βάση μπορεί να πάρει.Γύρισες με το σακατεμένο σου BF σε βάση που έχει μόνον βομβαρδιστικά ή Stukas,θα πάρεις ό,τι έχει.Οπουδήποτε αλλού κι αν κατέβεις,σε εχθρικό έδαφος και πιαστείς αιχμάλωτος ή σε φιλικό και σε περιμαζέψουνε δικοί μας,και πάλι παιχνίδι τέλος.Οποιος θέλει κι έχει διάθεση και χρόνο να διαβάσει μπορεί να δει όλες τις λεπτομέρειες εδώ:

    http://theairtacticalassaultgroup.co...ad.php?t=13669

    Οποιος ενδιαφέρεται να λάβει μέρος είτε σαν ομάδα είτε και μεμονομένα πρέπει να δηλώσει συμμετοχή στο συγκεκριμμένο post που έδωσα εδώ.Κάθε μήνας έχει τις δικές του αποστολές,4 ή 5 κάθε μήνα από 2μιση ώρες η κάθε μιά.Δεν έχουνε σχέση με τις αποστολές που πετάμε κανονικά στον ATAG καθημερινά,οι αποστολές των Campaigns είναι διαφορετικές και "παίζονται" στον δεύτερο ATAG server μόνον στις προκαθορισμένες ημερομηνίες και ώρες.

    Εμένα πάντως μου ακούγεται τουλάχιστον συναρπαστικό.Αν μπορούσαμε να συννενοηθούμε και ν'αρχίσουμε να συμμετέχουμε κι εμείς θα ήτανε πιστεύω ό,τι καλύτερο.

    Τι γνώμη έχετε?Johny?Γιάννη?Παντελή?Theo? Γιώργο?Πάνο? (Είμαστε 7 ρε θηρία???Μωρέ μπράάάάβο μας...άντε και εις ανώτερα...)

    Νίκος
    Last edited by fly4ever; Nov-28-2014 at 13:49.
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  2. #2
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Campaigns

    Νικο (fly4ever) δεν εχεις μιλισει ακομα με τους δύδιμους(Νικο-Βασιλη)
    Εχουνε ένα μικρο μικρο (τεραστιο) προβλημα με το joystick αλλα θα το ξεπεράσουνε....

    όλοι μαζί έτσι για να γουστάρουμε...

    εγώ είμαι μέσα με τα τσαρούχια...

    να δείτε εδώ... http://www.bigstore.gr/tsaroyxia-par...lis-p-535.html

    αλλα δεν ξέρω τις λεπτομέριες το πως δηλώνουμε συμετοχή. Ασ το αναλάβει αλλος αυτό.

    Λοιπων ποιος άλλος....

  3. #3
    Student Pilot badjano's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Piraeus,Greece
    Posts
    25
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    23.27 MB

    Re: Campaigns

    Εμένα αυτού του τύπου αποστολές "πραγματικές" είναι το κόλλημα μου γενικά, ό,τι κανονιστεί να με υπολογίζεται σίγουρα!

    Υ.Γ. - έχει πετάξει κανείς στους 401/SOW/ACG servers? και εκεί απ' ότι κατάλαβα οργανώνουν ρεαλιστικές αποστολές.

  4. #4
    Novice Pilot
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    greece thessaloniki
    Posts
    93
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    88.71 MB

    Re: Campaigns

    Παιδια και εγω μεσα ειμαι.....τωρα αν μπορεις Νικο να μας δηλωσεις θα ηταν καλυτερο.
    μπορεις να το αναλαβεις εσυ;αντε η αγαπημενη μας μοιρα να αναλαβει την πρωτη επισημη αποστολη της.
    Και στο τελος θα πιουμε και καμμια μπιρα λεγοντασ τα στο τιμ σπικ οπως γινοταν πραγματικα.
    Υποσχομαι απο τωρα οτι δεν θα αφησω με τιποτα το ζευγαρι μου να παθει τιποτα!
    σκοπος μας να γυρισουμε ολοι ζωντανοι,οι καταριψεις στο τελος

  5. #5
    Combat pilot BIG TIME KILLER's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Posts
    207
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Campaigns

    Εχω την εντυπωση οτι θα φαμε μεγαλη που@@@@α αλλα οταν οι φιλοι μου λεννε μεσα δεν μπορω παρα να ακολουθησω.Και ο θεοσ να βαλει το χερι του .
    Αντε περιμενω κωδικουσ και πωσ θα γινει η δουλεια.

  6. #6
    Novice Pilot El_Capitano's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Posts
    99
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Campaigns

    http://www.aircombatgroup.co.uk/events.php

    Για αποστολές κοιτάξτε και εδώ

    PREMIER EVENT !!!!!
    Sunday Historical Campaign

  7. #7
    Veteran Combat pilot fly4ever's Avatar
    Join Date
    Jan 2014
    Location
    Greece
    Posts
    392
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    67.77 MB

    Re: Campaigns

    ...Καλημέρα παιδιά και καλή βδομάδα,καλό μήνα...όλα μαζί!

    Πολύ ευχαρίστως να κάνω ό,τι χρειάζεται για να συμμετάσχουμε κι εμείς στην επόμενη ή στην οποιαδήποτε αποστολή.Το θέμα είναι ότι δυστυχώς οι αποστολές του Νοεμβρίου τελειώσανε και περιμένουμε τώρα ν'ανακοινωθούν ημερομηνίες για τον Δεκέμβρη.Θά'χω τα μάτια 14 παρακολουθόντας καθημερινά το σχετικό θέμα στο forum (http://theairtacticalassaultgroup.co...play.php?f=125) και μόλις ανακοινωθούν ημερομηνίες θα σας ενημερώσω σχετικά με ημέρα ώρα και τι περίπου θα περιλαμβάνει η αποστολή αλλά και για τις λεπτομέρειές της για να φιξάρουμε τις συμμετοχές.Στο σημείο αυτό θά'θελα και τα πιό καινούργια παιδιά εδώ ή εν πάσει περιπτώσει όποιος δεν το έχει ακόμα κάνει (και αν φυσικά δεν έχει αντίρρηση) ν'αλλάξει το χαρακτηριστικό name του μέσα στο παιχίδι δηλαδή στην Steam προσθέτοντας από μπροστά το {53rd} κι έπειτα τ'όνομά του για να μπορούμε να εμφανιζόμαστε κι εμείς σαν ομάδα όπως κι όλοιο οι υπόλοιποι.Μόλις ανακοικωθούν οι ημερομηνίες και μαζέψω τις συμμετοχές όλων μας,ποστάρω τα ονόματά μας στο σχετικό thread του Αγγλικού forum εδώ κι'αυτό είναι όλο.Από 'κεί κι έπειτα όλα τα υπόλοιπα αφορούν τις λεπτομέρειες της αποστολής,στόχοι, αντικειμενικοί σκοποί και τα σχετικά.Δεν ξέρω ακόμα αν χρειάζεται να προ-δηλωθεί με τι αεροσκάφος θα συμμετάσχει ο καθένας μας αλλά δεν το νομίζω καθώς δεν είδα και πολλούς να το λένε στις δικές τους δηλώσεις συμμετοχής στα campaigns του Νοεμβρίου.Ας έρθει με το καλό εκείνη η ώρα και τα λέμε,θα τα ξαναπούμε και μέσω ts3 φυσικά για νά'ναι πιο άμεση η επικοινωνία.
    Σήμερα τ'απογευματάκι θά'μαι ts3 μετά τις 7 όμως λόγω δουλειάς,θα μείνω ως γύρω στις 9 ώς συνήθως,οπότε τα λέμε και τ'απόγευμα με όποιον εμφανιστεί.

    Νίκος
    CPU:Intel i7 4770K@4.6GHz,CPU Cooling:Thermalright SilverArrow IB-E Extreme,GPU:Gigabyte GTX980 XTREME 4GD@1342MhZ,RAM: 2X4GB G.Skill F3-2400C10D, 2X120Gb Hyper-X 3K Kingston SSD in Raid mode,1 Samsung SSD 850PRO 256GB & 1 Samsung SSD 850PRO 512GB,Motherboard:Gigabyte Z87X-OC,Case:Aerocool X-Predator Evil Black edition.Joystick:Microsoft SideWinder ForceFeedback2.

  8. #8
    Ace sw1ive's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    Hellas Athenss
    Posts
    1,020
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    951.63 MB

    Re: Campaigns

    Νικολα μιλισα με admin για Campaign Ιανουαριου. Εσυ σε τι στάδιο είσαι ???

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •