Results 1 to 16 of 16

Thread: hello.

Novice Pilot
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    256.59 MB

hello.

Hello to everyone.I'm new to both the game and here.il-2 stzurmovik cliffs of dover blitz .I'm trying to play.I am so confused by the controls.My English is not very good.I use google translation.not very clear.I don't want to give up the game.because I love flying.if anyone speaks Turkish, please help me.have good lıfe everyone.

Admin ATAG_Snapper's Avatar
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    406.29 MB

Re: hello.

Hi ekoksk,

Welcome to the forum!

Your English is excellent. I will ask some of our Turkish-speaking forum members to get in touch with you. Don't give up!

Cheers,

Snapper

HP Omen Laptop 15, AMD Ryzen 5 5600H 16 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU 6 GB VRAM Win 11 64 bit 22H2 (KB5020044), Nvidia GeForce Driver ver 527.56, TrackIR 5, Gear Falcon Trim Box, Gear Falcon Throttle Quadrant, TM16000 joystick, TM Warthog HOTAS, CH Quadrant, Saitek Pro Combat rudder pedals
    VR: None
    Installation path: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\IL-2 Sturmovik Cliffs of Dover Blitz

3. Likes Stormrider liked this post
    Manual Creation Group DerDa's Avatar
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    280.96 MB

Hoş geldinis, ekoks!
    Türkçe çok az biliyorum maalesef

But there used to be a squad of brilliant pilots here, all of Turkish language.
    I'm sure you will find help.

Best

DerDa

5. Dislikes ekoksk disliked this post
    Supporting Member
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    143.16 MB

Merhaba,

Her ne kadar epeydir uçmasam da sana yardıma hazırım.

Sorularını bekliyorum.

Selamlar...

Not: Karşıyaka'lıyım.

Novice Pilot
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    256.59 MB

Quote Originally Posted by DerDa View Post
    Hoş geldinis, ekoks!
    Türkçe çok az biliyorum maalesef

But there used to be a squad of brilliant pilots here, all of Turkish language.
    I'm sure you will find help.

Best

DerDa
    ıts mıstake thank u bro

8. Likes DerDa liked this post
    Novice Pilot
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    256.59 MB

Quote Originally Posted by TURK_Enlem View Post
    Merhaba,

Her ne kadar epeydir uçmasam da sana yardıma hazırım.

Sorularını bekliyorum.

Selamlar...

Not: Karşıyaka'lıyım.
    selam turk ararken karşıyakalı bukduk bu çok sevimdirici.gerçi şu an istanbulda yaşıyorum.normalde war thunder rb modu oynuyordum yaklasık 4 sene kadar oynadım.sımulator merakı başladı wt nin formunda guzel bir kaç insanla dostluk kurduk çok yardımçı oldular.kendim kılps yapıp opentrack yukledım yaklaşık bir hafta onun ile boğuştum.ordaki arkadaşlar artık wt nin simulatörü oynanmaz dediler. zaten formda kimsede kalmamış simulatörle ilgilenen.ı bu oyunu tavsiye ettiler bende il-2 sturmovik cliffs of dover blitz satın aldım .fakat geçekten çok karışık ingilizce iyi olmatınca işler daha sarpa sardı.form sayfasında sokol nıckli bır arkadaş çok yardımcı oldu sağolsun .fakat google çeviri ile tam olmuyor tabi.en basit şekilde başladım tekli görevlere.daha sonra yavaş yavaş gerçekçiliği yükseltmek istedim.fakar kontrollleri elle aldıkça işler karıştı.çok uzun anlattım.ama dilimi bilen birini bulunca parmaklar kendi yazıyor)en çok takıldığım yer şu pervane yar işi .bf 109 E 1 ve E 3 serileri manuel.şimdi nasıl olacak hem uç hem rpm ayarla.yani birde multıplay oynadığında nasıl yapacağım bunu.devamlı pervane ayarlarımı yapaçam.E4 seisine geçinçe otomatik başlıyor dedim onlarla uçağım.fakat kalkerken rpm saat 12 manuel oraya kadar sorun yok.sonra otmatığe alamıyorum bir süre sonra motor game over.birde sanırım control sayfası eskiye göre degişmiş.propellor pıtch mode-decarse propellor, pıtch mode-toggle ,propellor pıtch mode-ıncarse diye 3 ayrı düğme var.hepside otomatiğe alıyor gözüküyor.ama rpm 12 takılı kalıyor.en çok takıldığım burası bunu çözebilsem gerisi yavaş yavaş olacak.insanız tabi bir an önce multı player oynamak istıyorz.tabi motor ısı kontroleride var .bunlar nasıl olacak .abi gerçek pilot kadar bilgin olmalı burada.2.konu ekrendaki bildirim bölumlerini nasıl yaptıysam kaldırdım .bu windows penceresi ayarları ile ilgili video setrettim.fakat motor bildirimlerini yapıyorum.sadece thtl çıkıyor.prop .rad. hiçbiri yok.3.konu bu kampayaları kurmayı beceremedim.onları kura bilsem kendimi geliştirmek için bana çok faydası olacak team teamviewer kullanıyorsan tel verirsin ararim senin için uygunsa süper olur.başını arıttım hakkını helel et yardımcı olursan çok makbule geçeçek.ALLAH a emanet.

Supporting Member
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    143.16 MB

Yeniden Merhaba,

Soruları yağdırmışsın...

En iyisi TeamSpeak 3 diye bir program var. Onu yükle, Atag Server sayfasına gir, forum sayfasında adresi mevcut. Password: calais.

Sorularına yüzyüze cevap vereyim; yaz yaz bitmez çünkü...

Selamlar...

Bazı cevaplar vereyim bu arada:
    *Bu sim için en az analog bir joystick lazım. İlerde seviyene ve arzuna göre gaz kolu, pedal ve en önemlisi TrackIR ve muadili bir cihaz lazım online dogfight için.
    Sanırım Logitech 3D pro bulabileceğin en ucuz joystick'tir Türkiyede.
    *Evet E4 öncesi 109'larda Propeller Pitch'i sürekli kontrol ederek uçmak gerekir. Bunu da joystick'in bir eksenine(hat vb -ana eksenler değil- bağlamak en iyisidir.
    E4 ve üzerinde PP açık/kapalı var, tavsiyem bunlarla başlamandır. PP manuele ustalaşınca geçersin.
    Last edited by TURK_Enlem; Jul-29-2019 at 06:00.

Novice Pilot
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    256.59 MB

team speak mevcut hiç kullanmadım gerçi ama ne zaman musait olursun ona göre gireyim ben bugun izinliyim

Supporting Member
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    143.16 MB

Quote Originally Posted by ekoksk View Post
    team speak mevcut hiç kullanmadım gerçi ama ne zaman musait olursun ona göre gireyim ben bugun izinliyim
    Şu anda TS'deyim zaten. Forum ana sayfasından görebilirsin(sağ yanda)

İki saat kadar müsaitim.

Novice Pilot
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    256.59 MB

basıyorum söylediğin yere ama girmiyor

Supporting Member
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    143.16 MB

basıyorum söylediğin yere ama girmiyor
    Ordan olmuyor galiba. TS'yi çalıştır. Connect'e bas IP adresini gir(216.52.148.29:9987)

Kulaklık, mikrofon var değil mi?

Novice Pilot
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    256.59 MB

abi çok acemiyim bu konuda seni duyuyorum ben konuşamıyorum

Supporting Member
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    143.16 MB

abi çok acemiyim bu konuda seni duyuyorum ben konuşamıyorum
    Bak TS altında chat menüsü var ordan devam edelim

Admin ATAG_Snapper's Avatar
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    406.29 MB

The TURK_ Squad rocks!

Thanks, Enlem.

HP Omen Laptop 15, AMD Ryzen 5 5600H 16 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX 3060 Laptop GPU 6 GB VRAM Win 11 64 bit 22H2 (KB5020044), Nvidia GeForce Driver ver 527.56, TrackIR 5, Gear Falcon Trim Box, Gear Falcon Throttle Quadrant, TM16000 joystick, TM Warthog HOTAS, CH Quadrant, Saitek Pro Combat rudder pedals
    VR: None
    Installation path: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\IL-2 Sturmovik Cliffs of Dover Blitz

Supporting Member
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    143.16 MB

Our friend had some mic problem, I gave him a short briefing, we'll continue tonight.

Snapper...

TF Leadership RAF74_Buzzsaw's Avatar
    Post Thanks / Like
    Total Downloaded
    320.64 MB

TURK Squad are nice people as well as very good pilots!

Quote Originally Posted by TURK_Enlem View Post
    Our friend had some mic problem, I gave him a short briefing, we'll continue tonight.

Snapper...

Bookmarks