Results 1 to 9 of 9

Thread: Obsługa 3 monitorów ?

  1. #1
    Student Pilot
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    4
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    7.89 MB

    Obsługa 3 monitorów ?

    Witam,

    Czy ktoś wie gdzie/jak i czy w ogóle można uruchomić obsługę kilku monitorów? Konkretnie chciałbym wyświetlać szeroki, panoramiczny obraz na 3 monitorach w łącznej rozdzielczości 5760x1080. Dzięki za ewentualne sugestie.

    pozdrawiam

  2. #2
    Student Pilot
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    19
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Obsługa 3 monitorów ?

    Ja używam to proste ale Cliffy nie wspierają za bardzo 3 monitorów bo obraz na tych bocznych jest rozciągnięty co trochę drażni, ale da się to przeboleć. Monitory mam podpięte pod jedną kartę graficzną radeona 7870 i używam trybu eyefinity, rozdzielczości 2400x600 i w widokach nie używam największego FOV mając 3 monitory wystarcza. Odpal config.ini i oto moje opcje

    [window]
    DepthBits =24
    StencilBits=8
    DrawIfNotFocused=0
    SaveAspect=0
    Render=D3D10_0
    width=2400
    height=600
    posLeft=0
    posTop=0
    ColourBits=32
    FullScreen=1
    ChangeScreenRes=1
    Frequency=60
    StereoMode=0

  3. #3
    Student Pilot
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    4
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    7.89 MB

    Re: Obsługa 3 monitorów ?

    Quote Originally Posted by StG77_Ripgrunwald View Post
    Ja używam to proste ale Cliffy nie wspierają za bardzo 3 monitorów bo obraz na tych bocznych jest rozciągnięty co trochę drażni, ale da się to przeboleć. Monitory mam podpięte pod jedną kartę graficzną radeona 7870 i używam trybu eyefinity, rozdzielczości 2400x600 i w widokach nie używam największego FOV mając 3 monitory wystarcza. Odpal config.ini i oto moje opcje

    [window]
    DepthBits =24
    StencilBits=8
    DrawIfNotFocused=0
    SaveAspect=0
    Render=D3D10_0
    width=2400
    height=600
    posLeft=0
    posTop=0
    ColourBits=32
    FullScreen=1
    ChangeScreenRes=1
    Frequency=60
    StereoMode=0
    Ja mam GTX 970 i trochę się obawiam zmieniać natywną rozdzielczość monitorów (wszystkie są jeszcze na gwarancji) więc nie będę eksperymentował. Trochę szkoda że gra nie wspiera takiej możliwości. W DCS używam 3 monitorów właśnie w takiej panoramicznej konfiguracji i nic mi się nie rozciąga a wrażenie z grania jest bajeczne. Przy używaniu TrackIR mam wrażenie siedzenia w prawdziwym kokpicie. Tak samo fajnie wygląda to w X-Plane. W każdym razie wielkie dzięki za pomoc.

    pozdrawiam.
    Last edited by piotrusg19; Mar-22-2017 at 17:34.

  4. #4
    Student Pilot
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    19
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Obsługa 3 monitorów ?

    Przecież możesz używać sobie natywnej rozdzielczości. A monitor nie zepsuje się od mniejszej tak czy inaczej. Wszystko jedno. Ja gram od wielu lat na 3 monitorach w il 2 1946 działa perfekcyjnie



    W cliffy też gram od początku na trzech nie wygląda tak perfekcyjnie jak 46, ale taki mam setup i idzie się przyzwyczaić. Na filmiku widać jak skrzydła idą jakby do przodu, a to dlatego że są na bocznych monitorach, które są ustawione pod kątem i w rzeczywistości daje to niesamowite wrażenie w cliffach niestety tak nie ma.
    Last edited by StG77_Ripgrunwald; Mar-23-2017 at 12:34.

  5. #5
    Student Pilot
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    4
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    7.89 MB

    Re: Obsługa 3 monitorów ?

    Quote Originally Posted by StG77_Ripgrunwald View Post
    Przecież możesz używać sobie natywnej rozdzielczości. A monitor nie zepsuje się od mniejszej tak czy inaczej. Wszystko jedno. Ja gram od wielu lat na 3 monitorach w il 2 1946 działa perfekcyjnie



    W cliffy też gram od początku na trzech nie wygląda tak perfekcyjnie jak 46, ale taki mam setup i idzie się przyzwyczaić. Na filmiku widać jak skrzydła idą jakby do przodu, a to dlatego że są na bocznych monitorach, które są ustawione pod kątem i w rzeczywistości daje to niesamowite wrażenie w cliffach niestety tak nie ma.
    No cóż, ponownie dzięki za chęć pomocy ale skoro ten sim nie wspiera wyświetlania na kilku monitorach to chyba jednak zostanę przy jednym, tak na "okres próbny". Jeśli nie znajdę innego rozwiązania to pewnie odpuszczę sobie grę w Cloda. Jeśli mam być szczery to sposób wyświetlania który pokazałeś w filmiku mnie zniechęcił był to tej gierki na dobre. Ja mam (w innych simach) obraz panoramiczny tzn. nic nie jest rozciągnięte czy zdeformowane. skrzydła są tam gdzie być powinny, godzinę 6 widzę dopiero jak odwrócę głowę albo w lusterku (i nie widzę wtedy 12). Tyle tylko że obraz jest bardzo szeroki i daje złudzenie widzenia świata tak jak w realu (tzn. około 180 stopni). Mnie interesują tylko takie warunki zabawy... Tylko dla takich warunków jestem gotowy poświęcać czas na grę i kasę na modyfikacje czy rozbudowę sprzętu.

    pozdrawiam.

  6. #6
    Student Pilot
    Join Date
    Dec 2016
    Posts
    19
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    0

    Re: Obsługa 3 monitorów ?

    Nie wiem jak mam to wytłumaczyć... Ten obraz na filmiku nie odda tego jak to wygląda na 3 monitorach podczas wyświetlania go na jednym. Dla mnie jest to perfekcyjny przykład jak to właśnie powinno wyglądać. Boczne monitory ustawione są pod kątem i wtedy skrzydła i obraz po bokach widzisz prawidłowo. Mało tego można wtedy przystosować resztę sprzętu i opcji pod tym kątem np. nie musiałem już ustawiać tak dużej czułości na freetracku i nauczyłem się rozglądać patrząc na sąsiednie monitory po prostu skręcając głowę zamiast wykręcać oczy. Jest to dużo bardziej naturalne i daje naprawdę wielką swobodę, a dodatkowo lata się ciągle na większym zoomie przeczesując ten sam obszar co na jednym monitorze na maksymalnym oddaleniu...

    Gram w simy dopiero od Spitfire 40, Flying Corps, Red barona 2, janes ww2 sim, il 2 1946, a teraz Clod. Ił 2 1946 przeżył wiele moich PC-tów, monitorów saiteków cyber evo wszelakich ustawień przez wiele lat. Sam nie wiem co ja tu właściwie wypisuję.


    Jeżeli masz xxx monitorów nie widzę problemu, żeby zagrać w Clod na nich w rozdziałce 100000x24000 wszystkie pro plajery tak grają grafa wygląda super skrzydła nie latają z przodu zresztą zobacz na yt znalazłem taki filmik wygląda cudnie:


  7. #7
    Student Pilot
    Join Date
    Feb 2018
    Posts
    1
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    890 Bytes

    Re: Obsługa 3 monitorów ?

    Czy mając 3 monitory używacie TrackIR? Jeśli tak to jak to funkcjonuje?

    pozdrawiam

  8. #8
    Student Pilot
    Join Date
    May 2018
    Posts
    1
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    43.60 MB

    Re: Obsługa 3 monitorów ?

    Podbijam pytanie kolegi wyżej. Sam posiadam takie urządzenie i jestem ciekaw czy jest sens zabawy z konfiguracją trzech monitorów.

  9. #9
    Student Pilot
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    4
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    7.89 MB

    Re: Obsługa 3 monitorów ?

    Quote Originally Posted by LeadGhosT View Post
    Podbijam pytanie kolegi wyżej. Sam posiadam takie urządzenie i jestem ciekaw czy jest sens zabawy z konfiguracją trzech monitorów.
    Mam właśnie taką konfigurację (3 monitory + TrackIR). Gra mi się świetnie i w zasadzie nie wyobrażam sobie jak mogłem kiedyś obejść się bez takiego zestawu. Oczywiście każda gra wymaga specyficznej konfiguracji (jest z tym trochę zabawy) ale efekty wynagradzają włożony wysiłek. Ja mam wrażenie siedzenia w prawdziwym kokpicie. Próbowałem tez Oculus Rift i moim zdaniem 3 monitory + TrackIR jest porównywalne (ale sporo tańsze i nie męczy tak jak VR). A i jeszcze jedno, grałem głównie w DCS'a ponieważ w CLOD mam kłopoty z zadowalającą konfiguracją 3 moniaków.

    pozdrawiam

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •